Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat do Polara

22 Cze 2005 11:35 8417 17
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam troche dziwne (i troche smieszne:) pytanie. Otoz kilka dni temu padl mi w lodowce termostat. Nie moglem dostac odpowiedniego typu, bo nigdzie w sklepach go nie bylo. Dostalem zamiennik. Niestety okazuje sie, ze to nie do konca jest zamiennik, bo lodowka prawie caly czas chlodzi. Zadko kiedy sie wylacza. Na tylnej sciance zbiera sie szron (mimo ze jest "samorozmrazajaca"), no i ciagnie przez to wiecej pradu. Niestety zona sie pospieszyla, i oryginalny - uszkodzony - termostat wyzucila do smieci. I teraz nie wiem, jaki to byl typ. Gosc w sklepie stwierdzil, ze nie potrafi ustalic typu. W zwiazku z tym mam pytanko: czy ktos z szanownych forumowiczow potrafi ustalic, i mi podac dokladny typ termostatu potrzebny do mojej lodowki? Lodowka to jest:

Polar CZP 250.

Sprawa jest dla mnie wazna i pilna. Bo mnie prąd zeżre calkiem...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Uo Matko. Tego pytania sie nie spodziewalem :) Musze rozkrecic listwe w lodowce zeby sprawdzic. Akurat zona podala sniadanie. Wiec jak zjem to zajze i opdowiem.

Gratuluje NIESAMOWITEJ predkosci w odpowiadaniu:) Zaskoczylo mnie to:)
  • Poziom 10  
    Jesli chodzi o typ termostatu, to sa na nim takie oznaczenia:

25T65

i nizej: EN60730-2-9

Mam nadzieje, ze dobrze odczytalem, bo tak to wybite ze prawie nie widac.
    Co do podlaczenia to na pewno podlaczylem tak, jak napisales. Zreszta jak termostat skrece w lewo i wylacze, to lodowka sie wylacza. Jak jest maksymalnie skrecony w lewo, to czasem sie wylacza sam, ale zadko. Tak, jak by dzialal przy innych temperaturach. Zastanawia mnie tylko jedno - sonda - ten dlugi goly drut - idzie przez pol lodowki i po drodze dotyka w kilku miejscach metalowej obudowy lodowki. Czy to nie powoduje przeklamania po drodze? Ale ten stary termostat tez tak byl zamontowany...
  • Poziom 10  
    Danfoss.
  • Poziom 14  
    Jestes pewien ze stary termostat byl uszkodzony tzn lodowka sie wogole nie wlaczala? Bo jesli dzialala non stop to problem moze byc z ukladem chlodniczym tzn nieszczelnosc lub przytkanie.
  • Poziom 10  
    Nie. Na pewno sie nie wlaczala. Pojechalem do pracy na nocke to bylo OK, a rano jak przyjechalem, to wszystko wyplywalo. Jak zwarlem mostkiem na temostacie styki z fazy do wyjscia na sprezarke to sie wlaczalo.

Dodano po 3 [godziny] 54 [minuty]:

Nikt nie jest w stanie podac mi typu termostatu do mojej lodowki? Bardzo mi n tym zalezy.
  • Poziom 17  
    Witam.Według mojego> wykazu regulatorów temperatury stosowanych w sprzęcie chłodniczym<POLAR SA to w CZ 250 stosowano regulator temp.firmy Danfoss typ 077B 6100 (z koszulką na końcu kap.)
    parametry:-18 do -8,3 const.zał3,5 dług.kap.(mm)800
    a także (na akt dopuszczenia) 077B 6222 o parametrach:-26 do-14,7 const.zał 3,5 dług.kap(mm)1000.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Przepraszam, ze marudze, ale mogl bys rozszyfrowac te skroty? Zwlaszcza "const. zal. 3,5"
  • Poziom 17  
    Już dekoduję:-18 to maksymalna temperatura przy jakiej wyłączy regulator,-8,3 to minimalna temp.wyłączania.Const.to nic innego jak temperatura odszraniania przy której załączy się regulator(to ściekanie wody po płycie lodówki)Z chwilą uzyskania w komorze lodówki temp±3,5°C zostanie włączona sprężarki czyli freonowy agregat skraplający.Dług.kap. to wymiar czujki,w tym wypadku to 800 mm.Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Dziekuje bardzo za pomoc :)
  • Specjalista AGD
    newDJ napisał:
    freonowy agregat skraplający

Dobre, sam to wymyśliłeś? :D
  • Poziom 17  
    zayzayer napisał:
    newDJ napisał:
    freonowy agregat skraplający

Dobre, sam to wymyśliłeś? :D

Nie perełko-tak mnie uczono i trzymam się nauk starych majstrów,wiedzieli co robią.Nie bądż złośliwy i nie dąż do zwady,posiadasz dużą wiedzę więc nie bądż prześmiewcą,to nie uchodzi.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    newDJ napisał:
    Nie bądż złośliwy i nie dąż do zwady

Coś taki obrażalski? To już pośmiać się nie można? Nie bądź taki sztywniak. I przepraszam, jeżeli poczułeś się obrażony:)
  • Poziom 17  
    Zgadza się Panowie toć to sprężarka lecz chciałem wyjaśnić to w miarę jasno osobie nie mającej być może z nazewnictwem chłodniczym do czynienia a że popełniłem bład w nazewnictwie to wybaczcie.Dla mnie mistrzami są majstrowie tak praktycy jak i teoretycy i tego się będe trzymał.Nie obrażam się i w tej chwili sam smieję się z siebie.Pozdrawiam