Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowany samochód jak dobrać akumulator

05 Mar 2016 01:06 1647 7
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam zdalnie sterowany pojazd terenowy, pracuje on na 5 bateriach typu AA LR6, oczywiście można tam włożyć akumulatorki typu AA ale zastanawiałem się nad zamontowaniem akumulatorka Litowo polimerowego, litowo jonowego czy podobnego który dał by więcej prądu. Kosz na baterie jest wyciągany i łączy się za pomocą 2 okrągłych styków, ma on wymiar około 60x80x20 mm a dokładniej 55x78x19 mm napięcie 6V. Podpowie ktoś jak znaleźć gotowy akumulator który by pasował idealnie bez przeróbek ? wygląda mi to na standardowe wejście.
  • Poziom 41  
    Mefyoo napisał:
    akumulatorka Litowo polimerowego, litowo jonowego akumulator który by pasował idealnie bez przeróbek ? wygląda mi to na standardowe wejście.

Raczej nie możliwe do kupienia, chyba że Ni-MH do zabawek.

Najbliższe napięcie z LiPo to 7,4V ale jak nie masz dobrej ładowarki do LiPo to zniszczysz pakiet bardzo szybko po drugie nikt rozsądny do zabawki dla dzieci nie daje ogniw LiPo lub litowo-jonowe posiadają pewną zasadniczą wadę taka bateria jest sporym zbiornikiem energii, z którym nie ma żartów. Przykładowo pakiet LiPo 7.4V 2S 1100m- 1300Ah 20C najlepiej w twardej obudowie.
    Przy dłuższej jeździe możliwe że spalisz silniki lub elektronikę pakiety takie tylko do modeli a nie zabawek.
    Pakiet oryginalny lub podobny ze złączami po bokach jest raczej niedostępny. ( Przeróbka złączy. )

Pakiet Ni-MH 7,2V 1500mAh

Polecam wersje modelu 1:10 z napędem szczotkowym lub bezszczotkowym,
    spory dostęp do części i możliwości modernizacji. Maverick Strada MT Evo.

• Poziom 12  
    Jeśli chodzi o napięcie to pomyliłem się, 5 baterii 1,2V daje 6V a nie jak napisalem 7,5. Dodałem trochę więcej zdjęć, może jednak ktoś znajdzie jakiś podobny akumulator który by pasował. Dodam że dziecko bawić się bedzie tylko pod opieką dorosłych, a raczej odwrotnie.
  • Poziom 41  
    Akumulator kaseta 6v

Nie znajdziesz takiego połączenia jak na 1 zdjęciu pozostaje AA lub przeróbka na złącze modelarskie.

Przykładowo - Rock Crawler akumulator pakiet bateria 6V 2200mAh (6024220082)

Inne pakiety nie ma możliwości podłączyć ze względu na napięcie 6V.
  • Poziom 12  
    Taki pakiet da więcej prądu niż akumulatorki AA ?
  • Poziom 41  
    Jak znajdziesz dobre firmowe AA to będziesz miał podobne wartości pojemności
    co do napięcia zasada jest taka akumulatorki jedno ogniwo 1,2V 5x1,2v=6V, bateria AA 1,5V co daje 5x 1,5V=7,5V.
    Pakiet LiPo nominalne 7,4V ale naładowany 8,4V.

• specjalista -automatyka bramowa
    A jak chodzi o prąd w sensie nie amperogodzin tylko natężenia chwilowego to do czegoś więcej niż zabawka mus pakiet modelarski - zwykłe AA mają wydajność maksymalną (zwarciową) w granicach 3,5 A, zwykłe akumulatorki w zależnści od firmy też w tych okolicach (mniej lub więcej), natomiast pakiety modelarskie (np o pojemności porównywalnej z w/w AA lub zwykłymi akku czyli ok 2 Ah) najmniej 10C czyli 20 A niezależnie od technologii (a przeważnie sporo więcej). O możliwości szybkiego ładowania nie wspomnę...
  • Poziom 41  
    Ale w tym przypadku ograniczeniem też jest wielkość pakietu jaki się zmieści w komorze chyba że pakiet jeśli da się umiejscowić na podwoziu można zastosować
    pakiet modelarski 7,2V Ni-MH po naładowaniu 8,8V, o wydajności prądowej znacznie przekraczającej zapotrzebowanie, LiPo napięcie nominalne 7,4V po naładowaniu 8,4V.
    Podane napięcie fabryczne zasilania baterie AA 1,5V 7,5V a akumulatorki AA 6V.