Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek jakości internetu cyfrowego polsatu

damianekm1112 04 Mar 2016 11:50 3192 13
  • #1 04 Mar 2016 11:50
    damianekm1112
    Poziom 4  

Witam mam taki problem mianowicie mam internet domowy cyfrowego polsatu idu-odu i do tej pory działał znakomicie a teraz spadła jego prędkość. Spadek prędkości internetu przeważnie jest w godzinach popołudniowych i wieczornych a w godzinach porannych do południa internet śmiga nieźle.
    Proszę o pomoc czy da się coś z tym zrobić żeby poprawić jakość internetu zwiększyć jego prędkość??
    Kiedy zgłosiłem problem do obsługi klienta to sprawdzili i odpisali że wszystko jest dobrze dlatego muszę sprawę przenieść tu może znajdzie się jakiś spec co podpowie coś??

0 13
  • #2 04 Mar 2016 13:32
    sspiritt
    Poziom 10  

Każdy BTS ma jakąś ograniczoną przepustowość.
    Zauważyłeś, że spadki prędkości występują w określonych godzinach - zapewne są to godziny szczytu. Im większa ilość użytkowników w danym momencie jest zalogowanych do BTSa, tym mniejszy fragment pasma dla Ciebie.
    Teoretycznie urządzenie klienckie powinno się przełączyć na "lepszy" BTS jeśli jest taka możliwość, ale jeśli mieszkasz w okolicy, w której operator ma tylko jeden punk dostępowy, to niestety jesteś skazany na takie spadki.

0
  • #3 04 Mar 2016 13:58
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Nie ma urządzeń, które logowały by się do BTS-a zapewniającego lepsze prędkości LTE. Tym bardziej taki szajs jakim jest wynalazek zwany IDU-ODU. Ilość ludzi nabranych na tego śmiecia wprost poraża. Na jego temat napisałem od 2 lat tomy a mimo to są nadal chętni, którzy naoglądają się jego reklam w TV i pędzą po niego do CP. To kiepskie urządzenie działa tylko w pobliżu BTS-a LTE1800Mobylandu. Posiada słabą antenę, dookólną i loguje się do najbliższego BTS-a. Na dodatek przycina prędkość LTE do 30Mb/s( sieć LTE1800Mobylandu na 20MHz pasma z MIMO pferuje teoretyczny DL 150Mb/s). Co gorzej nie pozwala wymusić połączenia z innym BTS-em, który może być mniej obciążony i oferuje lepsze prędkości. Na dodatek działa tylko z LTE1800Mobylandu, a więc nie wykorzystuje w pełni innych sieci, z których korzysta Plus/CP czyli LTE800Sferii oraz 3G z UMTS2100Plusa i UMTS900 Aero2. Nie skorzystasz też na nim z wprowadzanych teraz i w przyszłości przez Plus/CPLTE2600, LTE2100 i LTE900. Dostałeś na użyczenie za 10 zł/m-c kastrata, z którym się będziesz męczył 2 lata. BTS LTE1800Mobylandu, z którego korzystasz jest przeciążony a będzie jeszcze gorzej. Plus/CP sprzedaje na potęgę oferty w ramach SmartDom a rozwój ich sieci to jedna wielka lipa. Ratunkiem często jest wymuszenie połączenia z lepszym BTS-em LTE1800Mobylandu o ile takie są w okolicy i są na różnych kierunkach. Często dalsze zapewniają lepsze prędkości( są mniej obciążone). Ale aby z tego skorzystać trzeba mieć dualną antenę kierunkową na 1800MHz i modem/router . Z CP nie bierze się internetu bo u nich sprzęt jest na użyczenie i płacisz jeszcze dzierżąwę. Zamiast niego w Plusie za te same pieniądze miałbyś B315s-22. Z IDU-ODU nie zrobisz wiele, to własność CP i nie wolno w niego ingerować, nawet karty SIM nie wyjmiesz. PS. CP wprowadził kolejną wersję złomu czyli IDU-ODU200( toto działa na LTE1800, LTE800 i ponoć LTE2600 i do 150Mb/s), teraz będą szukać kolejnych naiwnych. Otwarcie stawiają na te swoje wynalazki. Na szczęście inni operatorzy nie idą tą droga i sprzęt zamawiają w firmach specjalizujących się w technologii LTE.

