Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Laser Jet IIID - code 50

pulkownik 22 Jun 2005 11:23 1944 14
    pulkownik
    Level 14  
    Witam ma może ktoś manuala do HP Lasre Jet IIID. Wyskoczył mi błąd 50 i jakoś nie mogę znaleść serwisówki do tego.
    felu
    Level 17  
    Kod 50 w tych HP to blad lasera. Przy 50 wystarczylo wymienic elektrolity na plytce lasera. Poszukaj bylo o tym duzo pisane na elektrodzie.
    a_pawel
    Level 27  
    Felu się myli, to nie jest błąd lasera, tylko fusera, czyli grzałki.
    Pozdrawiam
    felu
    Level 17  
    Ale zapodalem :(.Faktycznie 50 jest od grzalki albo zasilania (DC controler ) Przepraszam.
    a_pawel
    Level 27  
    I tu masz rację. Zdarzało się, że zamiast fusera przy tym kodzie błędu padało zasilanie.
    Pozdrawiam
    ACAFAX
    Level 11  
    Podaje mój sposób z praktyki serwisowej. Odkręć płytkę kontrolera ( ta drukiem do góry pod wiatraczkiem obok fusera). Tam odszukaj elektrolit 22/35V mikro-wymień, nastepnie przelutuj całą płytkę na wypadek zimnych lutów, trochę to trwa ale twój trud sie opłaci. Powodzenia
    CMS
    Administrator of HydePark
    mam ten sam problem, zropilem tak jak napisal ACAFAX ale nie pomoglo, nie mialem juz czasu w robocie ale skoro to blad fusera to moze to termositch albo termistor, bo zarowa dobra jest, jutro sprawdze...

a jeszcez taka ciekawostka, byly tylko dwa elektrolity na tej plytce tam gdzie powinin byc opisany wyzej 22/35v byl 22/25v nie wiem czy ktos wczesnie j wstawil taki bo innego niemial czy moze plytki sie roznia ??
    ACAFAX
    Level 11  
    Ten kondensatorek to podstawa. Czasami wylewa i bałagani na płytce. Dobrze jest wtedy przeczyścic płytkę spirytusem. Podkreślam lutowanie jest bardzo ważne, wymagana cierpliwość, dokładność i dobra lutownica. 90% przypadków to upływność kondensatora i zimne luty. Sprawdź czy nie wyskoczył bezpiecznik auto na płytce poniżej. Może być też upływność termistora(rzadko), sprawdź przejście na lampie, czujniku termicznym. czekam na uwagi.
    CMS
    ACAFAX wrote:
    Ten kondensatorek to podstawa. Czasami wylewa i bałagani na płytce. Dobrze jest wtedy przeczyścic płytkę spirytusem. Podkreślam lutowanie jest bardzo ważne, wymagana cierpliwość, dokładność i dobra lutownica. 90% przypadków to upływność kondensatora i zimne luty. Sprawdź czy nie wyskoczył bezpiecznik auto na płytce poniżej. Może być też upływność termistora(rzadko), sprawdź przejście na lampie, czujniku termicznym. czekam na uwagi.

nie jestem nowicjuszem, wiem co nalezy robic ale to wszystko nie pomoglo, jak pisalem wyzej do sprawdzenia pozostal mi termistor oraz termoswitch

Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

rada dla desparatow, jak juz nic nie pomaga to z wyzej wymienionej plytki wylutowujemy diode d152, MUSI ZADZIALAC
    CMS
    nowy problem, teraz mam numer bledu 56, co to moze byc ??
    a_pawel
    Level 27  
    A nie pomyliłeś się?? Czy na pewno masz błąd 56 ??
    Pozdrawiam
    CMS
    juz wiem, to byla zle ustawiona pozycja klapki od duplexu

pomoglo mi to:

Ze strony servisowej drukarek HP podaje liste "Error Codes"

Model Solution
    ERROR 11 Paper Out (MP/PC/UC/LC/EC/LE LOAD)
    EROR 12 Open or No EP Cartridge
    ERROR 13 Paper Jam
    ERROR 14 No EP Cartridge or No Toner Cartridge
    ERROR 16 Toner Low Message
    ERROR 18 MIO Not Ready
    ERROR 20 Memory Overflow
    ERROR 21 Print Overrun
    ERROR 22 I/O Config Error/Par I/O Error/ MIO Error
    ERROR 23 I /O Not Ready
    ERROR 24 Job Memory Full
    ERROR 30 PS Error 16 PS Error 16
    ERROR 30 PS Error 22 or 25 Error 30 PS Error 22 or 25
    ERROR 30 PS Error XX Error 30 PS Error XX
    ERROR 40 Data Transfer Error
    ERROR 41 Temporary Print Engine Failure
    ERROR 41.1
    ERROR 43 Error
    ERROR 50 Service
    ERROR 51 Service (brudny laser, wyschniete elki na plytce motor-scaner
    ERROR 52 Service (motor scaner- defekt)
    ERROR 53 Service
    ERROR 54 Duplex Feed Error (IID/IIID) or Main Motor Stall 2686 A/D
    Error 55 Internal Communication Problem
    ERROR 56 IID/IIID Output Selector Knob not in Duplex Position
    Error 56 IIISi/4Si Trying to print envelope in duplex mode
    ERROR 57 Incompatible Memory Card or Gears Seized or bad main motor or fan motor
    Error 58
    ERROR 59 Add Memory IIISi/4Si
    ERROR 60 2686 A/D, 4, 4+, 4P Defective Formatter PCA, IIISi/4Si/4V: Defective SIMMS
    ERROR 61 Defective formatter PCA
    ERROR 61 MEMORY IIISi/4Si/4V - Defective memory SIMMs, reseat, remove or replace
    ERROR 62 MEMORY IIISi/4Si/4V - Defective memory SIMMs, reseat, remove, replace
    ERROR 62.X SERVICE Error 63 Defective Formatter PCA or defective SIMMS - reseat SIMMS or remove temporarily (IIISi/4Si/4V)
    ERROR 67 Defective formatter PCA
    ERROR 79 Software Drivers, Memory PCA's, Font Macro Cartridges, I/O Cards, Def. Toner Cartridge (4+ only)
    ERROR 80
    ERROR 89
    More Troubleshooting Information
    Error 2
    Error 5L/6L
    TI Sharp/Data products

wiecej informacji na stronie:
    www.all-laser.com

Dodano po 2 [minuty]:

ale nie moglem tego wiedziec bo drukarka byla juz u klienat i ten (wlasciwie ta) dwonil z reklamacja (mimo ze wczesniej drukarka trafila do mnie na 50 service, a teraz byl 56 error) okazalo sie ze nie kazdy potrafi obslugiwac swoj wlasny sprzet i ma o to pretensje do serwisu zamiast przeczytac instrukcje

Dodano po 3 [minuty]:

no coz sa ryby pily i ludzie mloty, trzeba sie przezwyczaic...
    Drzeń Rafał
    Level 22  
    Witam

A tak z praktyki co oznaczo ERROR 53 bo jest napisane tylko SERVICE i nie wiem od czego zacząć?

Pozdrawiam i z góry dziękuję
    a_pawel
    Level 27  
    Error 53 to błąd zainstalowanej pamięci w drukarce.
    Pozdrawiam
    Drzeń Rafał
    Level 22  
    Witam. Dzięki wielkie. Teraz wiem jak się do tego zabrać

Pozdrawiam