Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat 2001r. benzyna - Opinia

Skazany1986 05 Mar 2016 00:16 1401 15
  • #1 05 Mar 2016 00:16
    Skazany1986
    Poziom 4  

Witam. Interesuje mnie zakup vw passat sedan 2.0 benzyna 2001 r. Czy to dobry wybór pod względem ekonomicznym i użytkowym? vw passat 2001r. benzyna - Opinia

0 15
  • #2 05 Mar 2016 02:32
    RafalGT2
    Poziom 19  

Ogólnie są to bardzo żywotne auta z silnikami 2.0 tez nie było jakiś duzych problemów i calkiem dobrze sobie radziły z passatem. Wiec jeśli egzemplarz zadbany i nie robiony przez domorosłego mechanika w stodole smiało można polecic to auto

0
  • #4 05 Mar 2016 05:59
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #5 05 Mar 2016 07:54
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Silnik jak na tamte czasy przestarzały i mało mocy, ale trwały, dobrze tolerujący LPG.

0
  • #6 05 Mar 2016 10:41
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #7 05 Mar 2016 10:58
    grarmi
    Poziom 14  

Co do zawieszenia: wszystko zależy od sposobu użytkowania auta - mam A6 końcówka 98 r. silnik 2.4, przejechane 189 tys. km ( do 159 tys. km serwis w ASO i od tego momentu w moim posiadaniu) - w zeszłym roku wymieniłem całą górę oryginalnych wahaczy - 1 miał luz, w 2 sparciała całkowicie guma- czyli zawias wytrzymał 17 lat, dół jeszcze nie ruszany. Ojciec ma Passata B5 97 r. 1.6 przejechane 211 tys. km - w posiadaniu od 16 lat góra wahaczy (komplet 4) wymieniana już ze 3-4 razy, a do dlatego, że droga, którą na co dzień dojeżdza do pracy to LEPIANKA. Mamy również w rodzinie A6 C6 ale niestety to już nie to samo... Generalnie Passaty B5 oraz A6 C5 to ostatnie porządnie wykonane samochody. Życzę powodzenia w poszukiwaniu, bo na pewno będzie ciężko znaleźć zadbany.

0
  • #8 05 Mar 2016 11:15
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie porównuj auta jeżdżącego po zachodnich drogach z tym co jeździ u nas.
    Druga sprawa - jeden naprawia jak już mu coś stuknie, drugi jak już wali niemiłosiernie - tych drugich u nas jest więcej. Ten przewrażliwiony płaci mniej bo usterka szybko usuwana i jeden wahacz nie wybija reszty zawieszenia jak u tego drugiego.
    To historie z życia wzięte. Nie pamiętam kiedy ostatnio wymieniałem tylko jeden wahacz - przeważnie idzie cała strona lub kpl. 8 szt.

0
  • #9 05 Mar 2016 15:30
    MrMalo82
    Poziom 12  

Auto fajne, po lifcie wygląda moim zdaniem dużo lepiej, z tym że ja bym szukał wersji 1,8T, która jedzie dużo lepiej + opcja modyfikacji mocy, a do tego można założyć LPG czyli też nie będzie drogo w sensie paliwa.
    Pytanie tylko w jakim stanie taki Passat, bo połowa to sprowadzane z Niemiec itp trupy, więc trzeba szukać w tym złomie tego fajnego, jedynego, a to nie jest łatwe.

0
  • #10 05 Mar 2016 17:58
    kakibara
    Poziom 27  

Passat-y występowały w mocach 2.0 115 KM I 131KM - jeden i drugi niestety pali dość dużo w mieście, na trasie też nie jest specjalnie ekonomiczny. Nie licz na mniejsze spalanie niż 10-12 l w mieście i 8-9l w trasie.

0
  • #11 05 Mar 2016 20:14
    Skazany1986
    Poziom 4  

Ale piszecie za jest dobry do wstawienia LPG i tak planuję zrobić

0
  • #12 05 Mar 2016 20:33
    kakibara
    Poziom 27  

Bardzo dobry pod tym względem, nikt nie czyta w twoich myślach, co masz w planach.

0
  • #13 07 Mar 2016 00:25
    RafalGT2
    Poziom 19  

Co do zawieszenia już nie jest tak drogie jak kiedyś. Ja wrzucam firmy MS i powiem tak klijent dojezdzajac do pracy po niezłych dziurach zrobil na tym zawieszeniu 70 tys i dopiero zaczął pukać jeden wachacz koszt samego kompletnego zawieszenia to na aukcji okolo 500zł kompletne wiec jeśli ktos robi przebiegi średnio 30tys rocznie czyli tyle co standardowy polak powiedzmy z wymiana 900zł wychodzi 300 zl rocznie wiec nie jest to już tak bardzo drogie zawieszenie jak pare lat temu

0
  • #14 07 Mar 2016 00:45
    eurotips
    Poziom 35  

Jedź najpierw na badanie czystości spalin, pewno kat wycięty a ten rocznik to idiota tylko uważa że mniej ma nalatane niż 500kkm, analizator spalin sprawi że zaczniesz trzeźwo myśleć, idę o krzynkę wódki że ma truje kilkakrotnie więcej niż norma przewiduje, nawet na rozgrzanym czyli za rok jak wejdą nowe wytyczne to ze stacji na piechotkę wracasz.

Aha i to auto na fotce jest po świeżym malowanku,
    pewno gratis w prezencie ci pomalował poprzedni właściciel.

I zobacz na zimnym czy w silniku olej czy doktor, kapnie chociaż kropla?

0
  • #15 07 Mar 2016 09:32
    ciuqu
    Poziom 33  

Nowy ładny lakier i nowe ładne lampy, poprzednik wymienił przed sprzedażą bo stare zmatowiały :) Lakierowanego passata najszybciej poznać po naklejkach przy progach tylnych nadkoli i tylnym zderzaku, a raczej ich braku, choć widziałem kilka razy że lakiernik nawet się do tego przyłożył i zamalował dokładnie wszystko łącznie z naklejkami i rysami.

Ogólnie autko fajne, ale zawieszenie drogie, a co do silnika to zależy na co trafisz, też brał bym ten motor. Im mniej bajerów tym mniej do popsucia choć 1,8T "ciągnie" ładnie ale co z tego jak potem trzeba wydać 1200pln na turbine i 400zł za IC i do tego wyczyścić cały dolot z opiłków.

0
  • #16 07 Mar 2016 17:12
    RafalGT2
    Poziom 19  

A które auto z reka na sercu przeszło by test analizatorem sadze ze nie wszystkie poza tym nawet passat z przebiegiem 300tys przelata drugie tyle a nowy po 200 sie wysypie, i co do przepisów to nie wiadomo jak to bedzie jak by tak bylo polowa ludzi chodzila by na piechote nawet nie polowa a wiekszość albo bedziemy jeźdić rejestrowanymi na zabytki i miec w nosie ekologie. Po drugie smiesza mnie opinie jak ktoś po fotce ocenia samochód ha ha smiech na sali sami jasnowidze. Nie dawno bylem po motorek ktory tez został objechany przez dwóch jasnowidzów z forum i co sie okazało że w realu wygladał lepiej i maszynka naprawde byla godna uwagi i została kupiona.

1