Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz stereo + kolumny - 3+ kPLN

pawkaluza 05 Mar 2016 18:28 1005 14
  • #1 05 Mar 2016 18:28
    pawkaluza
    Poziom 10  

Witajcie,
    noszę się z zamiarem kupna sprzętu grającego do 3+ kPLN.
    Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki z różnych źródeł - cd, dvd, internet, ale także podłączenie TV.

W chwili obecnej mam podłączony TV z dekoderem Cyfrowego Polsatu. Dodatkowo chciałbym podłączyc Apple TV, chyba że jest jakaś opcja aby wzmacniacz posiadał Bluetooth (czasami chciałbym posłuchać czegoś z YouTube przez Iphona).

Ponieważ mój pokój ma około 17 metrów - nie chce ciągnąć kabli do systemów 5.1 czy podobnych a zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości dźwięku.

Niestety, nie mam możliwości wydostania się z domu w celu odsłuchu i tu moja ogromna prośba - czy jesteście w stanie polecić mi jakiś zestaw, który zagra bardzo fajne wysokie tony, z jednoczesnym soczystym i dynamicznym basem? Słucham głównie muzyki rockowej z lat 80.

Myślałem np o Yamaha AS501 i do tego JBL ES80... Ale to oczywiście tylko wstępna propozycja. Jeśli są inne, lepiej brzmiące zestawy - będę Wam wdzięczny za pomoc w wyborze. Może zamiast wzmacniacza jakiś amplituner stereo?

0 14
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 07 Mar 2016 14:12
    PromatAudio
    Poziom 15  

Jeśli chcesz mieć bardziej funkcjonalne urządzenie to rozważ amplituner stereo z funkcjami sieciowymi jak np. Onkyo TX-8150. Zyskujesz BT i AirPlay na czym Ci zależy a oprócz tego dostęp do radia internetowego i serwisów streamingowych. Amplituner ma wejścia cyfrowe co ułatwi Ci podłączenie innych urządzeń. Obawiam się tylko, ze budżet będziesz musiał nieco zwiększyć. Jest tańsza opcja TX-8130, wtedy dasz radę.

0
  • #3 07 Mar 2016 20:57
    pawkaluza
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedz.
    Faktycznie Onkyo TX-8150 trochę niszczy założy budżet. Czy coś poza tym konkretnym modelem byłoby także warte rozważenia?
    I druga rzecz, jakie ewentualnie kolumny? Ten wspomniany przeze mnie JBL, czy może przekierować myślenie na coś innego? Zapomniałem wspomnieć w moim opisie, że często lubię słuchać muzyki cicho - szczególnie że lubię pracować w nocy - dlatego zależałoby mi na wspomnianych parametrach (mocno zaznaczonych tonach wysokich i dynamicznych niskich) także podczas cicho "brzdękającej" muzyce.

Im dalej w las tym faktycznie pomysł dwukanałowego amplitunera wydaje się sensowniejszy (szczególnie ze względu na urządzenia mobilne). Jak wygląda z jakością z takich amlitunerów w porównaniu z samym wzmacniaczem? Pytam, ponieważ spotkałem się tu z wieloma wypowiedziami o nieporównywalnej jakości amplitunerów oferujących 5.1 lub więcej do wzmacniaczy stereo.

Dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Ps. A Harman Kardon? Np. tu: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6007669131

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 08 Mar 2016 11:02
    PromatAudio
    Poziom 15  

Jakość amplitunerów stereo jest oczywiście dużo lepsza niż wielokanałowych tylko nieznacznie ustępują wzmacniaczom.
    Najlepiej jak sam posłuchasz. Masz w Toruniu fajny salon Audio Park, tam na pewno Ci pomogą.

0
  • #5 08 Mar 2016 12:23
    s4home
    Poziom 20  

Onkyo TX8130 to dobre rozwiązanie, tańsze to Yamaha RN500. Oba modele nie mają bluetooth ale są wyposażone a airplay więc prześlesz muzykę z telefonu. Szukaj głośników o wysokiej sprawności - najpożniej odetną nieskie tony podczas cichego słuchania. Na Twój metraż np Klipsch R26F

0
  • #6 08 Mar 2016 18:05
    pawkaluza
    Poziom 10  

PromatAudio napisał:
    Jakość amplitunerów stereo jest oczywiście dużo lepsza niż wielokanałowych tylko nieznacznie ustępują wzmacniaczom.
    Najlepiej jak sam posłuchasz. Masz w Toruniu fajny salon Audio Park, tam na pewno Ci pomogą.

Dzięki za rady - niestety nie mam możliwości wybrania się poza dom do AudioPark... nad czym bardzo ubolewam.

s4home napisał:
    Onkyo TX8130 to dobre rozwiązanie, tańsze to Yamaha RN500. Oba modele nie mają bluetooth ale są wyposażone a airplay więc prześlesz muzykę z telefonu. Szukaj głośników o wysokiej sprawności - najpożniej odetną nieskie tony podczas cichego słuchania. Na Twój metraż np Klipsch R26F

Czyli Onkyo. Jest jakiś konkretny powód dla którego dwie osoby polecają właśnie Onkyo? I dwa, w jaki sposób poszukiwać kolumn o wysokiej sprawności? Tzn, jakie parametry mówią właśnie o tej sprawności? Ten Klipsch wydaje się całkiem fajny - bynajmniej od strony finansowej w porównaniu do JBL.

Pozdrawiam

0
  • #7 08 Mar 2016 19:09
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

pawkaluza napisał:

Jestem szczęśliwym i zadowolonym użytkownikiem tegoż amplitunera, ale w zestawieniu z Tannoy Mercury V4i. Sprzęt pracuje jako klasyczne nagłośnienie do TV jak również pośredniczy w odtwarzaniu muzyki wszelakiej z wielu źródeł (USB, smartfon-Bluetooth, odtwarzacz CD, radio FM oraz radio internetowe). Z czystym sumieniem mogę polecić ten amplituner. Odsłuchałem również z tymi kolumnami Yamaha R-N500 oraz Onkyo TX-8050, ale mój subiektywny wybór padł na HK 3770.

0
  • #8 08 Mar 2016 19:48
    pawkaluza
    Poziom 10  

buczo11 napisał:
    Witam!
    Jestem szczęśliwym i zadowolonym użytkownikiem tegoż amplitunera, ale w zestawieniu z Tannoy Mercury V4i. Sprzęt pracuje jako klasyczne nagłośnienie do TV jak również pośredniczy w odtwarzaniu muzyki wszelakiej z wielu źródeł (USB, smartfon-Bluetooth, odtwarzacz CD, radio FM oraz radio internetowe). Z czystym sumieniem mogę polecić ten amplituner. Odsłuchałem również z tymi kolumnami Yamaha R-N500 oraz Onkyo TX-8050, ale mój subiektywny wybór padł na HK 3770.

Hej,
    dzięki za info. A jak ten zestaw spisuje się podczas cichej muzyki? Wiem, że to bardzo subiektywne, lecz staram się z opinii innych wyciągnąć to co najważniejsze. Nie spotkałem jeszcze opinii o tych kolumnach, ale sam amplituner ma właściwie wszystko z "ficzerów". Co jedynie jest jednak droższy niż wspomniane wcześniej Onkyo 8030, natomiast tańszy od 8050.

0
  • #9 08 Mar 2016 20:18
    buczo11
    Poziom 27  

pawkaluza napisał:
    A jak ten zestaw spisuje się podczas cichej muzyki?

Proszę rozwiń pytanie, co konkretnie chciałbyś wiedzieć. Dodam ,że w połączeniu z TV sprzętu używam głównie w wieczorami i gra on właśnie cicho, ale przy odpowiednim ustawieniu kolumn słychać wszystko bardzo dokładnie.

0
  • Pomocny post
    #10 09 Mar 2016 10:25
    PromatAudio
    Poziom 15  

pawkaluza napisał:
    w jaki sposób poszukiwać kolumn o wysokiej sprawności? Tzn, jakie parametry mówią właśnie o tej sprawności?

Wysoka sprawność to inaczej skuteczność/efektywność wyrażana w dB. Klipsch oferuje aż powyżej 95dB.

Pytasz czemu polecany jest Onkyo - to po prostu jeden z najlepszych amplitunerów w tym segmencie. Ostatnio jest sporo testów tego modelu i wszędzie są pozytywne opinie. Jest jeszcze bardzo dobra Yamaha R-N602. Pioneer SX-N30 niewiele im ustępuje...

0
  • #11 09 Mar 2016 14:43
    RMS.pl

Poziom 26  

Do 17 metrów można pokusić się monitory. Dadza lepszą jakość dźwięku niż podłogówki
    http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/4638335

Mogę ci także polecić wzmacniacz stereo z wifi sterowany przez aplikację ios lub android z:
    - radiem internetowym
    - tidal / spotify
    - wejściem dolby dla telewizji
    - wejściem optycznym dla blu-raya
    - obsługą serwerów dlna z plikami flac mp3 wav oraz plikami apple

http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/11842997

0
  • #12 09 Mar 2016 17:48
    pawkaluza
    Poziom 10  

buczo11 napisał:

Proszę rozwiń pytanie, co konkretnie chciałbyś wiedzieć. Dodam ,że w połączeniu z TV sprzętu używam głównie w wieczorami i gra on właśnie cicho, ale przy odpowiednim ustawieniu kolumn słychać wszystko bardzo dokładnie.

Sorry za skrót myślowy:) Ale dokładnie o to mi chodziło - w znaczeniu słuchania muzyki cicho - np w nocy.

0
  • #13 12 Mar 2016 18:36
    pawkaluza
    Poziom 10  

Witajcie po przerwie.
    Dokonałem niemożliwego i ... udało mi się odwiedzić jeden punkt ze sprzętem grającym i salą odsłuchową.
    Niestety, nie mieli na stanie Klipscha R26F, natomiast był wspomniany ampli Onkyo 8150. No i.... posłuchałem go z tymi kolumnami:

1. Klipsch RP-250F. Od początku spodobała mi się góra. Środek był dość mało słyszalny, natomiast dół był.... ale jakby go nie było:) Generalnie dźwięk był na prawdę fajny, z tym że nie mogłem (przy ustawieniach tonów wysokich i niskich na 0 w Onkyo) pogodzić się z brakiem trochę bardziej wyrazistego dołu.

2. Tannoy Mercury V4i. To chyba niestety nie mój świat. Góra była mniej dokładna i słyszalna niż w Klipschu, natomiast dół był dość.... hmmm "mechniczny"... wybaczcie mój brak doboru odpowiednich słów. Te kolumny, niestety całkowicie nie przypadły mi do gustu.

3. Quadral Argentum 470. Od razu poczułem bardziej wyraźny dół. Środek był podobnie słabo zaznaczony jak w Klipschu, ale za to góra już znacznie odbiegała od pierwszego kompletu. Była dla mnie nieprecyzyjna, mało słyszalna i przez to również... niestety odpada.

4. Na sam deser.. ot tak, żeby popsuć sobie humor - Quadral Platinum M50. I właściwie nie musiałbym szukać dalej, gdyby nie cena. Kolumny fantastycznie grają w każdym zakresie - odpowiadają dokładnie temu, co bardzo lubię - czyli bardzo wyraźne góra, pasmo średnie i dół... I dodatkowo dolne dźwięki niesłychanie "miękkie" dzięki czemu każda słuchana tam muzyka jest po prostu fenomenalna.

No ale, punkt 4 niestety odpada ze względu na cenę. Mimo wszystko stanowi dla mnie punkt referencyjny do którego chciałbym możliwie jak najbardziej się zbliżyć. Sprzedawca twierdzi, że Klipsch RP-260F powinien rozwiązać równanie mniejszych kosztów przy jednoczesnym zbliżeniu sie do M50. Dźwiek, rzecz jasna będzie inny, ale podobno są to kolumny oferujące szerokie, wszystkie trzy poziomy dźwięków.

I tu moja prośba, do wszystkich, którzy mają swobodny dostęp do odsłuchu. Biorąc pod uwagę, że Onkyo zostało już przeze mnie wybrane w 100%, czy możecie polecić mi kolumny, które będą możliwie jak najbliżej moich wymarzonych M50? Czy rzeczywiście Klipsch rp260f to kolumna która potrafi zagrać w sposób choć zbliżony do quadral'a ?

1
  • Pomocny post
    #14 12 Mar 2016 20:24
    buczo11
    Poziom 27  

pawkaluza napisał:
    Klipsch RP-260F powinien rozwiązać równanie mniejszych kosztów przy jednoczesnym zbliżeniu sie do M50

Druga część zdania może być prawdziwa, ale co do kosztów, to czy sprzedawca podał cenę tych Klipschów? Przecież to jest dobrze powyżej 2000 zł za sztukę, co zdecydowanie przekroczy założony przez Ciebie budżet.

0
  • #15 12 Mar 2016 22:17
    pawkaluza
    Poziom 10  

buczo11 napisał:

Druga część zdania może być prawdziwa, ale co do kosztów, to czy sprzedawca podał cenę tych Klipschów? Przecież to jest dobrze powyżej 2000 zł za sztukę, co zdecydowanie przekroczy założony przez Ciebie budżet.

Słuszna uwaga. Zapomniałem dodać w tym moim przydługim poście, że jedną z moich decyzji po tej wizycie było poszukanie takich kolumn, dzięki którym zbliżę się do M50, przy jednoczesnym niższym ich koszcie. Ale zdaje sobie już sprawę, że osiągnięcie tego musi oznaczać zweryfikowanie moich planów budżetowych. Reasumując, finanse są teraz lekko drugo-planowe. Zależy mi głównie na jakości. Jeśli znajdzie się kolumna która zagra podobnie do M50 - wtedy będę "dumał" o budżecie.

0