0
  • #4 04 Mar 2016 17:38
    damianekm1112
    Poziom 4  

Hmmm tak czytałem na temat IDU-ODU że to szajs ale wziąłem go bo miał najlepszą ofertę na rynku jaką dostałem bo dostałem internet bez limitu danych gdzie każdy inny operator ma takie limity oczywiście teraz dopiero się to zmienia bo inni też wprowadzają internet bez limitu ale rok temu jeszcze tego nikt nie miał dlatego zdecydowałem się na CP. i nie żałowałem bo internet śmigał dobrze mimo że nadajnik odemnie jest gdzieś z 10km ale od jakiegoś miesiąca zaczyna coś szwankować. Widać jeszcze muszę się męczyć z tym z 7 miesięcy. Ale pytanie brzmi co dalej?? Jaki internet później wziąć jak inni operatorzy mają badziewne oferty?? a zasięg też słaby. Zostaje tylko chyba net satelitarny ale on jest drogi.
    matek451 ty widzę jesteś dobrze zorientowany jeśli teraz nic nie zrobię to się przemęczę jeszcze te 7 miechy z ODU i co radzisz dalej?? Jaki ruter anteny?? i jaka oferta gdzie?? tak żeby nie było limitów transferu żadnych.

0
  • #5 04 Mar 2016 17:51
    matek451

Dałeś sobie wmówić 17 miesięcy temu, ze tylko CP/Plus oferuje nielimitowany internet LTE a to była nieprawda i to podwójna. Po pierwsze CP/Plus nie oferował i nie oferuje prawdziwego no-limit ( Tu rządzi FUP). Po drugie inni operatorzy oferowali wtedy internet LTE bez limitu a np. Play nawet w ofercie na kartę oraz mieli jasno określony lejek prędkości gdy użytkownik pobiera duże ilości danych. Sam korzystam od 29 m-cy z kilku kart RBM z darmowym Internetem LTE bez limitu a m-czny koszt to 5 zł za jedną. Dzisiaj wszyscy maja takie oferty a Plus czy Orange nie tylko na LTE ale 3G. Przy 10km od BTS-a LTE1800Mobylandu nikt nie miał ci prawa sprzedać IDU-ODU a ten internet działa tylko do 30Mb/s i trudno nazwać, że śmiga. Ja na nieobciążonym BTS-ie LTE1800Play osiągam 60Mb/s ( a Play ma tylko 10MHz z MIMO). Jakie masz teraz parametry sygnału LTE( tylko nie kreski, lampki na IDU a dane z diagnostyki)? Od tego powinieneś zacząć. Jakie osiągasz prędkości w nocy i szczycie? No i w jakiej lokalizacji korzystasz z CP? Inni operatorzy mają lepsze oferty niż Plus/CP ( w Plusie /CP tylko SmartDom jest korzystny). Mają dobre oferty cenowe i sprzętu( szczególnie Orange) a Play ma bezkonkurencyjną ofertę pre-paid. skąd masz te bzdurne informacje o ofertach Plusa i innych. Oglądaj mniej reklam w TV Solorza. Plus to żaden lider LTE. No i nadal sprzedaje ten szajs IDU-ODU tylko w ulepszonej wersji. A ty 17 m-cy temu powinieneś brać ofertę z Plusa a nie z CP i z B593s-22 i do tego dokupić antenę Dual LTE1800MHz.

