Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem svchost.exe i 100% użycia procesora

06 Mar 2016 00:25 681 4
  • Poziom 10  
    Witam

Problem jak w temacie. Jest tak: włączam komputer wszystko okej procesor 0-5% max 33% przy chrome czyli wszystko okej. Wlaczam Windows Update parę sekund i 100%... Zlokalizowałem aplikacje znajduje się w folderze system32 więc wolałem tego nie usuwać. Prosze nie pisać mi żebym skanował komputer antywirusem bo system jest świeży PO FORMACIE. Drzewko procesów nazywa się bodajże nsvcs. Aktualizacje chce mieć ale jak zmniejszyć to zużycie procesora bo jest jakieś niepoważne... Dodam że z tego samego nośnika instalowałem na PC (problem jest z laptopem) i dziala bez tego problemu. Co mogę poradzić na to?
  • Poziom 11  
    Przyczyną jest usługa automatyczne aktualizacje windowsa.

System windnows szuka jakiś niezainstalowanych aktualizacji i to tam właśnie zżera całą moc obliczeniową komputera.

Rozwiązanie:

Wystarczy wyłączyć aktualizacje automatycze( PPM na mój komputer>>> właściwości>>>zakładka aktualizacje automatyczne>>> WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM.

A potem wejść w usługi systemowe i wyłączyć usługę "aktualizacje automatyczne"(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE).

Potem już tylko restart pc i wszystko gra.
    Pamiętaj o updatach z windows update co jakiś czas. :)
  • Poziom 10  
    To w takim razie jak mam robić aktualizacje? Brakuje mi sterowników do karty sieciowej, graficznej i sporo innych rzeczy (w laptopie nie jest tak łatwo jak w PC że rozkręcam czytam informacje z naklejek wpisuje w neta i gotowe, Rozkręciłem go a tam zero naklejek więc wolałem żeby system sam mi rozpoznał)
  • Poziom 11  
    wejdź w menedżer urządzeń spisz nazwy karty sieciowej graficznej i i innych do których potrzebujesz sterowniki.
  • Poziom 10  
    Aktualizacje wyłączyłem i pomogło, a sterowniki zaktualizowałem ze strony ze sterownikami do tego modelu laptopa więc były tam odpowiednie dla sprzętu.