Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4. Czy możliwe jest przywrócenie danych?

mangoeater 05 Mar 2016 13:30 1128 14
  • #1 05 Mar 2016 13:30
    mangoeater
    Poziom 6  

Witam.

Wczoraj tak po prostu nie włączył mi się telefon. Chciałem sprawdzić godzinę i zobaczyłem czarny ekran. Zero reakcji. Dzisiaj po włożeniu baterii mam wrażenie że telefon jest w trybie bootloop.

Download Mode - działa
    Recovery Mode - włączanie kończy się na tym, że mam niebieski napis w lewym górnym rogu i logo Samsunga. To wszystko.

Telefon mam na gwarancji. Nigdy mi nie spadł, nie wpadł do wody itp. Ale coś czuję, że pożegnam się ze wszystkimi danymi.

Pytanie 1
    Czy po przywróceniu stanu fabrycznego (przeze mnie lub przez serwis Samsunga) będę miał możliwość odzyskania zdjęć z telefonu? Na tym zależy mi najbardziej. Mam gdzieś kontakty itp.

Pytanie 2
    Czy jest w ogóle jakaś możliwość odzyskania danych w takim stanie telefonu? Nawet droga.

Dziękuję.

0 14
  • #2 05 Mar 2016 13:43
    rafi84
    Poziom 24  

A czy miałeś kartę pamięci w telefonie. Domyślnie zmienia się zapisywanie zdjęć na kartę o ile jest.
    z odzyskaniem sprawdź tu Link

0
  • #4 05 Mar 2016 13:59
    mangoeater
    Poziom 6  

rafi84 napisał:
    A czy miałeś kartę pamięci w telefonie. Domyślnie zmienia się zapisywanie zdjęć na kartę o ile jest.
    z odzyskaniem sprawdź tu Link

Witaj.

Tak mam kartę pamięci, ale w telefonie mam dużo danych które się tam jeszcze mieściły. Kartę mogę wyjąć i luz, ale to co mam na tel jest ważniejsze. A co ciekawe... Jakiś tydzień temu myślałem o tym, aby wszystko zgrać na kompa. ;/

0
  • #5 05 Mar 2016 15:42
    gracjan55
    Poziom 36  

Spróbuj wgrać jednoplikowy soft - nie usunie on danych takich jak zdjęcia itp lecz tylko ustawienia. Jeśli miałeś synchronizacje z kontem google to backup sms i kontaków powinien zostać przywrócony.

0
  • #6 05 Mar 2016 16:05
    mangoeater
    Poziom 6  

OK. Rozumiem. A czy wgrywanie takiego czegoś może pozbawić mnie gwarancji?

I druga sprawa...

Czasami podczas próby uruchomienia tel pojawiają się paski pionowe na tel lub cały ekran robi się zielony... :/ Koniec telefonu...?

0
  • #7 05 Mar 2016 16:23
    rafi84
    Poziom 24  

A czy sprawdzałeś link ode mnie z postu #2 ??
    Jak nieumiejętność wraz oczywiście ze możesz stracić gwarancję nabijając flegę.

0
  • #8 05 Mar 2016 16:53
    mangoeater
    Poziom 6  

Hej. Twoje ostatnie zdanie jest dla mnie niezrozumiałe ;)

0
  • #9 05 Mar 2016 17:16
    gracjan55
    Poziom 36  

rafi84 napisał:

Bez przesady, flashując oryginalnym softem nie nabije flagi. W kwestii wyjaśnienie, w najnowszych samsungach jest takie coś jak KNOX, gdy wgrasz modyfikowane oprogramowanie, niektóre rooty to wtedy telefon "rozpoznaje" nie oryginalne oprogramowanie i nabija flagę knox 0x1, przez co możesz stracić gwarancję.

0
  • #10 05 Mar 2016 17:56
    mangoeater
    Poziom 6  

Czyli jak się zabawię oryginałem to mogę być spokojny...

0
  • #11 05 Mar 2016 21:03
    gracjan55
    Poziom 36  

Tak. Nie wgrywaj tylko modyfikowanych recovery i root'ow.

0
  • #12 05 Mar 2016 21:04
    blahfff
    Poziom 27  

Jesli nagle sie tak stalo a telefon wisi nawet przy wchodzeniu w recovery, sugerowalbym wygrzac najpierw porzadnie cala plyte a jest duza szansa ze wstanie i dane bedzie mozna spokojnie grac. Oczywiscie urzadzenie trzeba otworzyc, wiec na gwarancji moga sie przyczepic. Ostatnio plaga s4-ek z tego typu usterkami, badz gubiacych karte SIM.

0
  • #13 05 Mar 2016 21:48
    mangoeater
    Poziom 6  

blahfff napisał:
    Jesli nagle sie tak stalo a telefon wisi nawet przy wchodzeniu w recovery, sugerowalbym wygrzac najpierw porzadnie cala plyte a jest duza szansa ze wstanie i dane bedzie mozna spokojnie grac. Oczywiscie urzadzenie trzeba otworzyc, wiec na gwarancji moga sie przyczepic. Ostatnio plaga s4-ek z tego typu usterkami, badz gubiacych karte SIM.

Dziękuję.

Tak. Zupełnie nagle. Mam go 1,5 roku i nigdy żadnych problemów. Nawet ostatnio nic nie wskazywało, że coś się może wysypać. CO masz na myśli "wygrzać"? Bo ostatnio też doczytałem żeby zmrozić baterię... ;)

0
  • #14 06 Mar 2016 14:29
    blahfff
    Poziom 27  

Wygrzac, w sensie rozebrac, wyciagnac plyte i wstawic na grzalke/preheater na 250-300 stopni. To juz raczej zabawa dla serwisu, ale kilka sztuk z podobnymi objawami w ostatnim czasie ruszylo po takiej kuracji.

0
  • #15 09 Mar 2016 22:06
    mangoeater
    Poziom 6  

rafi84 napisał:

Rafi. Chciałbym zrobić to co w linku, ale autor mówi o sytuacji kiedy ktoś przywrócił ustawienia fabryczne. A ja nie mogę wejśc do Recovery Mode. Jedynie do Download Mode.

0