Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32A430 - Kłopoty po wymianie matrycy.

06 Mar 2016 11:35 951 2
  • Level 25  
    W tytułowym telewizorku w miejsce zbitej matrycy V315B1 zamontowałem T315XW02 pochodzącą z tv Brimax. Są jednak nie prawidłowe kolory. Po wejściu w tryb serwisowy jest tam opcja kalibracji AV jednak tej kalibracji nie przechodzi z powodzeniem. Może trzeba też wybrać typ panelu ale nic takiego nie widzę.
    Jest to mój TV i chciałbym go naprawić ale na co dzień naprawiam laptopy a z telewizorami mam mało praktyki. Proszę zatem wyspecjalizowanych Kolegów o poradę.
  • Service technician RTV
    Main -Samsung LE32A430
    BN94-02123w ( p.nr. PCB: BN41-00982A )
    * matrix V315B1-L01
    posiada płytke T-con: V315b1-c01 z EEpromem

natomiast wstawiona matryca ? (T315XW02 V5 za np. Link_ czytaj) z TV Brimax ma zapewne swój T-con .
    Opcja Szukaj na tym forum
    Quote:
    Fraza: Brimax Znaleziono 65 wyników(0,70 s)

Pełna nazwa T315XW03 V.3 Porównałem dane tych matryc, rozdzielczości zasilanie i złącze zgadza się. Płytka T-con nie ruszałem jej jako że złącza zgodne pinowo względem starej. Co do eeprom to wiem jak to działa w laptopach jak trzeba to programuję nie wiem jak jest z tym w TV. Dodam że ten TV leżał na stryszku trzy lata i dokładnie nie pamiętam jak z nim było. Może to jeszcze jakiś problem z MB. A PCB jest takie jak wymieniasz to drugie ale nie 982A tylko 982b.

I jeszcze takie pytanie czy warto zaprogramować od nowa obie kostki pamięci na MB?.