Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się włącza - czarny ekran bez zmian

thad 04 Mar 2016 09:19 582 10
  • #1 04 Mar 2016 09:19
    thad
    Poziom 4  

Hej, witajcie.
    Zakupiłem sobie nową obudowe na allegro do komputera, która doszła wczoraj.
    Wczoraj więc podekscytowany nową obudową, wziąłem sie za demontaż wszystkich części z komputera.
    Jako, iż jestem laikiem to po pierwsze - nie zrobiłem zdjęć jak były wcześniej poprzypinane, a po drugie, męczyłem sie pare ładnych godzin aby samemu obejść co gdzie było (dzięki manual'u do płyty głównej) :D
    No i komputer nie działa, włącza sie ale monitor ukazuje tylko PC u góry z lewej strony tak jak zawsze.
    Świeci sie dioda od CD-ROMU, świeci sie lampka na obudowie ale nic poza tym.
    Jestem pewien, że wszystko dobrze podłączyłem.
    Wcześniej tego samego dnia przed wymianą obudowy komputer śmigał (dostałem go po kimś i już zajmowałem sie jego naprawą - związaną z wyłączaniem sie monitora, zmieniłem wtedy HDMI na VGA), nigdy sie nie wyłączał sam, nigdy nic sie z nim nie działo złego.
    Przy demontowaniu oczywiście znalazłem kłęby kurzu wszędzie więc bardzo delikatnie szmatką je zdejmowałem, nie wiem czy to mogło spowodować jakieś uszkodzenia, chociaż powtarzam, że czyściłem ostrożnie sprzęt. :|
    Do późnej nocy próbówałem zrozumieć co sie naprawde stało, ale nic nie wiem do teraz.
    Nie ma żadnego dźwięku ostrzegającego przy włączaniu komputera, wszystko działa tak jak powinno chociaż nie ma odbioru ze strony obrazu oraz zauważyłem, że myszka i klawiatura też sie nie świecą.

Podaję sprzęt w komputerze:
    Płyta głowna: Gigabyte G3M1-ES2L
    Procesor: Quad-Core
    Pamięć: 4 GB RAM
    Karta graficzna: Nvidia GT 640 DDR3
    Zasilacz: Modecom 230V

0 10
  • #2 04 Mar 2016 09:51
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Procesor też wyjmowałeś ?
    Zrób zdjęcia swojego wytworu inżynierii abstrakcyjnej.
    Nie muszę dodawać chyba że zasilacz jest do wywalenia bo to nie ten etap dochodzenia.

0
  • #3 04 Mar 2016 09:57
    thad
    Poziom 4  

Obudowa doszła tylko z wentylatorem, który ma za krótki kabel aby go podpiąć, więc podpiąłem stary od poprzednej obudowy.
    Poza tym dodam, że wymieniałem wczoraj obudowe znowu na starą, i efekt jest taki sam - komputer się włączał ale ekran pozostawał czarny.
    A czemu miałby być winny zasilacz? Napisałem, że tego samego dnia komputer działał idealnie przed wymianą obudowy

Dołączam zdjęcia
    Komputer się włącza - czarny ekran bez zmian20160303_2..642.jpg Download (1.14 MB)
    Komputer się włącza - czarny ekran bez zmian20160303_2..353.jpg Download (4.7 MB)
    Komputer się włącza - czarny ekran bez zmian20160303_2..418.jpg Download (1.25 MB)

0
  • #4 04 Mar 2016 09:57
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Sandra2345 napisał:
    Jest jeszcze opcja, że nie dodałeś pasty termoprzewodzącej na procesor np.

Myślę że procesor nie ma oka i mu to obojętnie na poziomie POST.

thad Miałeś zrobić zdjęcia, najlepiej z 10.
    Wyjmij wszystko poza ramem i procesorem , powinien się odezwać speaker.

0
  • #5 04 Mar 2016 10:10
    thad
    Poziom 4  

Wyjąłem wszystko tak jak napisałeś, zostawiłem procesor i ram jednak speaker sie nie odezwał wciąż.

0
  • #6 04 Mar 2016 10:12
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Zasilanie procesora ? (wtyczka 4pn) ??
    Brak zdjęć okolicy procesora.

0
  • #8 04 Mar 2016 10:26
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Synek, te 4 piny są od wentylatora.
    A teraz, popatrz co jest obok gniazda ps/2 :), 4 piny nie podłączone.

0
  • #9 04 Mar 2016 10:35
    thad
    Poziom 4  

Wybaczcie mi, znalazłem już rozwiązanie.
    Nie podłączyłem wtyczki od procesora i nawet nie spodziewałem sie tak podstawowego błędu :D

Akurat poszczęściło mi się, że nic nie jest do wymiany tylko procesor był odłączony :)

Ale uprzedzałem, że jestem laikiem!

Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia :)

0
  • #10 04 Mar 2016 10:36
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

No co Ty ;)
    Więc zamknij, Twój temat i ty masz taki przywilej.

0
  • #11 04 Mar 2016 10:41
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

thad napisał:
    Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia

Zamykam.

0