Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Mynute 13/20 - brak c.w.u po przełączeniu na okres letni

iras1975 06 Mar 2016 11:56 627 9
  • #1 06 Mar 2016 11:56
    iras1975
    Poziom 9  

witam mam problem z kotłem Beretta Mynute 13/20 mianowicie c.w.u jest podgrzewana tylko w okresie zimowym,po przełączeniu na okres letni piec się nie włącza żeby podgrzać c.w.u.Jaka może być przyczyna?

0 9
  • #2 06 Mar 2016 12:42
    zgryzliwy
    Poziom 12  

Witam. Potrzebna jest zmiana priorytetu ogrzewania na zasobnik w menu. Sama zmiana przełączenia na okres letni niczego tu nie zmieni, kocioł musi mieć zmieniony priorytet zadania jakie ma wykonywać tj. ogrzewać zasobnik zamiast CO.

0
  • #3 06 Mar 2016 15:58
    iras1975
    Poziom 9  

w jaki sposób to zmienić w przeszłości wystarczyło przekręcić na okres letni bez ogrzewania grzejników i woda była grzana,

0
  • #4 06 Mar 2016 19:15
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam, Ja obstawiam szfank elektroniki, choć możliwości jest wiele, a tak szczegółowo, to kocioł jedno czy dwufunkcyjny?

0
  • #5 06 Mar 2016 19:54
    zgryzliwy
    Poziom 12  

Witam. Tego typu defekt może być spowodowany nieświadomie. Wystarczy, aby przy zmianie temperatury zrobić to nieodpowiednio wchodząc w ustawienia, lub jak pisze kolega coś stało się ze sterownikiem. Jeśli próby zmiany ustawień nic nie dają to niestety będzie potrzebna wizyta fachowca na miejscu zabudowy kotła i kontrola sterownika.

0
  • #6 06 Mar 2016 21:21
    iras1975
    Poziom 9  

kocioł jest dwufunkcyjny niema możliwości żadnych ustawień,są trzy pokrętła tylko c.w.u lub c.o i c.w.u,temperatura c.w.u i temperatura c.o wspomnę że był wymieniany mikrostyk

0
  • Pomocny post
    #7 06 Mar 2016 22:03
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam, sprawdź czy mikro wyłącznik presostatu ciśnienia c.o działa, porusz nim, po czym jeśli to jest ok to gdy pokrętło masz na kranik czyli tryb letni podegnij tzn podłóż pod jego dolną krawędź zapałkę by przegieło je do góry a gdy wtedy będzie wszystko ok. To winna jest elektronika kotła.

0
  • #8 07 Mar 2016 09:39
    paltolicho
    Poziom 16  

W0jtek92 napisał:
    Witam, sprawdź czy mikro wyłącznik presostatu ciśnienia c.o działa, porusz nim, po czym jeśli to jest ok to gdy pokrętło masz na kranik czyli tryb letni podegnij tzn podłóż pod jego dolną krawędź zapałkę by przegieło je do góry a gdy wtedy będzie wszystko ok. To winna jest elektronika kotła.

Niezła porada. Napraw kocioł zapałką.

0
  • #9 07 Mar 2016 12:44
    iras1975
    Poziom 9  

Sprawdziłem. Dalej nic. Co w elektronice może być? Da sie to zrobić?

0
  • #10 07 Mar 2016 19:33
    W0jtek92
    Poziom 36  

Kolego paltolicho czy aż tak Cię boli gdy ktoś daję poradę która może pomóc? Tą metodą nie jedną awarię płyty zdiagnozowałem Ja jak i wielu innych ludzi. Liczę że kolega poleci lepszą sprawdzoną metodę diagozy kotła. A więc??

Dodano po 27 [minuty]:

Do autora tematu, skoro nadal nic, to możliwa potrzeba regulacji dźwigni mikro-wyłącznika cwu ale skoro w trybie lato/zima działa ok to ja obstawiam płytę główną kotła. Innej opcji nie widzę.

0