Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus i Thomson jak połączyć ? -

grzesioRZ 05 Mar 2016 11:19 630 12
  • #1 05 Mar 2016 11:19
    grzesioRZ
    Poziom 6  

Witam wszystkich. Mam problem aby połączyć laptopa z kinem domowym ( DVD ).
    Głownie mi chodzi o to aby słuchać muzyki z laptopa przez kino domowe.
    Laptop to Asus model X550C a kino domowe to Thomson model DPL906VD.
    Próbowałem na jeden sposób który znam - czyli do laptopa jack a do dvd 2 x chinch - oj cisza w tym przypadku. Oczywiscie przełączam na dvd na opcje AUX - ale cały czas cisza. Przewody mam dobre bo sprawdzałem u znajomego - wiec to nie wina przewodów. Po wcisnieciu jacka do laptopa oczywiscie wykrywa , ze coś jest podłączone. Więc o co chodzi ? Wiadomo kino domowe nie jest najnowsze - ale sprawne :)
    Czekam na pomoc z waszej strony

0 12
  • #2 05 Mar 2016 11:37
    romeok01
    Poziom 35  

W laptopie ustaw wyjście słuchawkowe jako domyślne a w kinie przełącz na wejście AUX i powinno grać.

0
  • #3 05 Mar 2016 11:49
    grzesioRZ
    Poziom 6  

Tak też uczyniłem - i cały czas cisza.

Dodano po 6 [minuty]:

Próbowałem ( ale nie mam pewności czy to ma sens ) taka opcje : przez wejście scart w dvd - następnie mam przejsciówke i kończy sie na jack do laptopa - ale też cisza.
    Może być wina laptopa, że mam tylko jedno wejście jack ? W starszych modelach laptopów były zazwyczaj 2 wejścia - tj. mikrofon i słuchawki ( nawet jak był wbudowany mikrofon ).
    W moim laptopie mam tylko jedno wejście jack - to może być, że przez to nie działa?

0
  • #4 05 Mar 2016 14:33
    romeok01
    Poziom 35  

Sprawdź na jakichkolwiek słuchawkach, czy będą działać po podłączeniu do laptopa.

0
  • #5 05 Mar 2016 14:48
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy kolega może zrobić mały test?

Mając podłączony przewód do kina i kino ustawione na AUX dotknąć palcem wtyku minijack.
    Powinno być słyszalne "brumienie" głośników.

0
  • #6 05 Mar 2016 15:25
    grzesioRZ
    Poziom 6  

OK - zrobiłem test całkiem podobny - tzn. jeszcze nie wiem co to jest brumienie ale OK juz opisuje. Podłączyłem tylko jack do laptopa - laptop od razu wykrył, ze wciśnięty jest jack czyli słuchawki lub cos podobnego - oczywiście chinch 2szt odłączylem. Ciąg dalszy podłączam do dvd i jest szum. No wiec przy takim połączeniu jest szum, jesli odłącze 2 chinche od dvd szumu nie ma .
    a jeśli chodzi o dosłownie test kolego wyżej to tak oczywiście - gdy chinche są podpięte do dvd to gdy dotykam palcem jacka to ton głośnikach sie zmienia - czyli jakaś reakcja jest.
    Więc jak wyżej jakąs reakcje jest , buczenie brumienie czy jak to się nazywa

0
  • #7 05 Mar 2016 15:42
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, moim zdaniem w laptopie jest tzw. combo-wejście/wyjście. Chyba tak to się nazywa - dla mikrofonu i słuchawek. Wtyk do tego wejścia jest 4-sekcyjny w odróżnieniu do 3-sekcyjnego używanego tylko do muzyki.

Można by to sprawdzić, jak to sugerowano wyżej, słuchawkami z i bez mikrofonu.

Jeśli moje twierdzenie jest prawdziwe, to kolega będzie potrzebował przejściówkę, taką jak na poniższym zdjęciu.

Asus i Thomson jak połączyć ? -

Gniazdo zielone będzie wyjściem audio.

