Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Evobox PVR - Instalacja dekodera POLSAT

05 Mar 2016 08:23 29781 16

• Poziom 30  
    Czy w zestawie z konwerterem klient dostaje rozgałęźnik 2/1 do rozdzielenia sygnału z konwertera INVERTO na tuner ?
    W jednych zestawach jest ten sumator a w innych nie ma ! Dziwna sprawa.
    Czy ktoś z koegów z branży instalował już ten zestaw i może coś powiedzieć.

Evobox PVR - Instalacja dekodera POLSAT Evobox PVR - Instalacja dekodera POLSAT

Czy ktoś z kolegów już robił instalacje tego tunera?

Evobox PVR - Instalacja dekodera POLSAT

Kolegę telesat1 proszę o nie usuwanie tego tematu.
    Wiem co jest w internecie i co jest podstawą.
    Jest to nowy produkt z Polsatu i w internecie nic o tym nie ma.
    Dbam po poziom. Interesuje mnie informacja od kolegów z branży !!!

Poza tym ja nie pytam o sposób podłączenia a zestaw i jego zawartość.
    Jakbyś widział na oczy ten zestaw to byś wiedział, że instrukcja ma 2 kartki i dotyczy tunera i to bardzo ogólnie. Nic więcej nie ma.

Jeśli usuniesz ten temat zgłoszę oficjalną skargę na Twoja postawę.
    A jak wiem nie będzie to pierwsza skarga na to co robisz i jak moderujesz.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jest to konwerter Unicable, zajrzyj na stronę Dipolu, gdzie wyjaśniony jest sposób podłączenia -> Link

Więc konwerter Quad Unicable może pracować z 4 dekoderami wspierającymi technologię Unicable, po zastosowaniu 3 rozgałęźników lub z dwoma dekoderami lub jednym PVR.

Cytat ze strony:
    Cytat:
    Jest wyposażony, w wyjścia:
    UNICABLE, służące do podłączania tunerów za pomocą jednego kabla koncentrycznego z wydzieleniem sygnału na rozgałęźnikach.
    TWIN FULLBAND do bezpośredniego podłączenia dwóch tunerów satelitarnych, niewspierających technologii UNICABLE (lub jednego tunera dwugłowicowego)

Złote wyjście to Unicable, a 2 srebrne jak w konwerterze Twin.

Jeszcze taka informacja -> Link

Więc jak w zestawie jest dekoder Evobox i rozgałęźnik, to ciągniemy jeden i kabel i rozdzielamy, go rozgałęźnikiem i podłączamy do wejść SAT1 i SAT2, wtedy mamy dodatkowe wolne wyjścia konwertera lub w przypadku braku rozgałęźnika podłączamy do normalnych wyjść i ciągniemy 2 kable.

• Poziom 30  
    Dziękuję ci chociaż za chwilę i odpisanie.
    Wypowiedź bardzo dobra wyczerpująca częściowo temat.
    Zasady i schematy znam.

Nurtuje mnie pytanie czy ten rozgałęźnik dają czy nie ?!
    Patrząc na stronę Dipola wczoraj to podają, że rozgałęźnik ma być w zestawie.

Tak czy inaczej wielkie dzięki za bardzo dobre wyjaśnienie.
    Może komuś się przyda.
    Jest to nowość jakby nie patrzył :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Rozgałęźnik jest w zestawie. Na stronie Link piszą:
    Cytat:
    Konwerter Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP z zestawu antenowego sprzedawanego do dekodera EVOBOX PVR, posiada jedno (złote) wyjście sygnału Unicable SCR oraz dwa wyjścia sygnału Legacy (zgodnego z sygnałem konwertera uniwersalnego). Uwaga! Nie wykorzystujemy rozgałęźnika, który jest w zestawie z konwerterem
    Inverto.

