Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta DVD002 Basic - Nie czyta płyt, wymieniony laser

04 Mar 2016 18:31 1887 3
  • Poziom 2  
    Witam. Odtwarzacz DVD nie reagował praktycznie na włożenie płyty, nie kręcił napędem, dioda nie świeciła i niemalże od razu wyświetlał: NO DISC. Wymieniony został cały napęd z laserem SFHD65 (na nowy), zworka została zdjęta.

W chwili obecnej ładnie kręci płytą, dioda mocno świeci, po dłuższej chwili i paru ruchach laserem wyświetla: BAD DI, sprawdzane na DVD i VCD, płyty czyste nieporysowane, fabrycznie tłoczone - odtwarzane bez problemu na innym odtwarzaczu.

Zakładając że laser z mechanizmem są sprawne co jeszcze sprawdzić? Taśma wizualnie wygląda w porządku. Czy nowy laser trzeba kalibrować/regulować tymi potencjometrami przy gnieździe taśmy? Słyszałem różne wersje.
  • Poziom 14  
    Witaj.
    Miałem podobny przypadek z laserem i zdjęciu zworki. Mimo to kalibracja mnie nie ominęła.
    Ps. A tak na marginesie ilość pinów dla taśmy lasera jest taka sama jak w oryginalnym poprzednim laserze? Jeśli tak to kalibracja cię nie ominie. Zaznaczę tylko, że uważaj bo są delikatne i łatwo je uszkodzić.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Nic nie kalibruj. Wymień na nowy wolny od wad. Sprawny laser po wymianie powinien od razu czytać. Możesz "przedzwonić" taśmę, czy jest przejście na każdej nitce.
  • Poziom 2  
    Wracam po dłuższej chwili. Poszedłem za radą, opisałem sprzedawcy problem i bez problemu zgodził się na wymianę. Drugi otrzymany napęd działa bez problemu. Odtwarzacz w pełni sprawny, na szczęście nic nie trzeba było kalibrować. Temat zamykam.