Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 3BG - Co to jest?

05 Mar 2016 17:13 6621 18
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Czy ja tam widzę jakieś cięgło od tej gruszki? A w środku pewnie jakaś klapka do zamykania obiegu wody? Bo to wodne przewody? Czy te przewody idą do nagrzewnicy?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Ale odpowiedzi na elementarne pytanie możesz chyba udzielić. Czy to są przewody do nagrzewnicy.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Jest to zawór a do czego służy to się domyślam się że jest po to, żeby ogrzewanie postojowe nie grzało paliwa, bo wąż jeśli dobrze pamiętam idzie do jego ogrzewacza.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zawór ogrzewania 4A0819809
    VW Passat B5 3BG - Co to jest?
  • Poziom 3  
    Czy do tego zaworu nie powinien iść jakiś przewód od podciśnienia (od N18 czy n75) ?? czy on tak jak na zdjęciach powinien być ?
    rafal.jaro jak bym się znał bym ci odpowiedział, a pytanie na pytanie nic nie pomagasz
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Powinien, ale nie od żadnego elektrozaworu, tylko praktycznie bezpośrednio z pompy. Jak silnik pracuje to zawór zawsze otwarty.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Michał844 napisał:
    czy jak ten zawór jest niesprawny, to ma wpływ na moc auta, lub działanie turbiny ??

Ma, ucieka przez niego podciśnienie którego zaczyna brakować do sterowania turbosprężarką.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Michał844 napisał:
    w warunkach domowych da się go wymienić
    Da się.
    Michał844 napisał:
    jest w nim jakiś płyn , który możne wypłynąć w trakcie wymiany ?

Płyn chłodzący.
    Załóż szczypce samozaciskowe na węże przed i za zaworem i wymieniaj ;)
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Tak jest płyn chłodniczy. Możesz spróbować przed i za zaworem zacisnąć szczypcami przewód dzięki temu nie wycieknie albo podstawić miskę i wlać z powrotem do zbiorniczka wyrównawczego płynu.
  • Poziom 3  
    T5 napisał:
    Michał844 napisał:
    czy jak ten zawór jest niesprawny, to ma wpływ na moc auta, lub działanie turbiny ??

Ma, ucieka przez niego podciśnienie którego zaczyna brakować do sterowania turbosprężarką.

sprawny sam zawór, niema nic wspólnego z mocą auta tylko podciśnienie tak ?? dobrze rozumiem ??
  • Moderator Samochody
    Tak, skoro wężyk nie podpięty do zaworu to pewnie gdzieś sobie dynda i ucieka podciśnienie.
  • Poziom 3  
    ociz napisał:
    Tak, skoro wężyk nie podpięty do zaworu to pewnie gdzieś sobie dynda i ucieka podciśnienie.

wężyk znalazłem własnie zaślepiony, i zdziwiło mnie to wiec temu tak dopytuje, już wiem od czego jest wężyk, teraz kwestia wymiany zaworka i ponownego podłączenia zapewne nowego

Dodano po 1 [minuty]:

sprawny sam zawór, niema nic wspólnego z mocą auta tylko podciśnienie tak ?? dobrze rozumiem ??
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Michał844 napisał:
    Dokładnie tak.