Wynika z tego, że rozgałęźnik jest w zestawie, ale chyba coś jest nie tak, bo dekoder Evobox posiada 2 wejścia sat i powinno się wykorzystać oba, aby w pełni korzystać z funkcji PVR.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Aby wykorzystać wszystkie cztery wbudowane w Evobox-a tunery należy wpiąć jeden kabel do gniazda SAT1. Splitter nie jest potrzebny. Powinien jednak być dołączony do zestawu.
    Konsultant techniczny CP na jednym z forów pisze
    support458 napisał:
    Spliter jest domyślnie dodawany do tego modelu konwertera ponieważ jak sama nazwa wskazuje na opakowaniu jest to Quad. Czyli producent założył, że użytkownik ma do dyspozycji dwa wyjścia Unicable (przez spliter) i dwa tradycyjne.
    Dekoder EVOBOX wykorzystuje wszystkie częstotliwości Unicable poprzez wejście SAT1.
    Wyjście Unicable z konwertera powinno być podłączone bezpośrednio punkt-punkt z wejściem SAT1 dekodera bez pośrednictwa splitera.
    Należy odłączyć od splitera kabel z konwertera i podłączyć bezpośrednio do gniazda SAT1 w dekoderze.

Instalatorzy mają dokładną instrukcje, ale mają również nawyki z NC+ gdzie było wymagane rozdzielenie sygnału przed dekoderem na dwa wejścia.

Support458 napisał:
    Dekoder EVOBOX PVR w przypadku konwertera Unicable SCR wykorzystuje wszystkie częstotliwości (cztery) tej technologii. Do tego samego kabla nie można już podłączyć (przez spliter) kolejnego dekodera obsługującego Unicable. W oferowanym przez CP konwerterach Unicable Inverto, jest jedno wyjście sygnału Unicable oraz dwa wyjścia tradycyjnego sygnału sat (legacy) do podłączenia innych dekoderów np. multiroom.
    W niedalekiej przyszłości będzie również oferowany konwerter Unicable dCSS, który będzie wspierał technologię Unicable SCR oraz Unicable II (dCSS) i na jednym kablu można będzie podłączyć dwa dekodery EVOBOX plus cztery dekodery z obsługą Unicable SCR.
    W przypadku podłaczenia EVOBOX PVR do konwertera Unicable, wejście SAT2 jest nieaktywne.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    I to jest właściwa i jedyna prawdziwa informacja, można zamknąć wątek.

• Poziom 30  
    _kli_ napisał:
    Aby wykorzystać wszystkie cztery wbudowane w Evobox-a tunery należy wpiąć jeden kabel do gniazda SAT1. Splitter nie jest potrzebny. Powinien jednak być dołączony do zestawu

Nie ma.

Dzisiaj podłączyłem kolejny zestaw i tym razem moultiroom.
    Osobiście rozpakowałem pudełko w którym jest konwerter i nie ma żadnego rozgałęźnika.

Jeśli wyjście SAT2 nie jest aktywne to po co ono jest ?!

_kli_ napisał:
    Spliter jest domyślnie dodawany do tego modelu konwertera ponieważ jak sama nazwa wskazuje na opakowaniu jest to Quad. Czyli producent założył, że użytkownik ma do dyspozycji dwa wyjścia Unicable (przez spliter) i dwa tradycyjne.

Bzdura! Nie jest to quad jak sama nazw wskazuje. Przynajmniej w tych co podłączałem czyli trzy wyjścia łącznie (1-SCR, 2xLEGANCY).

_kli_ napisał:
    Instalatorzy mają dokładną instrukcje, ale mają również nawyki z NC+ gdzie było wymagane rozdzielenie sygnału przed dekoderem na dwa wejścia.

Kolejna bzdura i wyssane z palca opowieści dziwnej treści.

_kli_ napisał:
    ogii. Do tego samego kabla nie można już podłączyć (przez spliter) kolejnego dekodera obsługującego Unicable.

Kolejna bzdura! Dlaczego jeśli to konwerter unicabe i konwerter sprzedawany na stronach Dipola z rozgałęźnikiem. Czym się różni od tego z zestawu Polsatu ??
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Fotodetektor napisał:
    Dlaczego jeśli to konwerter unicabe i konwerter sprzedawany na stronach Dipola z rozgałęźnikiem.

