Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpływ wanny - pytania i wątpliwości

06 Mar 2016 14:48 3960 4
  • Poziom 15  
    Witam.
    Proszę o poradę w kwestii mojego odpływu wanny.
    Co robić i co naprawiać?
    Jakiś czas temu zauważyłem wyciekającą wodę, zwłaszcza po spuszczeniu wody z wanny.
    Międzyczasie przyszedł sąsiad z dołu i pokazał mi kapiącą wodę z jego sufitu :-)
    Okazuje się, że po spuszczeniu z wanny nawet jednego litra wody, przepełnia się kratka, przelewa i woda rozlewa się na posadzkę pod wanną. (idąc tym tokiem myślenia, przy 3 praniach i trzech prysznicach dziennie, sufit nasiąka jak gąbka i zaczyna kapać u sąsiada.)
    Odpływ jest dobry,przepchane żmiją itp. woda z wanny szybko spływa.
    Na zdjęciu uchwyciłem moment stania wody w kratce i dość szybko ona ucieka.

Pozdrawiam
    pytlowany

Odpływ wanny - pytania i wątpliwości
  • Poziom 25  
    To zapewne jest gdzieś nieszczelność na rurach lub trzeba będzie od nowa zaizolować twój odpływ specjalnym preparatem. Dlaczego ta "kratka" pod syfonem jest jakby skuta?
  • Poziom 15  
    Nie wiem, bo mieszkanie mam krótko, nie wiadomo co to za fachowiec robił..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Masz zapchaną kratkę , woda z niej wylewa się co widać po mokrej posadzce . Ten kto kuł w tej posadzce uszkodził izolację poziomą - dlatego zalewasz sąsiada . Aby zrobić to porządnie należałoby niestety zdemontować wannę . Odpływ z niej można podłączyć na sztywno do kanalizy po wykuciu kratki kanalizacyjnej . Jeżeli rury kanalizacyjne masz żeliwne do podłączenia z nimi plastiku musisz zastosować gumę od trapera .