Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEUGEOT 405 kopci z rury

22 Jun 2005 12:23 1606 3
  • Level 18  
    Witam serdecznie, mam problem z peugeotem 405 mam go od 10 lat od 4
    cały czas eksploatuję go na gazie, miałem 1,5 roku temu wymieniany silnik na używany w starym pękł blok.Problem mam taki, że zaczął mi kopcić z rury np.stoję- silnik pracuje na wolnych obrotach ,jak gwałtownie dodam gazu unosi sie niebieska chmurka, co to może być,silnik 1,6 benzyna.Proszę o pomoc.Spala mi 1l oleju na 1000km

Dodano po 18 [minuty]:

Dodam jeszcze ,że nie zauważyłem żadnego spadku mocy, przyśpiesza elegancko ,rano odpala na dotyki-zauważyłem jakby tego dymu było więcej po rozgrzaniu silnika
  • Level 14  
    Silnik pomału nadaje sie do kapitalnego remontu.
    Niebieska chmurka swiadczy o tym ze spala ci olej , jego zuzycie 1l /1000 km juz o tym swiadczy ( pomijajac ew. wycieki)
    Tyle widac z obserwacji.
    A teraz przyczyny:
    Zuzyte pierscienie uszczelniajace na cylindrach , olej z miski pzredostaje sie nad tłok i jest spalany wraz z paliwem.
    Aby to zweryfikowac trzeba sparwdzic cisnienie w cylindrach i pzreprowadzic tzw próbe olejową.
    Jesli cisnienie jest nizsze od znamionowego o 2 , 3 atm to silnik trzeba naprawiac. Próba olejowa, wlewasz 50 ml oleju do cylindra i sparwdzasz cisnienie , jesli zwiekszyło sie znacznie ponad 2 atm to znaczy ze własnie padły pierscienie, jesli nieznacznie do 0,5 Atm to znaczy ze jest do naprawy głowica ( gniazda zaworowe)
    Tak wiec tym sposobem nniejako pzry okazji zweryfikujesz generalnie stan silnika.
    To co napisałem jest wiedza ogólna i bardzo popularna wsród kierowców, jesli o tym nie wiedziales to doradzam wszelkie te badania przeprowadzic w warsztacie u zaprzyjaznionego ale prawdziwego mechanika samochodowego
    Darek.
  • Level 30  
    W najlepszym wypadku do wymiany uszczelniacze na zaworach i sprawdzenie szczelnosci zaworow a w najgorszym silnik nadaje sie do remontu albo jak kto woli do wymiany na inny.
    Pozdrawiam.
  • Level 18  
    Witam cena za naprawę przewyższa wartość samochodu,a więc eksploatuje aż nie padnie całkiem.Temat uważam za zakończony.