0
  • #6 04 Mar 2016 18:38
    damianekm1112
    Poziom 4  

I tu jesteś w błędzie bo ja dostałem nielimitowany internet. To zacznę od początku:
    Chodziłem po wszystkich operatorach bo chciałem jakiś internet sobie lepszy sprawić bo wcześniej miałem neostrade 1m. i u każdego oeratora były limity danych bodajże Play oferował największy bo 30gb CP oferował 25gb ale mam kolege co pracuje w CP i on wynegocjował dla mnie inne warunki niż ma każdy inny klient CP bo ja dostałem pakiet Smart Dom internet całkowicie bez limitu i telewizje przez 1 rok wszystkie kanały a potem po roku zabrali mi HBO i Cinemax reszta typu 13 ulica jest dalej i za 50zł wszystko i telewizja i Internet a i smartfon za 1zł
    a sprzęt dostałem na własność za darmo czyli dekodery i ruter z anteną jeszcze miał być Laptop ale jakiś dyrektor czy tam kierownik w CP się już na więcej nie zgodził i tak dużo dali. Oczywiście obawa była czy na tym urządzeniu będzie działał internet ale jak dali sprzęt i go zamontowałem to internet śmigał tak jak piszesz do 30Mb/s nie więcej dla mnie to było dużo bo przesiadka z 1m na 30 to niezła różnica, na początku też myślałem że to bez limitu to ściema ale w ciągu 1 miecha ściągałem nawet i 10Tb plików przez portal gdzie mi wykorzystuje max łącza na ściąganie a nie żadne tam torenty i prędkość nie spadała ani nie było żadnej blokady. Wogóle CP dla swoich to ma niezłe oferty zależy jeszcze kogo znasz, mi akurat kolega załatwił takie warunki a nie inne ale widze teraz że internet spowolnił teraz wieczorem to spada nawet do 0,5mb/s a w dzień jest ok 10mb/s pisałem do nich ale oni twierdzą oczywiście że wszystko sprawdzili i że jest dobrze. Ale to walka z wiatrakami kolega też nic nie wskórał w mojej sprawie z resztą jego punkt rozwiązują i już nie będzie handlował CP.
    Co do Playa to oferował internet bez limitu ale pracownik mi powiedział że jak przekrocze 30GB danych to internet mi spowolni. W orange i Tmobile podobnie no i u wszystkich było że ja nie w zasięgu LTE jestem no i ceny tez wysokie bo w PLayu dawali mi neta za 70zł w orange za 115 tylko w CP na ich mapkach byłem w zasięgu LTE no i cena atrakcyjna była. Taka oto moja historia z netem mobilnym.
    Oczywiście jak sytuacja się nie poprawi a widzę że nie to za 7miechy zrezygnuje z CP i będę szukał co innego no i wcześniej bazowałem tylko na info zebranym od operatorów sieci no i kumpla co prowadzi punkt z CP. Jego oferta była porostu korzystniejsza.
    Dane z diagnostyki:
    RSRP -122
    RSRQ -16
    RSSI -86
    SINR -6
    Informacja o lokalizacji 13
    RSSI -84dbm

prędkość netu w godzinach od 24 do 13-14 to ok 10m/s a od 14 do 24 to spada nawet do 0,5mb/s a jeszcze miesiąc temu były wahania mniej więcej miedzy 10 a 25 do 30mb/s

Dlatego założyłem tu ten wątek żeby po prostu mieć większą wiedzę na temat internetu mobilnego bo wiadomo człowiek nie wie wszystkiego.

0
  • #7 04 Mar 2016 19:00
    matek451

Przy takich parametrach sygnału LTE módl się żebyś miał to 0,5Mb/s bo internet LTE przy nich zasadniczo nie ma prawa działać. Podziękuj koledze ,ze wpakował cię w to g.... Jakby miał trochę pojęcia o internecie mobilnym, LTE i sprzęcie do niego to by ci tego nie sprzedał tylko B593s-22. Dostałeś ofertę specjalną , pewnie dla pracownika. Było pięknie ale się skończyło, nic nie trwa wiecznie. I tak zaoszczędziłeś sporo kasy. Teraz będzie coraz gorzej a na 0,5Mb/s nie poszalejesz. BTS jest za daleko a na nim wciąż przybywa użytkowników. Czeka cię 7 m-cy niezłej jazdy z takim "LTE", szczerze współczuję. A IDU-ODU nawet na własność jest bezwartościowy i zasadniczo trudno go będzie wykorzystać . Gdybyś miał B593 możliwe, że byłby jakiś ratunek. Skąd jesteś?

0
  • #8 04 Mar 2016 19:40
    damianekm1112
    Poziom 4  

No tu masz racje jak kolega miał by wiedze ogólną na temat internetu to by mi tego nie sprzedał a on bazował tylko na tym co mu trajlowali na szkoleniach tak samo jak konsultanci w sieciach Play orange i Tmobile. Z tego co ty tu piszesz to nikt mi mi wcześniej nie tłumaczył tego w ten sposób ani nie proponował takich rozwiązań.
    A czy jak dokupie ten modem co o nim piszesz to będzie mi działać bo najwyżej dokupie to indywidualnie a tą ofertę co mam po prostu sobie będzie i tyle bo pewnie zrezygnuje także z telewizji bo nic w niej niema ciekawego kanałów sporo a niema co oglądać i zostane przy naziemnej z resztą jak zrezygnuje z internetu to automatycznie wyłączą i telewizje bo to wspólna oferta.
    Więc tak żeby mieć dobry internet co mogę zrobić ?? mam wziąć inną ofertę jaka??
    Moja lokalizacja to Wioska Woj.Lubelskie powiat Puławy miejscowość: Bobowiska

