Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 63MC60Tx ( ICC9)

22 Cze 2005 09:36 3104 25
  • Poziom 17  
    Witam

Telewizor calkowicie martwy po wlaczeniu nie swieci sie dioda LED. Uszkodzony byl tranzystor BUH 117. Napiecie na 150uF/400 = 320V i dalej nic. Wymienilem wszystkie elki po pierwotnej i wiekszosc po wtornej.

prosze o pomoc w jaki sposob moge uruchomic ten zasilacz

dzieki i pozdrawiam
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Sprawdż luty w okolicach tranzystora TP10, kondensator CP84 i diodę DP84 (N5817). Napisz coś więcej - czy w ogóle są jakieś napięcia?
  • Poziom 19  
    sprawdż rezystory w przetwornicy
  • Poziom 19  
    Sprawdź napięcie na n.16 TEA2261 - powinno być wg schematu 10,6V. Jeśli go brak to do wymiany jeden z RP02 do RP06 lub TEA2261. Jeśli jest kilka volt na tej nóżce to sprawdź oscyloskopem napięcie sterujące wychodzące z nogi 14, jeśli nie masz tego przyrządu to spróbuj zwykłym woltomierzem - powinno pojawiać się napięcie poniżej 1V. Pulsujące napięcie w tym punkcie świadczy o pracy układu scalonego i działaniu zabezpieczenia przeciążeniowego.
    Sprawdź rezystory R14 do R22 znajdujące się w emiterze TP10 BUH713 i elementy w bazie tego tranzystora.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Bogwie napisał:
    Sprawdź napięcie na n.16 TEA2261 - powinno być wg schematu 10,6V. Jeśli go brak to do wymiany jeden z RP02 do RP06 lub TEA2261. Jeśli jest kilka volt na tej nóżce to sprawdź oscyloskopem napięcie sterujące wychodzące z nogi 14, jeśli nie masz tego przyrządu to spróbuj zwykłym woltomierzem - powinno pojawiać się napięcie poniżej 1V. Pulsujące napięcie w tym punkcie świadczy o pracy układu scalonego i działaniu zabezpieczenia przeciążeniowego.
    Sprawdź rezystory R14 do R22 znajdujące się w emiterze TP10 BUH713 i elementy w bazie tego tranzystora.
    Pozdrawiam

Uszkodzony byl TEA 2261 i TV sie wlaczyl. Podstawialem ten scalak wczesniej ale widocznie juz nowy byl walniety. Pojawil sie inny problem w ktorego rozwiazaniu prosze o pomoc. Mianowicie kiedy wchodzi jasne tlo na ekranie slychac glosne piszczenie w okolicy trafa (moze to przetwornica sa blisko siebie) i pojawiaja sie czarne pionowe cienkie paski na ekranie cos w rodzaju kodu paskowego okolo 2-3 sztuk.
    jesli zniejsze napiecie siatki drugiej to te paski zanikaja ale obraz jest ciemny. Wymienilem elektrolity na plytce kineskopu i w okolicach trafa.

prosze o pomoc dzieki
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 17  
    jezak napisał:
    Wymień elki w 200V

Wymienilem CL11, CB06, CB03, CB07, CB04, CB05 praktycznie cala galaz 200V i wszystkie elki w ramce i na plytce kineskopu. Nadal to samo jak podkrece jasnosc pilotem lub siatka druga to pojawiaja sie czarne pionowe przerywane pasy na ekranie i wchodza znieksztalcenia falujace na gorze i dole ekranu. Slychac przy tym wycie trafa.

dzieki za wczesniejsze odpowiedzi
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    jezak napisał:
    Wymień elki w 200V

Wymienilem CL11, CB06, CB03, CB07, CB04, CB05 praktycznie cala galaz 200V i wszystkie elki w ramce i na plytce kineskopu. Nadal to samo jak podkrece jasnosc pilotem lub siatka druga to pojawiaja się czarne pionowe przerywane pasy na ekranie i wchodza znieksztalcenia falujace na gorze i dole ekranu. Slychac przy tym wycie trafa.

