Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja GDN 25/40 za duża cewka ociera

03 Mar 2016 23:53 1449 10
 • Poziom 9  
  Witam
  ostatnio postanowiłem zregenerować głośniki gdn 25/40/3 od altus 110.
  Zamówiłem oryginalne układy ze strony tonsila (http://www.skleptonsil.pl/510280/oryginalny-uklad-tonsil-gdn-25-40-gdn-25-55-gdn-25-60-gdn-25-80). Po otrzymaniu paczki i po zabraniu się do pracy od razu pojawił się problem, a mianowicie cewki zastosowane w tym układzie okazały się za duże tj. ocierały uzwojeniem o wnętrze kosza.
  Rozmawiałem z pracownikiem serwisu tonsil i mówił że nigdy z takim problemem się nie spotkał i że są to jedyne cewki jakie produkują do tych głośników i zawsze pasują.
  Zastanawiam się czy może to być spowodowane jakąś szczególną serią moich głośników (Altus 110 rocznik 88) w której to może montowane były cewki o innych parametrach. Nie mam doświadczenie w tej dziedzinie ale moją uwagę zwrócił czarny kolor kosza od środka co przeważnie chyba nie ma miejsca (poprawcie mnie jeśli nie mam racji).
  Proszę o podpowiedź gdzie mógłbym dostać układ z cewką w odpowiednim rozmiarze.
  Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  Pokaż fotki, zaznacz gdzie twoim zdaniem ociera.
 • Poziom 9  
  Ociera uzwojenie na całym obwodzie w zaznaczonych miejscach.
  Regeneracja GDN 25/40 za duża cewka ociera Regeneracja GDN 25/40 za duża cewka ociera
 • Poziom 35  
  W obu głośnikach trze po zewnętrznej krawędzi cewki?

  Najnormalniejszy kosz w 25/40/3 więc nie doszukiwał bym się tutaj jakichś ewenementów. Chyba że to inna klasa impedancji, bo różnice znikome, ale były.Pokaż foto magnesu z opisem głośnika. Masz stare cewki? Warto by było porównać, ja nigdy sklejonych zestawów nie kupowałem, wolałem wszystko sam ustawić i pokleić.

  Być może cewki, które otrzymałeś są złe i nie "trzymają" wymiaru, za dużo niewiadomych. Pewnie będziesz musiał zamówić inne.
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź i zaangażowanie. Tak sprawdzałem oba układy na obu głośnikach i w obydwu jest ten sam problem. Stare cewki oczywiście pasują i od nowości nie były wymieniane. Porównując nowe cewki ze starymi ,,na oko" nie widziałem zbytniej różnicy w wymiarze, a jednak nie pasowały.
  Gdzie indziej mógłbym dostać oryginalne układy? Chcę spróbować z innego źródła może będą pasowały. Nie znam się jednak na tyle by kleić całość osobno dlatego wybierałem już sklejony układ.
  Regeneracja GDN 25/40 za duża cewka ociera
 • Poziom 35  
  Sklejony układ dostaniesz u byłego pracownika Tonsilu Jurka Cieslaka. NIe moge tutaj wlepić linku ale na olx wpisz Tonsil, wybierz miejscowość Orzechowo i znajdziesz.
 • Poziom 43  
  Dziwna sytuacja z tymi cewkami.
  Zmierz dokładnie średnicę zewnętrzną i wewnętrzną szczeliny magnetycznej, oraz wewnętrzną i zewnętrzną średnicę starej i nowej cewki, i wyślij do skleptonsil z zapytaniem, czy aby na pewno przysłali Ci rekony z odpowiednimi cewkami.
  Nim kupisz następne rekony, spróbuj zwrócić te nie pasujące a potencjalnemu sprzedawcy nowych, podaj dokładne wymiary szczeliny magnetycznej i starych cewek.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 23  
  Sytuacja nie jest dziwna, tylko sklep nie wie co sprzedaje. W tym samym sklepie są szczegółowe opisy głośników. GDN 25/40 ze szczeliną magnetyczną 1,5mm i cewką długości 13,5mm. GDN 25/80 ze szczeliną 1,775mm i cewką długości 18,5mm. Więc jakim cudem ten sam zestaw naprawczy miał by pasować do obydwu głośników?
 • Poziom 43  
  Dla mnie jest dziwna, bo przysłano zestaw naprawczy z nieodpowiednią cewką a na monit odpowiedziano że:
  duszek5 napisał:
  z takim problemem się nie spotkał i że są to jedyne cewki jakie produkują do tych głośników i zawsze pasują.


  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedzi. Ostatecznie zamówiłem układy na allegro i sprawa się rozwiązała, więc rzeczywiście wina i niesolidność sklepu Tonsil. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  duszek5 napisał:
  ... więc rzeczywiście wina i niesolidność sklepu Tonsil.

  Tak ten kraj działa, robota po znajomości bez kompetencji.