Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodge Ram 5.7 hemi 2010 - wypadanie zaplonu na 7 cylindrze P0307

london2004 04 Mar 2016 21:07 6465 6
Texa Poland
    london2004
    Level 19  
    Auto to Dodge Ram 5.7 hemi.
    Problemem jest wypadanie zaplonu na 7 cylindrze, usterka pojawia sie nie zawsze ale czesto. Nastepuje powyzej 3 tys obrotow nawet przy minimalnym obciazeniu.Auto nie ma LPG.W celu postawienia diagnozy zostaly wyeliminowane: cewka,wtryskieacz sprezyny zaworowe (nie pekniete) ,sprawdzone zasilanie +12 na wtryskiwaczu i cewce,oscyloskopem sprawdzony impuls cewki i wtryskiwacza (w chwili wystapienia usterki znikaja jednoczesnie oba) ale jest to spowodowane raczej przejsciem w tryb awaryjny. Moze ma ktos pomysl?
  • Texa Poland
  • Texa Poland
    MUSZKA-ALA
    Level 13  
    Proszę zamienić przewody od sterowania cewek z komputera, zamienić 7 z 3 .Tak samo z przewodami wysokiego. Sprawdzić czy wypada na 3 cylindrze. Może cewka ma przebicie. Czy oscylogram jest prawidłowy przy odłączonym sterowaniu cewki od 7 cylindra? Jak nie to tranzystor w kompie do wymiany ma przebicie.
    Futuree
    Level 11  
    Miałem kiedyś podobny problem z Hummerem. W moim przypadku wypadanie było na całej lewej głowicy z naciskiem na jeden cylinder również po przekroczeniu ok 3 tyś obrotów. Zarówno Launch jak i Tech2 miały możliwość sprawdzenia częstotliwości wypadania na poszczególnych cylindrach. Co mnie zdziwiło o ile na trzech cylindrach częstotliwość wypadania była bardzo niska to na jednym z nich było odwrotnie. Sprawdziłem praktycznie wszystko wtryskiwacze, cewkę, świece, zawory, kompresję, ciśnienie paliwa, itd. Został mi już tylko układ wydechowy. Nawierciłem otwory po obu stronach przed i za katalizatorem. Sprawdziłem ciśnienie spalin. Okazało się, że katalizator po lewej stronie był zapchany. Wymiana oczywiście rozwiązała wszystkie problemy. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji to mam dokładny raport i zdjęcia z tej naprawy. Pozdrawiam
    sigma3000
    Level 11  
    Jeżeli układ zapłonowy jest OK, to proszę o sprawdzenie kompresji na przedmiotowym cylindrze (najlepiej całego rzędu cylindrów do którego przypisana jest sonda lambda na kolektorze wydechowym przed katalizatorem - wychwytuje zbyt bogatą mieszankę) - ubytek ciśnienie sprężania powoduje brak zapłonu mieszanki (wypadanie zapłonu).