Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO - DP - 23 - 17

kubansportowa 06 Mar 2016 14:22 741 4
  • #1 06 Mar 2016 14:22
    kubansportowa
    Poziom 1  

Witam, pytanie dotyczy pieca Termet GCO - DP - 23 - 17. Wszystko działało sprawnie do czasu gdy w bateri wanny przestała lecieć gorąca woda a letnia... na wszystkich innych punktach leci gorąca że idzie sie poparzyć to na tej jednej poprostu letnia.. Po chwilowej przerwie gdy puszczam, leci początkowo gorąca i gdy piec zacznie pracować i pchać dalej wode znów leci zimna... Znacie możę przyczyne? Jakaś regulacja ?

0 4
  • #2 06 Mar 2016 17:52
    Magister_123
    Poziom 32  

Przecież logicznym jest że przyczyny należy szukać w baterii wannowej. Do sprawdzenia perlator.

0
  • #3 08 Mar 2016 13:24
    genioslav
    Poziom 10  

Ja mam inny problem z tym modelem.
    Uszkodzeniu uległ:
    a) zawór trójdrożny, lub
    b) silniczek od niego
    Objawia się to po prostu brakiem ustawienia się na odpowiednie przełączenie woda użytkowa - c.o.
    Serwisant przyszedł i bez żadnego wnikania w temat stwierdził, że to silniczek. Muszę dodać, że czasami przełączenie nastąpi, więc mam pewne wątpliwości do tego, czy to właśnie wina silniczka a nie zaworu.
    W momencie gdy nie chce przełączyć, działam zgodnie z czyjąś sugestią i stukam w korpus zaworu - skutkuje.
    Czy to może oznaczać, że do wymiany może być tylko sam zawór bez silniczka??
    Proszę o porady.

0
  • #4 08 Mar 2016 19:31
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam, mechanizm zaworu 3 drożnego może być brudny, zaszlamiony itd, wtedy się nie domyka i gdy puszczamy cwu w kranie kocioł podgrzewa wodę bierzącą oraz grzejniki, ale gdy zawór zaczyna działać prawidłowo bo stuka sie w siłownik (silniczek) to wina ewidentna siłownika, a stukanie w korpus armatury zaworu 3d to podobna zasada, czy to trzaśnięcie w siłownik, korpus zaworu czy w obudowę kotła to szansa na odwieszenie się siłownika taka sama, ja obstawiam siłownik zaworu. Choć serwis powinien sprawdzić to wnikliwiej moim zdaniem. Odpowiedni pomiar multimetrem nie boli..

1
  • #5 20 Mar 2016 13:57
    genioslav
    Poziom 10  

@W0jtek92 potwierdzam, do wymiany był silniczek.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo