Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha YST-SW030 - Podlaczenie

norzaj1 03 Mar 2016 20:05 1488 14
  • #1 03 Mar 2016 20:05
    norzaj1
    Poziom 6  

Witam zakupiłem taki głośnik, chcialbym go podłaczyć pod komputer lecz nie bardzo wiem jak z tego glosnika mam gniazdo RCA
    Pytanie co do tego czy wogole jest to mozliwe?
    Jeśli tak to bardzo bym wysluchal porad

0 14
  • #2 03 Mar 2016 20:25
    raceman
    Poziom 18  

Po pierwsze to subwoofer Yamahy.Po drugie dedykowany do kina domowego. Chcesz to bezpośrednio podłączyć pod kartę dzwiękową?

0
  • #3 03 Mar 2016 20:30
    norzaj1
    Poziom 6  

Mam jeszcze głosniki przy komputerze, bo ten subwoofer ma sam bass, nie wiem wlasnie jak to podlaczyc dlatego pytam!

0
  • #4 03 Mar 2016 20:35
    raceman
    Poziom 18  

Na moje oko, żeby to miało ręce i nogi to powinieneś podłączyć go przez wzmacniacz.

0
  • Pomocny post
    #5 03 Mar 2016 20:42
    Cyberjaro
    Poziom 10  

Należy podłączyć komputer do wzmacniacza a następnie subwoofer do eyjścia w wzmacniaczu PRE-OUT jeśli takie posiada.
    Mam nadzieję, że pomogłem. :D

0
  • #7 03 Mar 2016 21:46
    Cyberjaro
    Poziom 10  

Wzmacniacz musi mieć wyjście PRE-OUT a w tym nie widzę...

Dodano po 9 [minuty]:

Każdy amplituner kina domowego takie wyjście powinien mieć, natomiast wzmacniacze stereo nie wszystkie a tak naprawdę to mniejszość.

0
  • #8 04 Mar 2016 07:01
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, nie zgadzam się z kolegami @raceman i@Cyberjaro w kwestii osobnego wzmacniacza do tego subwoofera. Przecież to jest aktywny subwoofer i ma wbudowany wzmacniacz.
    Potrzebuje on tylko sygnał sterujący.
    Pytanie tylko, czy karta audio zainstalowana w komputerze autora tematu ma odpowiednie wyjście.

@norzaj1 - kolega mógłby zamieścić zdjęcie wyjść audio z posiadanego komputera, jeśli to PC?
    I polecam ten artykuł do przeczytania -> Link
    I ewentualnie podać, jaka płyta główna?

Cyberjaro napisał:
    Należy podłączyć komputer do wzmacniacza a następnie subwoofer do eyjścia w wzmacniaczu PRE-OUT jeśli takie posiada.
    Mam nadzieję, że pomogłem.

Tjaaaa, "no comments" jak to mówią miejscowi ...

0
  • #10 04 Mar 2016 07:20
    Polon_us
    Poziom 40  

A płyta główna?

To zdjęcie wyjść audio z PC to z Internetu?
    Kolega jest pewien, że tak dokładnie wyglądają wyjścia audio z posiadanego komputera?

0
  • #11 04 Mar 2016 16:36
    Cyberjaro
    Poziom 10  

Tak ,to jest typowy subwoofer aktywny do kina domowego i dlatego najlepiej będzie współpracował z amplitunerem kina z odpowiednim wyjściem PRE-OUT.
    Na wyjściu w amplitunerze jest sygnał z niskim pasmem który następnie jest wzmacniany w subwooferze aktywnym.
    Subwoofer pasywny podłącza się pod wyjścia głośnikowe, wewnątrz jest zwrotnica i od niego średnie i wysokie pasmo idzie na kolumny.
    Ten subwoofer nie ma wyjścia sygnału na kolumny a więc słabo widzę podłączenie się pod tą kartę w kolegi komputerze.
    Chyba, żeby zamontować kartę 5.1 z wyjściem na subwoofer aktywny.

0
  • #12 05 Mar 2016 05:33
    Polon_us
    Poziom 40  

@Cyberjaro - dziękuję za wykład. Za informacje o "których nie miałem pojęcia" ... heh

Cyberjaro napisał:
    i dlatego najlepiej będzie współpracował z amplitunerem kina z odpowiednim wyjściem PRE-OUT.

Tylko dlatego, że jest tam wydzielony sygnał niskiej częstotliwości?
    I do tego celu należy kupić cały wzmacniacz? Interesujące podejście do tematu ...

Więcej nie chce mi się polemizować teraz.
    Zobaczymy, co autor tematu odpowie.

0
  • #13 06 Mar 2016 11:57
    norzaj1
    Poziom 6  

Pogubiłem się, nie wiem co robić kupić amplituner czy karte 5.1.
    Załozyłem ten temat bo nie mam zielonego pojecia na temat audio :)

0
  • #14 06 Mar 2016 17:39
    Polon_us
    Poziom 40  

norzaj1 napisał:
    Pogubiłem się, nie wiem co robić kupić amplituner czy karte 5.1.

Z kupowaniem kolega może się wstrzymać co nieco. Nie ma pośpiechu.

Czy:
    - kolega przeczytał artykuł o którym wspominam w wpisie #8? W szczególności drugą stronę onego artykułu?
    - kolega sprawdził wyjścia karty audio? Ile ma wyjść/wejść?

Od tego trzeba zacząć.

Jeszcze można sprawdzić ustawienia karty audio w komputerze - zmiana konfiguracji audio.

0
  • #15 23 Lut 2017 23:14
    dothan
    Poziom 12  

Norzaj1

I jak poradziłeś sobie z podłączeniem? kupiłeś kartę dźwiękowa do kompa 5.1 czy inaczej zrobiłeś ?

Mam do Ciebie pytanie czy subwoofer SW030 yamahy posiada śruby montażowe ( w czterech miejsca które oznaczyłem na rysunku poniżej) które łączą dolną podstawkę plastikową z obudową subwoofera ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo