Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cooler Master ATX V650S vs be quiet! Straight Power 10 600W

05 Mar 2016 20:07 498 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Zaczynam powoli wybierać zasilacz do zastąpienia wysłużonego Fractal Design Integra 500W któremu juz najprawdopodobniej ostatnie 5 lat pracy dało się we znaki.
    Zaczęły pojawiać się zakłócenia w audio i okazjonalne wywalanie sterownika karty graficznej przy dużym obciążeniu (zdarzyło się 3 razy w 3 miesiące).

Wstępnie wybrałem:
    - be quiet! Straight Power 10 600W 80
    - Cooler Master ATX V650S 650W

Rozważałem też produkty firmy EVGA (brak OTP), Corsair (problemy z wtyczkami), Thermaltake (ciężko znaleźć coś konkretnego na ich temat na yt).
    Jestem też otwarty na inne propozycje chociaż po obejrzeniu materiałów na yt i przeanalizowaniu specyfikacji większości podobnych zasilaczy skłaniam się ku tym wybranym.

Budżet to 600zł max, 600-650W, semi lub full modular.

Sprzęt:
    - i7-6700 (nie kręcę)
    - r7 x270 od gigabyte
    - 16gb ddr4
    - 2hdd 1ssd
    - esi julia
    - okazjonalnie jakieś dodatkowe hdd

Wiem, że nie potrzebuję tyle mocy, ale być może będę potrzebował w niedalekiej przyszłości (lepsza grafa, cpu, etc).

Więc, który wybrać ?
  • Poziom 43  
    Tylko te dwa bierzesz pod uwagę? Przy takim budżecie proponuję solidne rozwiązanie - Corsair RM550 czy też wersję 650 jeżeli zamierzasz montować potwory w stylu R9 390X czy GTX 980ti.
    Zasilacz o wysokiej sprawności (ponad 92%), w pełni modularny i dość istotne jest pół pasywny.
  • Poziom 9  
    Raczej tak. Podoba mi się Corsair RM650i i to był mój pierwszy faworyt, ale jest dość dużo komentarzy w necie o tym, że jego wtyczki są bardzo ciasne, ciężko wchodzą i trzeba wpinać je bardzo siłowo.
  • Poziom 43  
    unsigned napisał:
    jego wtyczki są bardzo ciasne, ciężko wchodzą i trzeba wpinać je bardzo siłowo.

A ile razy będziesz je wpinał i wypinał? Raz podłączysz i zapominasz. Poza tym zawsze można "na sucho" kilka razy wpiąć/wypiąć aż do ich dotarcia. Nie wiem jak to się tyczy serii RM ale w HX, CX, CS wtyczki się normalnie wpinały i nie trzeba było używać nadmiernej siły.
  • Poziom 9  
    wariato napisał:
    (...) Poza tym zawsze można "na sucho" kilka razy wpiąć/wypiąć aż do ich dotarcia. (...)

Słuszna uwaga. Pomyślę o tym.

edit: Po długim czasie zdecydowałem się wybrać be quiet! Straight Power 10 600W.
    Cooler Master odpadł bo odstawał od reszty. Miałem niemały dylemat, zadecydował support. Od bequiet dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania, szybko i po polsku. Na linijkę odpowiedzi od Corsair czekałem kilka dni. Poprosiłem też o wybór znajomych na zasadzie "który byś kupił ?".

Czy dobrze wybrałem czas pokaże. Dzięki wariato za pomoc.