Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe BLUES SKODA - jak poprawnie podłączyć?

Kubcun14 04 Mar 2016 16:50 2781 4
    Kubcun14
    Level 3  
    Witam, mam problem z radyjkiem jak w temacie. Jest to Skoda Octavia II, wcześniej było tam zamontowane radio z wielofunkcyjnym wyświetlaczem. Jednak jeden z użytkowników przyczepiał sobie do tego wyświetlacza inna nawigację przez co wylał się on. Postanowiłem więc kupić zwykłe radio :
    http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/...012/Radio/Blues/A5_Octavia_Blues_CarRadio.pdf
    Podłączyć je podłączyłem, jednak zastanawia mnie kilka rzeczy. Dlaczego radio się nie włącza po podaniu na pin SAFE oraz pin +UB sztywnego plusa? Możliwe jest włączenie radia tylko gdy na SAFE podamy plus z akumulatora a na zasilanie - plus po stacyjce. A drugą rzeczą jest to, że za każdym razem muszę wpisywać kod SAFE żeby posłuchać sobie radyjka. Pamięć zachowuje bo zapisują się stacje. Tylko jest to dosyć uciążliwe - za każdym razem wpisywać kod. Nie podłączyłem wejść CAN w tym radiu. Nie wiem, może to ma jakieś znaczenie? Oraz nie wiem co oznacza gwiazdka na załączonym schemacie.
    Próbowałem zmieniać zasilanie (podać odwrotnie plusy) jednak radio w takim połączeniu nie działa jak pisałem wyżej.
    Może macie jakiś pomysł?
    ledka
    Level 14  
    Witam,

Z tego co pamiętam to kod radia jest też zapisywany w pamięci wskaźników.
    Po uruchomieniu stacyjki kody są porównywane, jeżeli nie pasują to radio jest
    blokowane.

Pozdrawiam led.
    korek516
    Level 25  
    Witam. Po pierwsze radio musi mieć dwa stałe napięcia na "safe" i "B+" wtedy nie będzie gubić i prosić o kod. To co kolega napisał powyżej odnosi się do radia z tego auta jeśli nie jest to wtedy prosi o kod. Drugą rzeczą jest sieć Can i tam jest zapisane po zapłonie jak i podświetlenie i trzeba to podłączyć. Pozdrawiam.
    Kubcun14
    Level 3  
    Więc mam podłączyć i SAFE i +Ub na stałe oraz sieć CAN? Próbowałem podłączyć SAFE i +Ub na stałe do akumulatora jednak nie działało to radio w ogóle, nawet nie chce się włączyć.
    korek516
    Level 25  
    Witam. To podłącz go szeregowo z amperomierzem i sprawdź czy pobiera prąd. Wtedy będziesz miał jakąś jasność co do działania radia. Chodź powiem dziwne że nie chce się uruchomić. Może power uszkodzony? Pozdrawiam.