Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MBAM vs Spyhunter - o co chodzi na stronie bleepingcomputer'a?

Sumas123 04 Mar 2016 16:46 6195 10
  • #1 04 Mar 2016 16:46
    Sumas123
    Poziom 12  

Witam, być może to nie ten dział, ale mam pytanie: orientuje się ktoś co tam u nich się dzieje - na stronie bleepengcomputers jest prośba o dotację w związku z jakaś dziwną akcją ze Spyhunterem (sorry, niezbyt zaawansowana znajomość angielskiego). Czyżby MBAM i reszta wychyliły się zbytnio względem bardziej komercyjnych produktów antywirusowych?

0 10
  • #2 05 Mar 2016 20:00
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wytoczyli im proces za negatywną opinię o SpyHunterze na ich forum, pisałem o tym tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15478780#15478780

SpyHunter to płatne badziewie, a nie "bardziej komercyjny program". Mbam jest darmowy i bardziej skuteczny od SpyHuntera.

Treść pozwu to kpina, a Enigma (autorzy SpyHuntera) są znani z tego typu pozwów. W końcu żyją z wpychania nieświadomym użytkownikom swojego programu.

Jedna ze stron zawierających pseudo instrukcje usuwania:
    https://usunwirusa.pl/spyhunter/
    Stron takich jest cała masa, utworzone tylko w jednym celu.

4
  • #3 05 Mar 2016 20:32
    swiercm
    Moderator na urlopie...

@Sumas123 poruszyłeś mimowolnie dość dobrą kwestię, dlatego Twój temat wyróżnię.
    Myślę, że raz na zawsze wytłumaczymy, dlaczego SpyHuntera nie warto używać.

A tu podaję to, co pojawiło się na ww. stronie:
    MBAM vs Spyhunter - o co chodzi na stronie bleepingcomputer'a?

Spoiler:
    BLEEPINGCOMPUTER NEEDS YOUR HELP!

BleepingComputer is being sued by Enigma Software because of a negative review of SpyHunter.

A case like this could easily cost hundreds of thousands of dollars. If we have ever helped you in the past, please consider helping us. To learn more and to read the lawsuit, click here.

CONTRIBUTE TO OUR LEGAL DEFENSE

All unused funds will be donated to the Electronic Frontier Foundation (EFF).

LET OTHERS KNOW

Share on Facebook Share on Google+
    If you accept cookies from this site, you will only be shown this dialog once!
    You can press escape or click on the X to close this box.
    http://www.bleepingcomputer.com/

0
  • #4 06 Mar 2016 14:57
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Kolobos napisał:
    Mbam jest darmowy i bardziej skuteczny od SpyHuntera

Trochę rozszerzę dla porządku tę kwestię - wchodząc na stronę Malwarebytes widać, że MBAM istnieje w wersji płatnej - na stronie jest zachęta do zakupu wersji Premium. Tym niemniej można pobrać również wersję FREE, która ma ograniczoną funkcjonalność. Przy czym ograniczenie polega jedynie na braku ochrony rezydentnej, tak więc dostajemy w gratisie w pełni funkcjonalne narzędzie do skanowania na żądanie i usuwania wykrytych zagrożeń.

0
  • #5 07 Mar 2016 20:45
    tomiok
    Poziom 33  

dt1 napisał:
    ..Przy czym ograniczenie polega jedynie na braku ochrony rezydentnej, tak więc dostajemy w gratisie w pełni funkcjonalne narzędzie do skanowania na żądanie i usuwania wykrytych zagrożeń.

A gdy ubędzie konkurencji to i funkcjonalności możliwe że też ubędzie. ;)

0
  • #6 07 Mar 2016 20:55
    Kolobos
    Spec od komputerów

@tomiok wtedy zmieni się program na inny, na szczęście jest spory wybór. Zresztą SpyHunter nie jest konkurencją, niczego nie usuwa w wersji darmowej, płatna też nie usunie wszystkiego.

0
  • #7 19 Kwi 2016 12:58
    Yautja85
    Poziom 9  

O, bardzo dobrze, że temat został wyróżniony. Czasami widzę strony, które polecają SpyHuntera. Teraz będę wiedział by się od niego trzymać z daleka.

0
  • #8 19 Kwi 2016 13:21
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Jest dużo stron polecających jakieś konkretne programy będące lekiem na całe zło, w większości przypadków tego typu należy mocno uważać i weryfikować informacje, czy program jest faktycznie godny uwagi.

0
  • #9 19 Kwi 2016 13:34
    tomiok
    Poziom 33  

Niemniej nie raz po użyciu Mbam, zapuszczam SpyHuntera który czasami znajduje dodatkowe "śmieci", więc stwierdzenie że to jest badziew, jest jakby nie na miejscu.
    Raport wyświetla, więc ręcznie trzeba było to usunąć, ale było wiadomo gdzie szukać.
    Osobiście nie uważam że jest dużo gorszy SpyHunter, a szczególne nastawienie - bo płatny.
    Jak coś płatnego to znaczy że jest już złego?
    To Autostradami nie jeźdźmy, mamy zwykłe drogi i widoki często ciekawsze.
    Rozumiem także że każdy (ja też) woli wydać jak najmniej. :)

Trzeba zauważyć że nie ma jednego super programu na wszystko.

0
  • #10 20 Kwi 2016 19:55
    antiham
    Poziom 6  

SpyHunter źle mi się kojarzy. Kiedyś coś tam usunął (nawet niezbyt związane z systemem) i Windows przy ponownym uruchomieniu już nie wstał.
    MBAM mam jako Premium i polecam. Używam go w parze z Kasperskym.
    Jak ściągam .exe to skanuję go jeszcze DrWebCureIt! Jeśli któryś z nich cokolwiek wykryje automatycznie plik leci w kosmos.
    Jeśli ktoś używa jednego programu to według mnie stąpa po kruchym lodzie.

0
  • #11 13 Maj 2016 16:07
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

antiham napisał:
    Jeśli któryś z nich cokolwiek wykryje automatycznie plik leci w kosmos.

Po co zaraz w kosmos, można uruchomić w sandboxie.

0