0
  • Pomocny post
    #9 04 Mar 2016 22:30
    matek451

Najbliższe czynne BTS-y LTE1800Mobylandu to Kurów(7- 8km), Zagrody ( około 8-9km) i najdalszy czyli Abramów -Marcinów. tak jak pisałem przy takich odległościach nikt nie miał ci prawa sprzedać IDU-ODU. Ten śmieć działa tylko przy niewielkich odległościach od BTS-a LTE1800. Poza tym gdybyś miał router B593 i do niego antenę kierunkową Dual LTE1800MHz o dużym zysku mógłbyś połączyć się z każdym z tych BTS-ów po kolei i wybrać najlepszy( zapewniający najlepsze prędkości czyli najmniej obciążony). Teraz masz jedyną opcję czyli tunning ODU skoro jest twój. Robisz to takim zestawem http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=12 ( choć osobiście nie polecam anten firmy spod Tarnowa, to chińszczyzna ale działa). Antenę można wykorzystać w przyszłości do zamontowania z routerem( trzeba dokupić kable). Z pozostałych operatorów masz zasięg LTE1800Play z Kurowa( na antenie Dual LTE1800) . W Orange i T-Mobile póki co tylko 3G.

0
  • #10 05 Mar 2016 01:21
    damianekm1112
    Poziom 4  

Dzięki za info przydało się:)

0
  • #11 06 Mar 2016 11:35
    damianekm1112
    Poziom 4  

Apropo Cp to mam jeszcze kartę Areo2 ale oferta słaba całkiem bo oferują za 30zł limit 30Gb transferu danych i to w sumie ich najlepsza oferta nie mają internetu bez limitu. Aczkolwiek jak by się coś zmieniło to jaki zestaw urządzeń do tego zastosować?? Jaki modem/ruter i antenę??

0
  • #12 10 Mar 2016 10:57
    Starkes
    Poziom 19  

matek451 napisał:
    Dzisiaj wszyscy maja takie oferty a Plus czy Orange nie tylko na LTE ale 3G.

Dobrze Cię rozumiem internet bez limitu nie tylko w LTE ale i w 3g?
    Kto ma tu najlepszą ofertę?

P.S. - od lipca 2014 dzięki Tobie matek451 - korzystam z RBM i jestem zadowolony.
    Ale mam 1800 zblokowane na routerze.
    Nie wiem jak to zrobić na Androidzie (jako dodatkowy mobilny internet w telefonie).

0
  • #13 10 Mar 2016 12:10
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

damianekm1112 napisał:
    I tu jesteś w błędzie bo ja dostałem nielimitowany internet.
    O naiwnosci ludzka. A FUP? Pewnie ze masz bez limitu. Jak osiagniesz pewien NIEZDEFINIOWANY przez CP/Plus pulap danych przytna Ci predkosc do 0.05mbit i z ta zawrtona predkoscia mozesz Pan sobie sciagac dalej dane bez limitu ilosci.

ZADNA oferta komorkowaców nie jest bez limitu, bez jakichkolwiek ograniczen. U niektorych sa ładnie zdefiniowane limity, np po 100GB predkosc spada do 2mbit. Ale zawsze i wszedzie mozesz zostac przeblokowany.

0
  • #14 23 Cze 2016 13:58
    damianekm1112
    Poziom 4  

Dziękuję za wasze odpowiedzi wszystkie były pomocne:)
    Podsumowując wszystkie wypowiedzi:
    - najpierw trzeba zasięgnąć informacji na temat internetu mobilnego zanim się weźmie jakąś ofertę
    -internet domowy cyfrowego Polsatu idu-odu działa z prędkością od 0 do 30mb/s jak się jest w odległości od nadajnika 10-15 km
    - limity danych są ale każdy biorąc ofertę może wynegocjować limit oddzielnie mi akurat udało się wynegocjować taki limit danych że nawet jak przekroczę go to prędkość spada do takiej co i tak jej nie osiągam :)
    - w moim przypadku prędkość internetu bywa od 0,5 do 30mb/s, 30 jest wtedy kiedy mało ludzi korzysta czyli godziny nocne ranne i południowe ale popołudnie i wieczory prędkość spada do 0,5mb/s z powodu przeciążenia nadajnika a nie z powodu przekroczenia limitu danych
    - wypowiedzi pana matek451 i pana m.jastrzebski były bardzo pomocne gdzie moja wiedza na temat internetu mobilnego wzrosła:) widać że panowie się znają i bardzo dobrze że tacy ludzie udzielają się na takich forach.

To tyle w temacie.
    Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów