Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E39 525TDS r97 - nie działa sygnalizacja kierunkowskazów.

Nakano 04 Mar 2016 15:50 2613 7
 • #1
  Nakano
  Level 9  
  Witam, dzisiaj w czasie jazdy przestał działać kierunkowskaz a przynajmniej tak to wyglądało. Co się okazało to to że same światła kierunkowskazu działają na zewnątrz jak też i sygnalizacja awaryjna. Nie działa specyficzny sygnał dźwiękowy (cykanie, tykanie czy jak kto zwał) we wnętrzu samochodu, nie działają również sygnalizatory przy zegarach. Co dziwne nie działa sygnalizacja zamykania samochodu z pilota tzn. zwykle po na ciśnięciu zaświeciły się wszystkie kierunkowskazy a teraz tylko się zamyka.
  Gdzie szukać przyczyny?
 • #2
  piotrek22101
  Level 39  
  Witam. Z tego co pamiętam to padają moduły LCM. Przeważnie głupieją światła białe ,ale bywają też problemy z kierunkami i kontrolkami.
 • #3
  Nakano
  Level 9  
  A da się to jakoś sprawdzić?
 • #4
  piotrek22101
  Level 39  
  Kolega demontował i oddawał do naprawy.
  zawsze pomagało.
 • #5
  Nakano
  Level 9  
  Ale czy LCM nie odpowiada za światła zewnętrzne? co ma wspólnego z sygnałem dźwiękowym i kontrolkami w środku auta? Jak włączę awaryjne to dioda na przycisku mruga a na zegarach już nie.
 • #6
  ste
  Level 26  
  LCM steruje światłami, sygnał że kierunkowskaz jest włączony "idzie" z modułu LCM magistralą cyfrową do licznika bodajże I-bus się to nazywa. Stąd licznik wie że włączony kierunkowskaz, dźwięk klikania dochodzi z licznika. Problem jest w komunikacji LCM - licznik. Winny może być sam LCM, licznik lub przewód magistrali.
  Błędy możesz odczytać.

  Miałem taki przypadek jak dokładnie jak Ty, pomogło zdjęcie klemy na chwilę, jak narazie problem się nie powtórzył z tego co wiem (kilka miesięcy minęło). Możesz spróbować :)
 • #7
  Nakano
  Level 9  
  Jutro spróbuję z klemą, też już na ten temat znalazłem informację i mam nadzieję że i w moim przypadku podziała!
 • #8
  Nakano
  Level 9  
  po odpięciu klemy wszystko wróciło do normy:)
  dziękuję za pomoc!!!