Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R - Błąd bms 1882984 8993

klika60 04 Mar 2016 19:35 8787 12
    klika60
    Level 15  
    Witam pomoże mi ktoś rozszyfrować ten kod z góry dziękuje
  • Helpful post
    szaman108
    Level 31  
    Witam

Zawory sterujące ABS

Niedopuszczalny wynik jednego z testów działania układu.

Zwarcie do masy wskutek uszkodzenia przewodów, zaworu sterującego lub wewnętrznego błędu jednostki sterującej.

Zapala się lampka ostrzegawcza ABS.

1. Skasuj kod usterki. Następnie sprawdź złącza i przewody między jednostką sterującą a zaworem sterującym.
    2. Odłącz zawory sterujące od jednostki sterującej.
    3. Sprawdź przewody pod kątem zwarcia między B18 a masą podwozia. Wymień przewody, jeśli są przetarte.
    4. Sprawdź rezystancję zaworu sterującego między stykiem masy a masą podwozia.
    klika60
    Level 15  
    Wielkie dzięki, rozumiem że chodzi tu o prawy bądź lewy zawór absu ten który jest przy prawym bądź lewym kole?
  • Helpful post
    szaman108
    Level 31  
    Tak chodzi o te zawory.
    klika60
    Level 15  
    Wymieniłem prawy i lewy modulator, lewy na cewce miał przejście do masy na każdym pinie, prawy okazał się dobry założyłem nowe lampka zgasła i znów się zaświeciła. Nie pomaga też reset pedałem hamulca, czy możliwe że jest uszkodzona wiązka. Prosił bym o schemat bo nie wiem które to przewody z przodu kabiny. A może być uszkodzony któryś z modulatorów EBS?
  • Helpful post
    szaman108
    Level 31  
    Witam

Podaj błędy i numer nadwozia...
    klika60
    Level 15  
    XLER4X20065147539, bms 1882984 8993 dziś robiłem diagnozę autocomem i opis błędu jest taki sam jak napisałeś ale autocom nic mi nie pomógł
    techtruck
    Level 9  
    Koledzy pomużcie wyskakują mi takie błędy w BMS : 31253, 31431, 2789, 15410, 31509, 14358 , wykasowałem te błędy i puściłem auto w trase i ponownie wyskoczyły . Są takie obiawy w aucie przy delikatnym wduszaniu pedału chamulca niekiedy po puszczeniu pedału hamulca auto jak by było na hamulcu świeci się światło stopu , wystarczy tylko wyłączyć zapłon i wszystko przemija. Nie wiem czy to w czymś pomoże ale w przednim prawym kole przy ramie jest zawór przekaźnikowy hamulców i niedawno zobaczyłem że zaczeło nim uciekać powietrze ale to też tylko przez pewien czas. Pomużcie czy mam wymienić ten zawór czy główny hamulców przy pedale hamulca.
    szaman108
    Level 31  
    witam

Który błąd jest z gwiazdką.Masz niezły bajzel w układzie hamulcowym.Czujnik prędkości,czujnik zużycia,główny zawór hamulcowy plus błąd odnośnie prędkości jazdy pomiędzy tacho a układem BMS(prawdo podobnie jazda na magnesie )
    mungonoob
    Level 10  
    kolego ,,techtruck"
    Posiadam ten sam problem tylko u mnie to się dzieje głównie gdy jest duża wilgotność deszcz śnieg i wtedy tylko hamuje 1 oś . świeci stop i alarm dźwiękowy taki jak przy braku powietrza. U mnie wywala Błedy wtedy Bms 15410 (tak jak u Ciebie ) i w systemie Aps 169 . Mechanik kazał posprawdzać kable od Aps do główny zawór hamulcowy tego co jest pod maską . Jeśli przewody będą ok to wymienić ten zawór główny zawór hamulcowy.Jeśli nie masz błędu w Aps to będzie ten zawór.Prawdopodobnie.
    Sprawdź czy w Aps błędów tobie nie wywala.
    Jutro będę sprawdzał kable to napisze co wyszło pojutrze jak samochód przetestuje.
    mungonoob
    Level 10  
    W wiązce jeden kabelek był odizolowany i zaśniedziały po naprawieniu (lutowanie i zaizolowaniu ) tego i sprawdzeniu reszty kabli. Samochód zrobił ponad 1000km i problem nie pojawił się.
    mdfkmw
    Level 1  
    Hello. Great value in this topic! I cant speak polish but I've used Google Translate. I want to tank you for the diagram amd to say what I've discovered in my Scania EBS 5 - 8993 fault code (Delphi diagnose code).
    I've checked the valves on the front side with the ohmmeter and the result were good and consistent. Also no shorts to ground. Managed to identify the ECU wirings pins with the schematic diagram and I've managed to take a Amp measure on the front valves. here are the results on all 4 front actuators:
    B10 pin Scania R - Błąd bms 1882984 8993

B13 pin

B14 pin

B16 pin
    From what I see i think the 1st actuator in V3 valve (front left) is bad. Great.

Update: Replaced the front left valve and problem is solved.