Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić kompresor?

06 Mar 2016 15:33 1674 9
  • Poziom 2  
    Witam wszytskich!
    Jestem nowy na forum więc wszystkich serdecznie witam.
    Zwracam się z prośbą pomocy przy wyborze kompresora 24l.Kompesor będzie głównie używany do czyszczenia pilarek i sporadycznych prac w garażu.Na kompresor chcę wydać maks.350zł.Mam na oku kompresor z Castoramy SPRĘŻARKA TŁOKOWA SPECAIR HL 275/25 cena 323zł lub z allegro jakiś do 300zł.Bardziej jestem skłonny do kupna z Castoramy.Wiem za te pieniądze nie mogę się spodziewać bóg wie czego,ale do mojego zakresu prac może wystarczy?
    Proszę o odp.
    Pozdrawiam!
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Za te pieniądze to kupisz szajs a nie kompresor,drobiazgi w nich się psują i nie dokupisz części ani nie ma czym zastąpić.Na twoim miejscu pomyślałbym żeby kupić używaną ale markową albo jakąść samoróbkę np:http://olx.pl/oferta/kompresor-sprzedam-lub-zamienie-CID628-IDch6vN.html#c566e8740c
  • Poziom 19  
    Przy sporadycznych pracach w garażu nic się nie powinno stać.

Wszystkie tanie kompresory 24 litrowe w popularnych sklepach i marketach wyglądają tak samo, różnią się kolorem i logo, ale wyglądają na prawdę tak, jakby produkował je ten sam chińczyk. Mam taki od kilku lat i nic się nie zepsuło. A gdyby miało, to jako osoba fizyczna ma się 24 miesiące gwarancji.

Proponowana przez kolegę wyżej "samoróba" jest na 3 fazy, poza tym nie widzę na foto żadnego wyłącznika ciśnieniowego - silnik pracuje cały czas? Żadnego filtra wlotowego, kabel zasilający "pełna profeska" - ja bym się nie odważył tego kupić.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Ty może nie,ja kiedyś sam zrobiłem,butla samochodowa od gazu kompresor na złomowisku kupiłem za 30 zł wózek też chyba za 10 zł,trochę kombinowania i jest.Cokolwiek mi się zepsuje to wszystko naprawię.Ten link to przykład,możesz szukać podobne na 1 faze czy jakie tam chcesz.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Dzięki za odp.

Dodano po 12 [minuty]:

Witam!
    Dzięki za odpowiedź.Tak kompresor będzie używany sporadycznie do pilarek.Przekonuję mnie fakt,że w Castoramie mam 2 lata gwarancji na kompresor.Wiem,że to nie jest bóg wie co,ale zawszę coś.Przy zakupie używanego kompresora nikt mi nie da np.2 lat gwarancji na produkt.Mam pytanie,a przy zakupie kompresora na co powinniśmy zwrócić uwagę w sklepie?Czy są jakieś drobniostki na,które trzeba zwrócić uwagę przy kupnie kompresora?
    Pozdrawiam!
  • Moderator Elektrotechnika
    Pilarz.stihl napisał:
    Przekonuję mnie fakt,że w Castoramie mam 2 lata gwarancji na kompresor

Dwa lata zleci jak z bicza strzelił, sprawdzić pod kątem części zamiennych, bo często gwarancja polega na tym że przy awarii dają inny wyrób i zakończają sprawę. Bo brak serwisu.
  • Poziom 16  
    Krzysztof Reszka napisał:
    Pilarz.stihl napisał:
    Przekonuję mnie fakt,że w Castoramie mam 2 lata gwarancji na kompresor

Dwa lata zleci jak z bicza strzelił, sprawdzić pod kątem części zamiennych, bo często gwarancja polega na tym że przy awarii dają inny wyrób i zakończają sprawę. Bo brak serwisu.
    lub nie uznają gwarancji bo uszkodzenie np: z twojej winy.Ale gościu uparł się na Chińczyka to proszę bardzo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Witam
    Takim "kompresorkiem" to można faktycznie koła w rowerze pompować i to nie zbyt często bo się zepsuje a naprawa praktycznie nie możliwa jedynie zwrot w sklepie jak uznają reklamację.
    Ja kupiłem mały kompresor AEG B50/26. Mała sprężarka waży tylko 50 kg. Zbiornik 50 l wydajność 250 l/min na wejściu co na wyjściu daje 220 l/min. Cena w promocji 1400 zł gwarancja trzy lata. I co bardzo ważne i zaskakujące bardzo cicha sprężarka. Używam do malowania i do narzędzi, sprawdza się znakomicie. Znajomy też używa sprężarki AEG ale większej i nałożył tynki w całym mieszkaniu. Sprężarki AEG dostępne już w Polsce od jakiegoś czasu tylko poszukać w internecie trzeba. Polecam
  • Użytkownik usunął konto