moze podstawic trafo ale nie wiem czy HR bedzie dzialal za ta OREGA?
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    mpiatkow napisał:
    jezak napisał:
    Wymień elki w 200V

Wymienilem CL11, CB06, CB03, CB07, CB04, CB05 praktycznie cala galaz 200V i wszystkie elki w ramce i na plytce kineskopu. Nadal to samo jak podkrece jasnosc pilotem lub siatka druga to pojawiaja się czarne pionowe przerywane pasy na ekranie i wchodza znieksztalcenia falujace na gorze i dole ekranu. Slychac przy tym wycie trafa.

moze podstawic trafo ale nie wiem czy HR bedzie dzialal za ta OREGA?

czy to milczenie oznacza ze juz nic sie nie da zrobic?
  • Poziom 41  
    Czy jak ściemnisz obraz jest normalny czy też z pasami
  • Poziom 17  
    jezak napisał:
    Czy jak ściemnisz obraz jest normalny czy też z pasami

Jak sciemniam obraz to nie ma pasow i to "wycie" z okolic trafa ustepuje.
    Ale musze dosc konkretnie sciemnic.
  • Poziom 41  
    Sprawdz układ ograniczenia prądu kineskopu
  • Poziom 17  
    jezak napisał:
    Sprawdz układ ograniczenia prądu kineskopu

a w jaki sposob? , ktore to elementy?
    Czy to jest na plytce kineskopu?
  • Poziom 17  
    ssss napisał:
    Witam
    Do wymiany CL23

dzieki sprawdze i dam znac
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    ssss napisał:
    Witam
    Do wymiany CL23

Witam

Wielkie dzieki dokladnie tan kondensator to powodowal.
    Jeszcze mam jedno pytanko jak wejsc w tryb serwisowy zeby ustawic geometrie, poniewaz gora ekranu jest podniesiona za duzo o jakies 2 cm tak ze znaczek programu jest o polowe obciety. Kondensatory w ramce wymienilem.

dzieki
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    mpiatkow napisał:
    ssss napisał:
    Witam
    Do wymiany CL23

Witam

Wielkie dzieki dokladnie tan kondensator to powodowal.
    Jeszcze mam jedno pytanko jak wejsc w tryb serwisowy zeby ustawic geometrie, poniewaz gora ekranu jest podniesiona za duzo o jakies 2 cm tak ze znaczek programu jest o polowe obciety. Kondensatory w ramce wymienilem.

dzieki

Witam

Udalo mi sie wejsc w tryb serwisowy i dokonac ustawien jednak po zapisaniu zmian i wyjsciu zupelnie zwariowalo mi zdalne.
    TV sie wlacza ale po kilku sekundach nie dziala pilot i kl. lokalna. Prosze napiszcie co moze byc przyczyna bo juz nie mam sily do tego telewizora.
    Czasami nawet sie zdarza ze TV sie wlaczy ale jest ciemny ekran jak na AV i zero reakcji na pilota.
    Nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo.
  • Poziom 24  
    Podmień pamięć.Lub wsad .Musisz sprawdzić...
  • Poziom 17  
    danao napisał:

Moge wstawic czysta czy musi byc zaprogramowana?
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    danao napisał:

podstawilem nowa czysta pamiec i nic ciemny ekran brak reakcji na zdalne. Czy mozna gdziec kupic taka pamiec w wgranym binem, bo ja niestety nigdy tego nie robilem i nie bardzo wiem jak ten problem przejsc dalej.

wiem ze jestem upierdliwy ale bardzo prosze o wskazowki

procesor

ST9293J7B1/FP
    10177300-C9-20
    G22F09427

pamiec

24C04 CB1
    94B431
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    mpiatkow napisał:
    danao napisał:

podstawilem nowa czysta pamiec i nic ciemny ekran brak reakcji na zdalne. Czy mozna gdziec kupic taka pamiec w wgranym binem, bo ja niestety nigdy tego nie robilem i nie bardzo wiem jak ten problem przejsc dalej.

