Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer po włączeniu ma czarny ekran, dysk nie startuje

Ace94PL 06 Mar 2016 13:25 447 5
  • #1 06 Mar 2016 13:25
    Ace94PL
    Poziom 9  

Witam, mam dość ciekawy problem z komputerem stacjonarnym. Nie było mnie dość długo w domu, komputer brata nie uruchamiał się. Po odpaleniu - chłodzenie, procesor, karta graficzna wszystko śmiga, diody się świecą jednak ekran na monitorze jest czarny - monitor jest dobry bo podpinałem go pod inny komputer.
    Podczas startowania dysk nie startuje, nie ma tego "piknięcia". Co ciekawe mój brat poradził sobie w ciekawy sposób z usterką - wyciąga suszarkę do włosów i chwilę dmucha na co ciekawe, ten dysk (z drugiej strony niż jest on podpinany). Po ok. minucie komputer odpala jak gdyby nigdy nic. Po uśpieniu komputera, czasem się włącza a czasem nie. Co ciekawe gdy komputer jest nagrzany (powiedzmy w ciągłym użytku) i jest włączony od nowa wtedy wszystko śmiga bez problemu.
    W czym może być przyczyna?

• #2 06 Mar 2016 13:29
    karolark
    Poziom 39  

Nic ciekawego :-) konfiguracja - moc model zasilacza, stan kondensatorów na płycie.

• #3 06 Mar 2016 13:48
    Ace94PL
    Poziom 9  

specyfikacja kompa:
    SAMSUNG HD502IJ ATA 500gb
    AMD RADEON HD 7700 Series
    AMD PHENOM II X4 955 Processor
    CHIEFTEC 650W Model no. CFT-650-14CS
    GIGABYTE: GA-MA770T-ES3
    Nie mam możliwości sprawdzenia stanu kondensatorów na płycie

• #4 06 Mar 2016 13:53
    KapitanSTS
    Poziom 22  

Dlaczego nie ma możliwości? Komputer na gwarancji? Nie da się otworzyć?

• #5 06 Mar 2016 14:02
    Ace94PL
    Poziom 9  

Komputer nie posiada już gwarancji, da się otworzyć. Wizualnie żaden kondensator nie ma wybrzuszenia, nie wygląda na przepalony ani nie jest spuchnięty - chodzi mi o to że nie mam miernika więc sprawdzenie tego stanu na obecną chwilę nie jest możliwe

• #6 08 Mar 2016 12:51
    Ace94PL
    Poziom 9  

Ktoś coś pomoże?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME