Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 2000r. 1.9tdi, centralny zamek nie działa oraz radio się nie wyłącza.

03 Mar 2016 13:25 1308 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    W moim passacie b5 2000r 1.9tdi przestało działać zamykanie drzwi z pilota.
    Dodam, że sprawdzałem centralny z dwóch pilotów zapasowego i z tego którego używam, więc rozładowaną baterię bym odrzucił. Drzwi zamykają się bez problemu gdy zrobię to kluczykiem w drzwiach, zamykają się wszystkie 4 drzwi natomiast centralny z pilota nie reaguje w ogóle. Drzwi mogę zamknąć też od wewnątrz przyciskami na drzwiach, szyby działają, wlew paliwa również. Dodam również ,że wcześniej gdy centralny działał bez problemu radio w samochodzie zapalało się gdy przekręciłem kluczyk i wyłączało się gdy go wyjąłem, teraz gdy centralny nie działa radio się nie wyłącza w ogóle. Aby wyłączyć całkowicie radio muszę wyjąć panel radia z gniazda. Co może być przyczyną takich dolegliwości?
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Stacyjka, dokładniej kostka stacyjki lub styk dodatkowy, nie pamiętam jak tam jest. Stąd też usterka radia i zablokowany centralny z pilotów. Możliwe, że uszkodziło się radio. Odłącz na próbę.
  • Poziom 8  
    Już rozwiązałem problem, znajomy mi podpowiedział żebym psiknął WD-40 do stacyjki i pomogło. Przed psiknięciem po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nie było tego charakterystycznego pyknięcia, zablokowało się coś tam, po psiknięciu wd pomogło, wszystko już działa jak działało. Dzięki
  • Moderator Samochody
    Tym WD40 tylko szkód w stacyjce narobisz. Teraz dopóki jeszcze działa rozsądnie by ją było rozebrać na części pierwsze wymyć i nasmarować odpowiednim smarem tylko tam gdzie trzeba. Po tym będziesz mógł o niej zapomnieć na jakieś 10 lat, albo dopóki znów komuś do głowy nie przyjdzie żeby tam czegoś napryskać.