Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm LOGIC LC4 - samoistnie wzbudza się

czmiel_t 04 Mar 2016 09:49 2925 2
lampy.pl
    czmiel_t
    Level 11  
    Land Cruiser z LOGIC LC4. Po zamknięciu samochodu, alarm uzbraja się po 3 sek. z 3-krotnym sygnałem syrenki i natychmiast wyzwala alarm. Wszystkie krańcówki są ok, diagnostyka wskazuje 13 mrugnięć czyli wzbudzenie bagażnika ale krańcówka bagażnika jest ok bo po ręcznym wciskaniu czujnika światełko oświetlenia działa prawidłowo. Teraz chcąc zamknąć samochód są dwa sposoby:

1. zamknięcie z pilota, odczekanie aż wyzwoli się alarm, wyłączenie z pilota, odczekanie 30sek bez otwierania drzwi, drzwi same się ryglują, alarm się nie wyzwala.
    2. po wyzwoleniu alarmu, wyłączyć z pilota, ponownie włączyć, ponownie wyłączyć i ponownie włączyć, alarm się nie wyzwala.
    W obu przypadkach jednak alarm się nie zbroi (dioda nie świeci) czyli auto bez ochrony.

Dodam też, że stało się to po odbiorze samochodu z warsztatu, w którym wymieniali sprzęgło i odłączali akumulator. Ma ktoś jakiś pomysł? Czy jest jakaś możliwość zresetowania centralki alarmu bo w instrukcji nic o tym nie pisze?
  • lampy.pl
    gemiel
    Level 25  
    Czasami na skutek wilgoci niektóre krańcówki zaczynają delikatnie przewodzić (wodza, śniedź). Przepływ prądu jest znikomy, lampki nie zapala, ale wystarcza to do wzbudzenia wejścia alarmu. Spróbuj dla sprawdzenia odłączyć przewód idący od krańcówki klapy do centralki alarmu.
    czmiel_t
    Level 11  
    Wygląda na to, że po odłączeniu akumulatora centralka złapała jakiś błąd. Udało mi się usunąć problem w następujący sposób.
    Jak pisałem wcześniej, alarm nie zbroił się. Chciałem przeprowadzić procedurę awaryjnego wyłączenia alarmu ale bez uzbrojenia alarmu nie dało się tego zrobić, więc wpadłem na pomysł aby zamknąć samochód, po 3 sek. włączył się alarm, który przeczekałem i ku mojemu zaskoczeniu, po skończonym "wyciu" kontrolka alarmu zaczęła mrugać co znaczyło, że alarm się zazbroił. Teraz wystarczyło już tylko z kluczyka otworzyć auto (wywołując znów alarm) i przeprowadzić awaryjne wyłączenie alarmu zg. z instrukcją. Po tej operacji wszystko zaczęło działać jak powinno i bez żadnych błędów.