Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell n5040 - Zerwane ścieżki na płycie głównej po usunięciu gniazda taśmy

05 Mar 2016 09:22 936 5
  • Poziom 5  
    Jest to mój pierwszy temat, więc witam wszystkich użytkowników.
    Wylicytowałem za bardzo niewielkie pieniądze laptop Dell n5040 z defektem płyty głównej. Sprzedawca otwierał laptop w celu wyczyszczenia wentylatora, przy tej czynności wyłamał zatrzaski gniazda włącznika i Pada. Gniazda takie posiadam wylutowane z innych zepsutych płyt głównych. Po nieudanej próbie naprawy zdecydował się go pozbyć. Po otwarciu maszyny przeze mnie okazało się, że wylutował on nie fachowo gniazdo taśmy włącznika, na szczęście nie zajął się drugim gniazdem. Na załączonych zdjęciach widać urwane 3 ścieżki na płycie. Pod lupą widać przy dwóch delikatną końcówkę ścieżki więc spróbuję to zalać cyną. Czy ma ktoś sposób na naprawienie miejsca gdzie ta ścieżka została konkretnie oderwana? Posiadacie może schemat do tego laptopa? Jedynym wyjściem chyba jest zrobienie obejścia, czy znacie może inny sposób? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i życzę miłego dnia. Dodaję również fotkę nie wylutowanego drugiego z uszkodzonych gniazd.
  • Spec od komputerów
    Uszkodzoną ścieżkę można bez problemu odtworzyć przy wykorzystaniu cieniutkiego drucika.
    Jest do czego przylutować ,nie ma problemu.
  • Poziom 5  
    To wiem boro1234567, ale co zrobić z tym miejscem w którym nawet nie ma śladu ścieżki? Nie mam pojęcia jaki odcinek został urwany, końcówki nie widać, jedynie laminat.
  • Poziom 11  
    Można kopić lakier przewodzący prąd elektryczny. Służy on do naprawy ogrzewania tylnej szyby w samochodzie. Można też nim łączyć brakujące ścieżki na płytach drukowanych więc warto sprubować. przyznaję się że nigdy tego nie robiłem ale podobno niektórzy to stosują. Lakier taki można zakupić na portalach aukcyjnych. Jego cena waha się w granicach 20 zł. Dostępne są lakiery i kleje przewodzące z dodatkiem srebra lub grafitu.
  • Poziom 24  
    Tam gdzie jak piszesz brak nawet śladu ścieżki nie robić nic. Tamte pady nie są konieczne. A tą jedną latwo połączyć.
  • Poziom 5  
    Temat do zamknięcia. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, laptop działa. Ścieżkę przedłużyłem dolutowując drucik.