Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spieniony plyn chlodniczy w Nissan Primera 1.9 TDI 2005 r.

KingOfPop 04 Mar 2016 18:18 1116 6
    KingOfPop
    Level 8  
    Witam. Wczoraj zrobiłem Nissanem Primera ok 30 km. Dziś odkręcając korek od płynu chłodniczego zauważyłem ze było lekkie ciśnienie w układzie i płyn był dziwnie spieniony. Podrzuci mi ktoś pomysł co to może być??? Z góry bardzo dziękuję;)
    kot mirmur
    Level 33  
    Może być przedmuch na uszczelce głowicy.
    coperfild
    Level 35  
    Może ktoś nalał do spryskiwaczy.
    kot mirmur
    Level 33  
    Był też taki przypadek.Kobitka uzupełniła niedobór ? płynem do spryskiwaczy-no bo pół zbiornika w passacie[ chodziło o wyrównawczy]to przecież za mało.

Dodano po 8 [minuty]:

Ale jak to by był od spryskiwaczy ,to po odkręceniu korka na ciepłym silniku powinien być wyczuwalny zapach w/w płynu.Odkręć korek wlewu oleju i zobacz czy nie ma na nim czegoś podobnego do masła,bagnet też sprawdż.
    Bambek
    Level 15  
    Stawiam na UPG z przedmuchem do płynu. Sprawdź czy płyn "bąbluje" na odpalanym silniku. Jak zachowuje się ogrzewanie i wskaźnik temperatury?
    KingOfPop
    Level 8  
    Jednak tak jak napisał kolega jest to przedmuch na uszczelce głowicy. Czeka mnie wydatek i czas ale najpierw powrót z Niemiec prawie 900 km;) Pozdrtawiam i dziekuje;)
    kot mirmur
    Level 33  
    To jak będziesz wracał nie ciągnij go na wysokie obroty,bo może Ci całkiem wywalić tą uszczelkę.A jak płyn pójdzie w olej ,zatrzesz silnik.