Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układ czasowy - Steruj±cy lamp± nad bram± wyzwalany impulsem

bizon_126 06 Mar 2016 14:41 1422 22
Optex
    bizon_126
    Level 30  
    Witam
    Nie wiem czy dobry dział ale..
    Szukałem długo ale nie znalazłem nic co by się u mnie sprawdziło
    Posiadam dzwonek legrand [bezpieczny] z własnym trafem 9V
    Dzwonek jest zasilany z 230 V i znajduje się w korytarzu natomiast przycisk znajduje się na bramie oddalonej o kilkadziesi±t metrów
    Potrzebował bym układ który po wci¶nięciu przycisku dzwonka zał±czy lampę nad bram± na około minute max 2 póĽniej wył±czy
    Układ musiałby działać na bezpiecznym napięciu tak aby nikogo nie poczęstowało gdy dzwoni w deszczowy dzień
    Przeł±cznik najzwyklejszy hermetyczny, dzwonkowy podejrzewam że potrzebne by były podwójne styki[ osobne dla dzwonka i dla układu steruj±cego o¶wietleniem i to może być problem]
    Nie ukrywam ze szukam gotowego układu ponieważ nie mam czym wykonać płytki
  • Optex
    kula001
    Level 19  
    S±dzę, że gdyby¶ zrobił wspóln± masę dla dzwonka i timera można by skorzystać z przycisku w dzwonku (pod warunkiem że po wci¶nięciu daje stan niski).
    kula001
    Level 19  
    Według mnie więcej jest aplikacji jak w kicie z linku z rezystorem pull up czyli wci¶nięcie daje 0. A żeby w dzień nie startował to albo czujnik o¶wietlenia albo ogniwo i detekcja napięcia na ogniwie (komparator).
    dzolo35
    Level 21  
    Kolego.
    Dokładnie ,model dzwonka , bo obwód przycisku dzwonka (zwłaszcza elektroniczne), może być tylko obwodem sterowania dzwonka i będzie tam brak , jakiegokolwiek napięcia.
    Czy masz dodatkowe przewody (jakie) , wypuszczone do przycisku dzwonka (bramki) ,tak aby można było wzi±ć dodatkowe zasilanie ,do przerobionego układu z postu autora kula001.
    Poza tym , zasilacz z dzwonka nie nadaje się do o¶wietlenia bramy, a co najwyżej do zadziałania układu z postu 2 , i sterowania układem wykonawczym( lampa, mocniejsza latarka led ,mogły by wtedy być zasilane z jakiego¶ akumulatorka ).
  • Optex
    jesion40
    Level 27  
    bizon_126 wrote:
    Posiadam dzwonek legrand [bezpieczny] z własnym trafem 9V
    Dzwonek jest zasilany z 230 V i znajduje się w korytarzu natomiast przycisk znajduje się na bramie oddalonej o kilkadziesi±t metrów
    Potrzebował bym układ który po wci¶nięciu przycisku dzwonka zał±czy lampę nad bram±
    Wydaje mi się, że Koledzy zupełnie nie tam widz± problem, gdzie on może być faktycznie trudny do rozwi±zania.

Przycisk tam, dzwonek, tu. Ok, a gdzie ma być lampa? Rozumiem, że tam, gdzie przycisk, a nie tam, gdzie dzwonek? Jeżeli tak, to podstawowe pytanie ile i jakich przewodów jest poci±gniętych do bramy? Czy można (bez przebudowy połowy domu) poci±gn±ć dodatkowe?

A tak przy okazji, czy na pewno przewód do przycisku dzwonkowego jest po stronie 9V? Pewnie tak, ale to może okazać się istotne, więc wolę zapytać.
    bizon_126
    Level 30  
    W sumie do ogarnięcia bo instalacja zakopana w peszlu

Dodano po 2 [minuty]:

To jak puszcze psa na noc to cał± noc będzie się ¶wiecić, było takie rozwi±zanie ale się nie sprawdza
    To samo jest u s±siada jak wracam do domu[nieważne autem czy traktorem] to roz¶wietla się u niego pół podwórka[inwigilacja]
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    bizon_126 wrote:

Czyli schrzaniona jeszcze przed startem.
    kula001
    Level 19  
    No to je¶li masz po stronie przycisku zasilanie do lampy to teraz trzeba by sprawdzić co się dzieje w przycisku po wci¶nięciu i je¶li będzie to możliwe poci±gn±ć dwa przewody do sterownika lampy (przy furtce).
    retrofood
    bizon_126 wrote:
    retrofood wrote:
    bizon_126 wrote:

Czyli schrzaniona jeszcze przed startem.

4 lata do tyłu dla mnie wyci±gniecie kabla i wci±gniecie 2 żył więcej to żaden problem[nie martwcie się tym]

Wci±gnięcie jakich żył? Do zasilania napięciem sieciowym? Chyba żarty sobie stroisz.
    retrofood
    bizon_126 wrote:
    Wyci±gam 2 kable dwużyłowe i wci±gam z powrotem 3 kable dwużyłowe

Możesz podać typy tych kabli?
    BILGO
    Level 38  
    Możesz zastosować zwykły przekaĽnik czasowy + plus przekaĽnik elektromagnetyczny z cewk± na 9V poł±czony równolegle z dzwonkiem który by sterował przekaĽnikiem czasowym ;) Proste i bezpieczne. nie trzeba żadnych dodatkowych kabli czy zmieniać ł±cznik...
    bizon_126
    Level 30  
    retrofood wrote:
    bizon_126 wrote:

Przewód płaski YDYp 2x1,5
    Innego producenta ale przekrój ten sam Link

Dodano po 2 [minuty]:

bizon_126 wrote:
    Pozostała kwestia przycisku czy musza być od separowane styki?

W ci±gu dalszym nie padła odpowiedĽ
    Wolałbym mimo wszystko układ z pierwszego linku tym sposobem nie muszę kuć ¶ciany na korytarzu

Dodano po 1 [minuty]:

Trawa sama odro¶nie a tynk na ¶cianie nie
    retrofood
    bizon_126 wrote:
    retrofood wrote:
    bizon_126 wrote:

Przewód płaski YDYp 2x1,5

Pewnie nie wiesz, że z tym to sie pogodzić nie da.
    bizon_126 wrote:

Samobójc± nie jestem
    Dbam bardziej o bezpieczeństwo innych niż swoje

W ziemi nie stosuje się przewodów instalacyjnych lecz kable. Je¶li nie rozumiesz różnicy, to nie udaj elektryka.
    retrofood
    bizon_126 wrote:
    Jak większo¶ć odpowiedzi przez moderatorów w tym dziale
    ''zamów elektryka''
    ''oddaj do elektryka''
    ''wezwij fachowca''
    Dzwoniłem i kazał zamkn±ć temat

W którym miejscu tak Ci podpowiedziałem? O co się ciskasz, że wytkn±łem Ci iż nie kładzie się przewodów instalacyjnych w ziemię, bo to niebezpieczne? Wymień na kable i będzie dobrze! Nie pogłaskałem za takiego babola, więc chciałe¶ mi nawrzucać za swój bł±d? Tego co przynosił złe wie¶ci kiedyż zabijano, widzę, że takie zapędy powracaj±...
    Zły mod, bo napisał jak ma być i nie pogłaskał za stuprocentow± fuszerkę... Jasne, mod winien!