Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon wybrać? Tani i porządny

axgr 04 Mar 2016 16:32 606 6
  • #1 04 Mar 2016 16:32
    axgr
    Poziom 5  

Kupuję sobie na urodziny mój pierwszy smartfon z Androidem
    Cena
    jak najmniejsza może koło 400-650zł
    Wykonanie
    mocny, wydajny, wytrzymały, żeby długo posłużył, może być Dual SIM (wskazane ale niekonieczne jeżeli podniesie cenę)
    Zastosowanie
    gierki, internet, aparat, itd. wszystko po trochu, SMS, GPS, muzyka
    Typy
    Słyszałem o Xiaomi RedMi Note 2

Zależy mi na tym, żeby kupić telefon na 3-4 lata i nie wyrzucić kasy w błoto.
    Jeśli mój opis nie wystarcza to odpowiem na pytania

1. Nowy/używany. Raczej nowy
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory. Używałem Motoroli i Samsunga ale nic nie preferuję
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany. dotykowy
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny. Andek
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa. dotykowa
    6. Wielkość wyświetlacza. w miarę ok, 4,7 uważam za dobry, ale na większe się chyba nie obrażę jak mnie przekonacie
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon. FB, Messenger, gry, internet, fora, zdjęcia, kalendarz, muzyka itd.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej. w sumie to nie wiem co jest najważniejsze, chyba to, żebym nie wyrzucił kasy w błoto
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne. nie miałem wcześniej na stałe telefonu z Androidem tylko mam sporadyczne kontakty więc nie znam aż tylu funkcji
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon. Dom, szkoła.
    11. Założony budżet. 400-650
    12. Inne wymagania. nie wiem

0 6
  • #2 04 Mar 2016 18:36
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Witam. Tak jak napisałeś. Proponuję Xiaomi RedMi Note 2 - bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Tylko patrz na gwarancje i dowód zakupu. Obecnie w tym przedziale cenowym raczej lepszego smartfona nie znajdziesz.

0
  • #3 04 Mar 2016 22:11
    Rybus85
    Poziom 23  

Bo nie ma. Chyba że coś z Windows mobile. Tam prawie każdy to rakieta w porównaniu do androida :) Ale sporo mniej aplikacji. Coś za coś niestety...

0
  • #5 06 Mar 2016 12:11
    ElektronicznyMichal
    Poziom 19  

Możesz spróbować z tym xiaomi choć ja osobiście jestem negatywnie nastawiony do chińczyków. W tym przedziale cenowym ciężko coś upolować godnego uwagi na 3-4 lata. Tym bardziej, że warto mieć aktualnego androida.

0
  • #6 06 Mar 2016 15:47
    Rybus85
    Poziom 23  

Xiaomi ma polskie aktualizacje co tydzień. Zresztą wszystko masz i tak albo z Chin albo Korei...
    Na WP są aplikacje, ale nie w takiej ilości co na androidzie. Sprawdź czy są te co używasz i będziesz wszystko wiedział.

0