Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomiary parametrów pracy urządzeń

eskimos16 03 Mar 2016 16:30 513 4
    eskimos16
    Level 10  
    Witam
    Poszukuje oprogramowania/ sterownika do zbudowania sieci informacyjnej w której będzie możliwość wglądu oraz sterowania urządzeniami.
    Mianowicie chciałbym widzieć i sterować silnikami na zakładzie przez sieć internetową.
    Silniki połączone są z mieszadłami w zbiornikach.
    Czyli z dowolnego miejsca chciałbym mieć wgląd czy dany silnik pracuje, z jakąś prędkością.
    Proszę o informację w jakie sterowniki można śmiało wejść aby można było uzyskać takie parametry i możliwości.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    Uciech
    Level 16  
    Witam,

W zależności od potrzeb sterowania i złożoności procesu np. S7-1200 z wbudowanym standardowo web serwerem

Pozdrawiam,
    Uciech
  • Eltrox Hurton
    jam_es
    Level 24  
    eskimos16 wrote:
    Czyli z dowolnego miejsca chciałbym mieć wgląd czy dany silnik pracuje, z jakąś prędkością.

Czy w takim razie wszystkie mieszadła masz sterowane za pomocą falowników? Jeśli tak, napisz jakiego producenta.
    Większość falowników ma w standardzie port RS485 z protokołem Modbus RTU.
    W tym przypadku można spróbować spiąć je w sieć i następnie odczytywać wartości.
    Pytanie - ile mieszadeł wchodzi w grę oraz jakie są między nimi odległości.
    Możesz również próbować z konwerterami RS485<>Ethernet.
    Potem już tylko PLC z serwerem WWW zbierający dane, panel operatorski lub aplikacja SCADA.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Ja do podobnego celu użyłem sterownika -rejestratora wielokanałowego Memograph M firmy Endress - Hauser (kilka kotłów z mieszadłami do gotowania owoców). Właściciel fabryki soków i syropów chciał mieć podgląd na Iphone, jak się mu banany gotują. :D