Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiary parametrów pracy urządzeń

eskimos16 03 Mar 2016 16:30 417 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Poszukuje oprogramowania/ sterownika do zbudowania sieci informacyjnej w której będzie możliwość wglądu oraz sterowania urządzeniami.
    Mianowicie chciałbym widzieć i sterować silnikami na zakładzie przez sieć internetową.
    Silniki połączone są z mieszadłami w zbiornikach.
    Czyli z dowolnego miejsca chciałbym mieć wgląd czy dany silnik pracuje, z jakąś prędkością.
    Proszę o informację w jakie sterowniki można śmiało wejść aby można było uzyskać takie parametry i możliwości.
  • Poziom 16  
    Witam,

W zależności od potrzeb sterowania i złożoności procesu np. S7-1200 z wbudowanym standardowo web serwerem

Pozdrawiam,
    Uciech
  • Poziom 24  
    eskimos16 napisał:
    Czyli z dowolnego miejsca chciałbym mieć wgląd czy dany silnik pracuje, z jakąś prędkością.

Czy w takim razie wszystkie mieszadła masz sterowane za pomocą falowników? Jeśli tak, napisz jakiego producenta.
    Większość falowników ma w standardzie port RS485 z protokołem Modbus RTU.
    W tym przypadku można spróbować spiąć je w sieć i następnie odczytywać wartości.
    Pytanie - ile mieszadeł wchodzi w grę oraz jakie są między nimi odległości.
    Możesz również próbować z konwerterami RS485<>Ethernet.
    Potem już tylko PLC z serwerem WWW zbierający dane, panel operatorski lub aplikacja SCADA.
  • Poziom 43  
    Ja do podobnego celu użyłem sterownika -rejestratora wielokanałowego Memograph M firmy Endress - Hauser (kilka kotłów z mieszadłami do gotowania owoców). Właściciel fabryki soków i syropów chciał mieć podgląd na Iphone, jak się mu banany gotują. :D