Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic Viera TX-P42G20E - Internet, YoTube, Przeglądarka

1947 06 Mar 2016 15:08 11625 8
    1947
    Level 10  
    Witam.

Posiadam od kilku lat telewizor Panasonic Viera TX-P42G20E i postanowiłem (dopiero teraz :)) połączyć go z internetem przez kabel Ethernet (swoją droga wszystko poprawnie działa i połączenie jest)
    Pytania:
    - Obsługa YouTube ? || Możliwa, czy nie ? Zrobiłem aktualizacje oprogramowania bo inaczej Viera Cast było niedostępne i aplikacja YouTube znikła. Wyczytałem u wujka Google, że wsparcie się skończyło.
    - Czy jest jakaś możliwość połączenia się z YouTube na tym telewizorze?
    To wydaje się niemożliwe, aby nie było takiej możliwości w dzisiejszych czasach. ;/ Jakaś ingerencja w Soft lub doinstalowanie czegoś? Nie jestem w temacie, więc proszę ekspertów o pomoc.

Chciałem spróbować wejść na YouTube z poziomu przeglądarki, ale niestety ten telewizor NIE MA przeglądarki.
    Jestem mega rozczarowany. Jest możliwość chociaż doinstalować jakąś przeglądarkę ?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Helpful post
    Gitner
    Level 27  
    Nie możesz zainstalować nic poza aplikacjami w Smart. Nie ma w tam przeglądarki, a YT przeszedł z flash'a na html5, którego to Twój jak i mój Panasonic nie obsługuje, Panasonic nie zrobi z tym nic bo jak poinformał mnie support oni nie mają nic wspólnego ze Smartem, tym zajmuje się inna firma. Jeśli zależy Ci na YT na TV to możesz kupić kabel MHL i podpiąć smartfona. Mój TX-L42E30E bez problemu łączy się z S4. Na nim zainstalowałem Kodi i mam nowego Smarta na Panasonicu :D
    1947
    Level 10  
    Jak to będzie funkcjonowało ? czy działa to z każdym telefonem? możesz coś więcej o tym napisać? na telewizorze będe widział ten sam pulpit co na telefonie czy jak ?
  • Helpful post
    Gitner
    Level 27  
    Kupiłem kabel MHL dedykowany do Samsunga S4. Podpinałem pod niego Lumie i tablety Lenovo i nie działały. Kable na aukcjach są różne, zależy od telefonu, oczywiście telefon musi obsługiwać MHL. Na TV widzę pulpit telefonu i wszystko co na nim robię. Odpalam na telefonie film z internetu i oglądam go na Panasonicu.
    Macosmail
    Level 34  
    A nie lepiej kupić dedykowany odtwarzacz na Androidzie? Ok 400zł, a działa lepiej niż większość wbudowanych w nowe TV.
    Dlatego ja o czym już nie raz pisałem jestem przeciwnikiem wbudowywania w TV "komputera", którego czas życia ogranicza się do okresu supportu producenta. A jak wiadomo teraz nowe modele wypuszczane są co roku, a starszymi producenci szybko tracą zainteresowanie.
    1947
    Level 10  
    Jak pech to pech :P

Wszystkie telefony w domu akurat nie obsługują MHL :P jakieś inne tanie rozwiązanie ?

Pozdrawiam
    tristan2
    Level 1  
    Mam też D20 i podobny problem. Rozwiązaniem jest Chromecast .