Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie hasła BIOS w laptopach Lenovo T60 T60p T61

05 Mar 2016 13:34 5451 7
  • Poziom 5  
    Witam

Mam problem z usunięciem hasła bios w laptopach Lenovo T60, T60p i T61. Część z laptopów botuje z płyty. Macie może jakieś narzędzie które pomogłoby w usunięciu haseł? Teoretycznie można zainstalować system na jednym, sklonować dysk i sprzedać laptopy z hasłem na biosie, ale to trochę nieuczciwe.

Nie pomogło:
    -wyciągnięcie bateryjki
    -wpisanie uniwersalnych haseł
    -usuwanie przez cmospwd oraz cmos 0.93 ( efektem użycia tych narzędzi jest zmiana ustawień biosu i brak botowania)
    Chciałbym to zrobić bez ingerencji z lutownicą w płytę główną.
  • RenexRenex
  • Poziom 10  
    A ja kiedyś zrobiłem przez zwarcie (połączenie) zworki styków na płycie głównej próbowałeś?
    Przepraszam, tam nie masz zworek i styków po prostu ścieżek dedykowanych (łączysz je po prostu zwykłym śrubokrętem).
    NP.:

Post edytowałem.
    Zdjęcia zamieściłem w postaci miniaturek.
    RADU23
  • RenexRenex
  • Poziom 18  
    Może wyjąłes baterie na zbyt krótki czas.spróbuj na dłużej. Można też użyć programator biosu i wgrać bios od nowa.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Żadna z tych metod nie zadziała na supervisor password w T60/T61. Można wyjmować baterię i szukać zworek do oporu.

Można sobie poczytać tutaj jak to działa: http://www.allservice.ro/forum/viewtopic.php?t=47 - oferują oni komercyjne rozwiązanie, ale jest też wyjaśnione, jak to się w tych laptopach odbywa.
  • Poziom 5  
    [quote="Hardfall"]A ja kiedyś zrobiłem przez zwarcie (połączenie) zworki styków na płycie głównej próbowałeś?
    Przepraszam, tam nie masz zworek i styków po prostu ścieżek dedykowanych (łączysz je po prostu zwykłym śrubokrętem).
    NP.:

Nie próbowałem, w Twoim przypadku pomogło? Jaki to był model??

Dodano po 11 [minuty]:

dt1 napisał:
    Żadna z tych metod nie zadziała na supervisor password w T60/T61. Można wyjmować baterię i szukać zworek do oporu.

Można sobie poczytać tutaj jak to działa: http://www.allservice.ro/forum/viewtopic.php?t=47 - oferują oni komercyjne rozwiązanie, ale jest też wyjaśnione, jak to się w tych laptopach odbywa.

ok dzięki będę próbował
  • Poziom 12  
    Witam

Odświeżam temat jako, że mam laptop Lenovo Thinkpad x220 z hasłem administratora (przy starcie laptopa pojawia się monit z taką kłódeczką), jakoś dzięki jednemu z serwisów społecznościowych udało mi się zmienić hasło, ale nadal nie wiem jak wyłączyć aby monit o podanie hasła się nie pojawiał. Usunięcie hasła BIOS w laptopach Lenovo T60 T60p T61

Dziękuję, już wiem co zrobiłem źle. Naprawione