Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel CA10 + Gorke RSU-K01/2

tarnowskimichal 06 Mar 2016 00:44 1218 8
Optex
    tarnowskimichal
    Level 9  
    Witam
    Od razu napiszę że jest to moja pierwsza przygoda z alarmem i poznaje go od 5 godzin. Sukces jest taki że już podłączyłem sobie 4 czujki oraz manipulator LCD i wszystko jest ok. Chce podłączyć sobie jeszcze sterowanie pilotem. Doradzono mi zabawkę Gorke RSU-K01/2, posiada ona złącza + oraz - zasilania C1 NO1 NC1 S SAB. Sytuacja wygląda tak że podłączyłem + i - C1 jako masę NO1 do wejścia 7 NC1 do wejścia 8. I teraz spod DLOAD10 jakbym nie kombinował to nie umiem ustawić aby każdorazowe kliknięcie na guzik w pilocie załączał/rozłączał alarm.
    Testowałem ustawienie że wejśćie 7 i 8 są odpowiednio NO i NC i ze ich zadziałaniem ma być włącz wyłącz alarm, próbowałem że 7 złącz 8 wyłącz i na zmianę za każdym razem jest tak że jak kliknie to przekaźnik załapie i alarm się uzbraja, następnie jak klikam słuchać że przekaźnik puszcza ale brak reakcji, klikam ponownie przekaźnik łapie i rozłącza alarm, co robię źle że nie ma reakcji na każde kliknięcie?
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    tarnowskimichal
    Level 9  
    Domyślnie jest 480ms, ale dzięki na info zaraz spróbuje i dam znać.

Niestety nie pomogło, przestawiłem czas na 100ms automat zmienił go na 96ms.
    Następnie metodą prób i błędów doszedłem do konfiguracji działającej, a mianowicie. W CA10 wykorzystuje dwa wejścia Z7 i Z8 podłączone obydwa pod NC w nadajniku radiowym oraz COM w CA10 podłączone do C1 w RSU. Konfiguracja programowa CA10 to jest taka że Z7 NO Z8 NC i zadziałanie załącz/wyłącz czuwanie. Działać to działa ale czy to dobrze? Moim zdaniem mogłoby być lepiej ponieważ teraz na jedną funkcję marnuję dwa wejście co wydaje mi się że jest błędem.
    Co wy o tym sądzicie?
  • Optex
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    tarnowskimichal
    Level 9  
    Dzięki kolego sharp
    Faktycznie po zalłączeniu alarmu pilotem nie mogłem go rozbroić kodem i odwrotnie.
    Sprawdziłem i pilot domyślnie działał w trybie bistabilnym, Przełączyłem pilot do działania w tryb monostabilny, zmieniłem ustawienia na centralce aby na jednym z wejść za pomocą czujnika NC miał wywołać zał/wył alarm i wszystko jest ok, Tak jak mówi katalog :-) cewka sterownika radiowego załącza się na ok 1sek i daje impuls na centralkę która się uzbraja a następnie kolejnym kliknięciem się rozbraja, oraz "równolegle" mogę to wykonywać z klawiatury manipulatora. Muszę przyznać że jak kupowałem alarm to myślałem że to jest łatwę podłączenie jako dla mnie jako dla sieciowca. Jak zacząłem czytać schematy to się przeraziłem ale po kilku godzinach muszę przyznać że jest to temat do ogarnięcia. Teraz przysiadam się do powiadomienia GSM i pytanie poza tematem, polecanie sim na abonament czy raczej prepaid?
    sosarek

Level 43  
    tarnowskimichal wrote:
    Teraz przysiadam się do powiadomienia GSM i pytanie poza tematem, polecanie sim na abonament czy raczej prepaid?

Zależy ile i jak bardzo szczegółowe informacje chcesz otrzymywać.
    User removed account
    User removed account  
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

zeus_service wrote:
    Do moderatora sharp:
    Daruj sobie następnym razem głupie wpisy.

Kolego @zeus_service to raczej Twoje wpisy są głupie :(

Jeśli już mamy problemy jak Autor tematu, to nigdy nie zmniejszamy czułości wejść centrali poniżej wartości domyślnych (aby uniknąć zakłóceń, czy też przypadkowych wyzwoleń). To radiolinię musimy tak skonfigurować w trybie monostabilnym aby nawet krótkie wciśnięcie przycisku pilota powodowało dłuższe podtrzymanie przekaźnika. I tyle.

Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1