Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR 1200W - Jak podłączyć TV , dekoder i subwoofer Klipsch R-10SW Aktywny

themickel 05 Mar 2016 01:07 1830 5
  • #1 05 Mar 2016 01:07
    themickel
    Poziom 5  

Witam wszystkich bardzo serdecznie posiadam obecnie zestaw:

- Denon AVR-1200W

- 2x Klipsch R-26F

- 1szt Klipsch R-25C

- 1szt Klipsch R-10SW ( subwoofer )

Do tego nowy telewizor Sony KDL 42w828 z wejściem optycznym hdmi itd.
    Oraz dekoder od Orange połączony z satelitą .

Teraz pytanie jak podłączyć subwoofer bo wpinam kabel ale w subie mam dwa wejścia a w amplitunerze mam miejsce z napisem Subwoofer PRE out ale tam nie ma dwóch wyjść jest tylko 1 i 2 o co chodzi? Dodam iż sub nie gra :/

Do którego HDMI wpiąć telewizor ?
    Oraz gdzie wpiąć dekoder ?

Zależy mi na tym bym nie wydał na kable miliona złoty ani żebym też nie musiał ich przełączać ręcznie :)

Więc pytanie brzmi co gdzie jakimi kablami ?

Powyżej foto suba
    Poniżej foto denona .

1 5
  • #2 05 Mar 2016 06:27
    antek1cza
    Poziom 29  

themickel napisał:
    w amplitunerze mam miejsce z napisem Subwoofer PRE out ale tam nie ma dwóch wyjść jest tylko 1 i 2
    1 - pierwszy subwoofer a 2 to drugi jak jest
    themickel napisał:
    Dodam iż sub nie gra
    A jak aktualnie jest podłączony ?
    Czy jest uaktywnione wyjście (w amplitunerze) na subwoofer - "konfiguracja głośników" a także trzeba ustawić poziom ich głośności ?

themickel napisał:
    Do którego HDMI wpiąć telewizor ?
    HDMI OUT

themickel napisał:
    Oraz gdzie wpiąć dekoder ?
    HDMI IN / 1 CBL/SAT

themickel napisał:
    Więc pytanie brzmi co gdzie jakimi kablami ?
    Amplituner Denon obsługuje takie funkcje HDMI :
    Subwoofer kabel cinch

1
  • #3 05 Mar 2016 21:04
    themickel
    Poziom 5  

Kabel HDMI wpiąłem w "monitor arc" na denonie i w telewizorze również tak samo w hdmi arc.
    Kablem optycznym podłączyłem od telewizora do gniazda w denonie "tv audio" .

Dekoder wpiąłem na telewizorze w HDMI/MHL.

Problem jest tego rodzaju że gdy muzyka idzie z pendrive na denonie grają tylko dwie frontowe kolumny, a chciałbym chociaż subwoofer jeszcze :/

Albo gdy uruchomię na telewizorze dajmy na to youtube lub telewizję muszę ustawiać 2x głośniej denona bo słabo i lipnie słychać . Kable to 2x2,5 czysta miedź na razie bez bananów.
    Dodatkowo głównie wtedy chodzi centralny głośnik, a subwoofer kompletnie nic tylko cicho cały czas szumi :/ A jest podłączony na DWA CZINCZE w subie i przechodzą w jednego do amplitunera czincz wpinam w jedynkę . Próbowałem też z pojedynczym efekt ten sam czyli SUB cały czas cicho szumi i jedyne kiedy go słyszałem to przy TEŚCIE głośników podłączenia podczas którego wszystko pracowało :/

Menu denona jest jak z przed 30lat porażka i w 720p mam wybór tylko formatu z PAL na NTSC . Ustawiłem by dźwięk szedł po optycznym. A jego jakość też nie powala . Gdy odsłuchiwałem w sklepie wszystko to grało genialnie,a teraz jestem troszkę zawiedziony .

0
  • #4 05 Mar 2016 21:09
    intenso
    Poziom 38  

A na co Ci kabel optyczny?
    Możesz przesłać dźwięk z tv do ampli za pomocą już podłączonego kabla HDMI ARC.
    Żeby Ci grał sub musisz ustawić Lfe-Main.

Napisz co chcesz uzyskać i z czego.

1
  • #5 05 Mar 2016 21:19
    themickel
    Poziom 5  

Kablem optycznym są najmniejsze straty w jakości tzn być powinny prawie zerowe stąd się zdecydowałem na jego zakup. Po za tym znajomy pamiętam kiedyś miał tak podłączone kino i sobie chwalił.

Gdzie i jak ustawić LFE-Main ? Bo denon ubogi w funkcje .
    Co to jest LOW-PASS ( Hz) i na ile ustawić ? Bo wgl szumi po cichu ten sub a nie działa ani w muzyce ani w filmie nigdy.

Co to jeat Phase i ustawić na 0stopni czy 180 stopni ?

Chce uzyskać w pełni działający zestaw z dobrą jakością dźwięku :D

W ogóle są też jakieś strefy zone itd nie wiem o co w tym chodzi :/

0
  • Pomocny post
    #6 05 Mar 2016 21:33
    intenso
    Poziom 38  

Kablem Hdmi i optycznym to jest ta sama jakość dźwięku kolego także sobie nie wkręcaj :P.

Na sam początek wcisnij przycisk Music i wybierz Dts Neo Music lub Dolby Music, jeżeli sub się
    nie odezwie to jedziemy dalej.
    Low Pass jest to ustawienie odcięcia dla suba ustaw na maxa na subie, w ampli kalibracja ustawi odpowiednie odcięcie dla suba.

Phase to jest odwrócenie fazy głośnika, to tak jakbyś zamienił plus z minusem przy głośniku w subie, jest to do tego aby lepiej zgrać suba z frontami w stereo, zostaw na 0

Strefami sobie nie zaprzątaj głowy, jak ogarniesz sprzęt to później możemy podyskutować.

0