wiem ze jestem upierdliwy ale bardzo prosze o wskazowki

procesor

ST9293J7B1/FP
    10177300-C9-20
    G22F09427

pamiec

24C04 CB1
    94B431

Kupilem programator i wgralem bina ( 3 rozne ktore sciagnalem z elektrody) i nadal to samo ciemny ekran ( jest wysokie) brak zdalnego.
    Moze nie ten bin --- moje chassis to ICC 9420B.
    Czy jest taka mozliwosc ze to nie ten program?
  • Poziom 19  
    A może padł odbiornik IR i blokuje pracę procesora - spróbuj wyeliminować taki przypadek poprzez podmianę odbiornika podczerwieni.
  • Poziom 33  
    Witam
    Moze Masz jeszcze uszkodzenie najlepiej podmien TR42-BC548
  • Poziom 17  
    ssss napisał:
    Witam

Odbiornik podczerwieni jest ok. Ostatnio posiedzialem troche nad tym tv i zauwazylem istotna zaleznosc. Po uruchomieniu tv sie wlacza i jest obraz (wczesniej bylo tylko ciemne tlo a teraz po moim pstrykaniu pilotem pojawil sie snieg). Jesli po uruchomieniu uzywamy w pilocie tych przyciskow ktrore nie powoduja wyswietlania grafiki (np wlaczanie, normalizacja ) to wszystko jest ok i mozna pstrykac do woli. Jesli natomiast uzyjemy przycisku pilota ktry powoduje wyswietlanie grafiki (jakikolwiek oprocz txt , po wcisnieciu txt pojawia sie naglowek telegazety i przyciskiem tv mozna spokojnie wyjsc i wrocic) to od razu wszytko wisi i cale zdlane jest zablokowane. Jeszcze sprawdze ten TR42.

dzieki
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    ssss napisał:
    Witam

Odbiornik podczerwieni jest ok. Ostatnio posiedzialem troche nad tym tv i zauwazylem istotna zaleznosc. Po uruchomieniu tv się wlacza i jest obraz (wczesniej bylo tylko ciemne tlo a teraz po moim pstrykaniu pilotem pojawil się snieg). Jesli po uruchomieniu uzywamy w pilocie tych przyciskow ktrore nie powoduja wyswietlania grafiki (np wlaczanie, normalizacja ) to wszystko jest ok i mozna pstrykac do woli. Jesli natomiast uzyjemy przycisku pilota ktry powoduje wyswietlanie grafiki (jakikolwiek oprocz txt , po wcisnieciu txt pojawia się naglowek telegazety i przyciskiem tv mozna spokojnie wyjsc i wrocic) to od razu wszytko wisi i cale zdlane jest zablokowane. Jeszcze sprawdze ten TR42.

dzieki

dosc mocno grzeje sie tranzystor TC01 czy to norma?
  • Poziom 17  
    mpiatkow napisał:
    mpiatkow napisał:
    ssss napisał:
    Witam

Odbiornik podczerwieni jest ok. Ostatnio posiedzialem troche nad tym tv i zauwazylem istotna zaleznosc. Po uruchomieniu tv się wlacza i jest obraz (wczesniej bylo tylko ciemne tlo a teraz po moim pstrykaniu pilotem pojawil się snieg). Jesli po uruchomieniu uzywamy w pilocie tych przyciskow ktrore nie powoduja wyswietlania grafiki (np wlaczanie, normalizacja ) to wszystko jest ok i mozna pstrykac do woli. Jesli natomiast uzyjemy przycisku pilota ktry powoduje wyswietlanie grafiki (jakikolwiek oprocz txt , po wcisnieciu txt pojawia się naglowek telegazety i przyciskiem tv mozna spokojnie wyjsc i wrocic) to od razu wszytko wisi i cale zdlane jest zablokowane. Jeszcze sprawdze ten TR42.

dzieki

dosc mocno grzeje się tranzystor TC01 czy to norma?

Pewnie nikt mi nie uwierzy ale wczoraj wzialem TV i skrecilem zeby oddac klientowi bo juz stracilem nadzieje. Jak sie okazalo po wlaczeniu wszystko zaczelo dzialac, jest grafika i wszystkie ustawienia.
    Po wejsciu w tryb serwisowy zmniejszylem rozmiar ramki i dziala super.

pozdrawiam