Co to ma wspólnego z Cyfrowym Polsatem?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    @Fotodetektor - nie miałem tego dekodera w łapach, więc posłużyłem się tylko cytatami, których fragmenty Ty teraz firmujesz moim nickiem.
    A na Twoje pytanie
    Fotodetektor napisał:
    Czy w zestawie z konwerterem klient dostaje rozgałęźnik 2/1 do rozdzielenia sygnału z konwertera INVERTO na tuner ?
    W jednych zestawach jest ten sumator a w innych nie ma ! Dziwna sprawa.

odpowiem tak - na zdjęciu które dołączyłeś, konwerter nosi symbol IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP, a Dipol oferuje IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP. Ze specyfikacji konwertera dostępnej na stronie Inverto jasno wynika, że ten konwerter występuje w dwóch wersjach. 0PP to model bez splittera, 1PP z 1 splitterem.

• Poziom 30  
    @_kli_ Dzięki wielkie ;) Plusy 4you !
    Wszystko jasne...
  • Poziom 25  
    Cyfrowy Polsat w zestawach z antenami sprzedaje model INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

• Poziom 30  
    netTv napisał:
    Cyfrowy Polsat w zestawach z antenami sprzedaje model INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

Jak to ?! Co z modelem jaki sam miałem do czynienia ?!
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Fotodetektor napisał:

Jeśli wyjście SAT2 nie jest aktywne to po co ono jest ?!

Do podłącznia drugiego sygnału w przypadku instalacji z konwerterem Uniwersalnym np. Twin. Typowa instalacja w dekoderach PVR.

Jeszcze raz napiszę, EVOBOX w przypadku instalacji z konwerterem Unicable SCR korzysta tylko z jednego wejścia SAT1. To nie jest Turbobox NC+.

Fotodetektor napisał:
    netTv napisał:

Jak to ?! Co z modelem jaki sam miałem do czynienia ?!

Co to ma za znacznie? Oznacznie na obudwie mówi o tym, że jest to model bez dołączonego splitera.Może ktoś kupił konwerter na wolnym rynku.
    W EVOBOX spliter nie jest potrzebny i wszystko w temacie.
    Masz to napisane w instrukcji obsługi dekodera, czytanie nie boli.
    http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/.../cp-hp/instrukcja_EvoBox_PVR_1.1_internet.pdf

"1.1. Antenę z konwerterem typu Unicable należy podłączyć do wejścia SAT1 z tyłu dekodera.
    Podczas pierwszej instalacji należy wybrać typ konwertera Unicable z listy dostępnej w menu dekodera,
    zgodny z modelem zainstalowanym w antenie."

Piszesz, że brak informacji w Internecie a to? http://icyfrowypolsat.pl/evobox-pvr-konfiguracja-anteny/
    Masz pełną informacje o konfiguracji anteny i pomiarze sygnału.

Jeśli zajmujesz się techniką sat, to strach się bać o rezutaty.

• Poziom 30  
    netTv napisał:
    W EVOBOX spliter nie jest potrzebny i wszystko w temacie.

ok

netTv napisał:
    Masz to napisane w instrukcji obsługi dekodera, czytanie nie boli.

Nie wymądrzaj się za bardzo.

netTv napisał:

Co to ma za znacznie, może ktoś kupił konwerter na wolnym rynku bez splitera.

Zauważ, że zestawie nie dają splitera a na wolnym rynku jest w konwerterze.
    Każdy pisze jak chce, ale przynajmniej wiemy, że przy SCR działa tylko wejście SAT1 bez rozgałęźnika na dwa wejścia.

W wolnej chwili pomierzę sobie jeszcze wyjście SCR na tym Inverto.
    Zdjęcia załączę później.

Wszelkie uwagi co do tunera mile widziane (pomimo tego, że wiem o istnieniu innych medium informacyjnych jak sk).
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nigdzie nikt nie napisał że mają być dwa wejścia SAT podłączone.
    Jakbyś miał dołączone do konwertera 20m kabla to też byś podłączył :D

• Poziom 30  
    Jak widzisz, może nie wiem a TY pozjadałeś siódme rozumy!
    Mogę nie wiedzieć! Jak masz kłopot by odpowiedzieć normalnie, to lepiej wcale nie pisz i wyłącz kompa.
    Widać, że poziom Twoje kultury sięga dna. Jak na Warszawiaka przystało!

Co to za sformułowanie : (...)nie brnij dalej w swojej niewiedzy.

Moderowany przez telesat1:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.