0
  • #8 05 Mar 2016 15:51
    grzesioRZ
    Poziom 6  

OK rozumiem , wiec mam jeszcze jedno pytanie czy taka przejsciówką jak na foto też da rade ruszyć wszystko ? bo wiem, ze gdzieś taką przejściówkę miałem w domu.
    Chociaż teraz już sam nie wiem o co chodzi, bo przy okazji przyszedł mi pomysł aby podłączyć telefon sony xperia z3compact do dvd - czyli jack do telefonu i 2 chinche do dvd - oj dalej cisza.
    J/W przewód jack 2x chinch na 100 % jest dobry, czyzby w dvd było coś uszkodzone ?

0
  • #9 05 Mar 2016 15:57
    Polon_us
    Poziom 41  

Telefon również może być wyposażony w gniazdo jak w laptopie- jest to możliwe.. To trzeba sprawdzić w specyfikacji.

Kolega może spróbować podłączyć do telewizora, który ma wyjście słuchawkowe, dla przykładu.
    To chyba najłatwiejsze. Lub jakiś odtwarzacz mp3.

0
  • #10 05 Mar 2016 16:23
    grzesioRZ
    Poziom 6  

niestety mój TV samsung ( 6 letni ) nie reaguje. Podłączyłem na wejscie słuchawkowe i telefon a następnie laptopa - TV w ogóle nie reaguje, w ustawieniach TV też jakoś brak takich ustawień - a TV znam dość dobrze. Niestety nie posiadam innych urządzeń - jedynie na stanie posiadam laptopa ASUS i Packard bell - w jednym i drugim tylko jedno wejscie jack, no i z telefonów jedynie xperia z3 compact i xperia T3.
    nie da się jakoś przez SCART połączyć ? albo przez taka przejsciowke ktora wysyłam w załaczniku Asus i Thomson jak połączyć ? -

0
  • #11 06 Mar 2016 02:53
    Polon_us
    Poziom 41  

grzesioRZ napisał:
    nie da się jakoś przez SCART połączyć ?

Nie jest to możliwe. Wg instrukcji tego urządzenia gniazdo Scart służy tylko do wyprowadzenia sygnału A/V.
    grzesioRZ napisał:
    albo przez taka przejsciowke ktora wysyłam w załaczniku

Jak kolega zamierza wykorzystać tę przejściówkę? Przecież kino i laptop nie mają gniazd słuchawkowych 6.3 mm.
    grzesioRZ napisał:
    bo wiem, ze gdzieś taką przejściówkę miałem w domu.

Proszę znaleźć tę cytowaną przejściówkę - wpis #7 - i zobaczyć, co będzie się działo.
    grzesioRZ napisał:
    niestety mój TV samsung ( 6 letni ) nie reaguje. Podłączyłem na wejscie słuchawkowe i telefon a następnie laptopa - TV w ogóle nie reaguje,

Coś tu kolega namieszał ...
    Kolega miał połączyć wyjście słuchawkowe telewizora z kinem - dla celów testowych.
    To jest przecież wyjście, nie można tam podłączać telefonu czy laptopa. Tylko urządzenie typu kino czy słuchawki.

0
  • #12 10 Mar 2016 22:07
    grzesioRZ
    Poziom 6  

może i namieszałem ale nie zrozumiałem w jakim celu miałbym podłączyć kino domowe do tv ?
    napisałem, ze dvd jest sprawne, ale OK, podłączylem do tv i działa - i jaki morał z tego ?
    w laptopie nadal nie działa :(
    jakieś inne opcje połączenia ? bo w laptopie z systemem win 7 nie bardzo sa jakies ustawienia głosu / głośników itp - wszystko ustawione i jest OK. a wydaje mi się, ze aby połączyc kino domowe do laptopa to nie jakiś większy wyczyn, aczkolwiek problem jest

0
  • #13 11 Mar 2016 07:36
    Polon_us
    Poziom 41  

grzesioRZ napisał:
    ale OK, podłączylem do tv i działa - i jaki morał z tego ?

Telewizor ma standardowe (stereo) gniazdo minijack - morał z tego, że przy podłączeniu do gniazda stereo wszystko jest OK. I taki był cel testu.
    grzesioRZ napisał:
    w laptopie nadal nie działa

Jaką wtyczkę kolega używa do podłączenia laptopa. Jeśli standardowy stereo minijack, to nie będzie działało i kolega może sobie dać spokój z pisaniem kolejnych wpisów.

Przejściówkę pokazaną w wpisie #7 kolega był znalazł czy kupił?

Kolega sprawdził gniazdo w laptopie przy pomocy słuchawek wyposażonych w mikrofon?

0