Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b 1.2 16v silnik x12xe - Rozrusznik kręci ale silnik nie odpala

opel_corsa 17 Mar 2016 09:07 4506 43
    opel_corsa
    Poziom 5  
    emeryt2 napisał:
    W rurze wydechowej!

Czyli uważasz że to jednak uszczelka :(

Jak kręcę rozrusznikiem to dopiero za nastym razem słychać ten przekaźnik od pompy paliwa gdzieś w okolicy nóg pasażera. Zdemontowałem półkę i odkręciłem plastikową obudowę z prawej strony ale go nie znalazłem. Była tam kostka 16 pin ? Ktoś wie gdzie dokładnie jest ten przekaźnik ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    kortyleski
    Poziom 42  
    Przecież ty tego nie naprawisz. Miotasz się. Napisałem. Powtórzę. Sprawdź iskre. Jeśli jest to wygrzej świece. Podaj plaka w dolot w trakcie rozruchu. Zagada czy nie wykrec świece. Zobacz mokre czy suche. Opisz efekty prób.
    opel_corsa
    Poziom 5  
    kortyleski napisał:
    Przecież ty tego nie naprawisz. Miotasz się. Napisałem. Powtórzę. Sprawdź iskre. Jeśli jest to wygrzej świece. Podaj plaka w dolot w trakcie rozruchu. Zagada czy nie wykrec świece. Zobacz mokre czy suche. Opisz efekty prób.

Jak już pisałem iskra była sprawdzana a paliwo dochodzi.
    Świece były za każdym razem wygrzewane opalarką, do dolotu też lałem efekt jest taki sam, kręcenie aż do rozładowania akumulatora. :(

Chyba że chodzi ci o próbę bez podawania paliwa ?

Podczas ostatniej próby przy podłączonych kablach do odpalonego samochodu kolegi silnik kręcił aż w końcu nie miał siły, efekt jak przy rozładowanym akumulatorze i wciągnęło cały płyn ze zbiorniczka wyrównawczego.
    Świece po wykręceniu mokre od benzyny.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    lemmak
    Poziom 21  
    Ale ciśnienia na cylindrach jeszcze nie sprawdziłeś!
    kysiu241
    Poziom 9  
    Będziesz tak kręcił i kręcił aż w końcu udupisz rozrusznik wtedy już nie zakręci, i dodatkowy koszt od100 do300 za rozrusznik. Stanie przy aucie, drapanie się po głowie i kręcenie rozrusznikiem na chama nic ci nie da. Sprawdziłeś rozrząd? Bo nic nie napisałeś na ten temat. Napisane masz w tym wątku wszystko co należy sprawdzić a dalej uporczywie katujesz rozrusznik. Nie masz manometru spoko ale można sprawdzić rozrząd, czy choć by podgrzać ten sterownik jak kolega grzesiekw12 ci poradził (dodam podgrzać a nie palić na chama w jednym miejscu), a tą iskrę to jakim sposobem sprawdzałeś i była wyraźna czy ledwo widoczna słaba, na jednym cylindrze czy na wszystkich sprawdzałeś. Raczej nie masz za dużego doświadczenia w diagnostyce samochodów więc może odpuść i nie popsuj go bardziej.
    opel_corsa
    Poziom 5  
    kysiu241 napisał:
    ... Nie masz manometru spoko ale można sprawdzić rozrząd, czy choć by podgrzać ten sterownik jak kolega grzesiekw12 ci poradził (dodam podgrzać a nie palić na chama w jednym miejscu), a tą iskrę to jakim sposobem sprawdzałeś i była wyraźna czy ledwo widoczna słaba, na jednym cylindrze czy na wszystkich sprawdzałeś. Raczej nie masz za dużego doświadczenia w diagnostyce samochodów więc może odpuść i nie popsuj go bardziej.

Na razie wstrzymuje się z rozbieraniem obudowy rozrządu bo jest z tym trochę roboty. Sam pisałeś ze to mało prawdopodobne.
    Podgrzać sterownik spróbuje jak będą lepsze warunki pogodowe.
    Iskra była na wszystkich świecach wyraźna.

Co do doświadcza, to moja przygoda z motoryzacją zaczęła się w 2003 roku. Nie miałem nigdy żadnych kłopotów z silnikami, olej wymieniałem na czas i to wszystko. Mechaniczne naprawy typu wymiana wahacza, przegubu, klocków hamulcowych robiłem sam. Ta Corsa to po prostu jakiś pech i do tego kupiona od znajomego.
    Na początek strzeliła sprężyna z przodu, dlatego stała 2 tygodnie a kiedy chciałem się wziąć za jej wymianę auto nie odpaliło.

Dodano po 1 [minuty]:

kortyleski napisał:
    Po kręceniu z Plakiem świece mokre czy suche?!

Nie mam specjalnego środka dedykowanego do rozruchu więc dolotem do przepustnicy psiknąłem benzyny ekstrakcyjnej dwa razy. Pompa paliwa odłączona.

Próba rozruchu tylko kreci bez zapłonów
    Świece suche

Powtórzyłem próbę bez efektu.

Podłączyłem pompę i wtedy było słychać zapłony takie rytmiczne jak spowolnione strzały z karabinu. Tak po pięciu rozruchach po odkręceniu świece śmierdziały spalenizna lekko okopcone, benzyny nie czułem. Po moich poprzednich próbach przy kręceniu aż do rozładowania akumulatora było czuć mocno paliwem.

Teraz dopiero oglądnąłem na necie filmik jak stosować Plaka, to tego sporo trzeba lać i z pomocą drugiej osoby. Spróbuje jutro
    kysiu241
    Poziom 9  
    Wal do tego znajomego być może miał już z tym problem i dla tego sprzedał, może coś ci podpowie.
    opel_corsa
    Poziom 5  
    Mam z nim kontakt podobno nic złego się nie działo.

Mam chwile czas i chce spróbować rozruch na Plaka.
    Lać go przed przepływomierzem czy za, bezpośrednio do przepustnicy.
    Czy przepływomierz musi być podłączony ?
    kortyleski
    Poziom 42  
    Bezpośrednio w przepustnicę. I wcale nie za dużo. Pompka na początku odlaczona. I wcześniej wygrzej świece. Mogą być tak utopione ze nie odpali.
    opel_corsa
    Poziom 5  
    kortyleski napisał:
    Bezpośrednio w przepustnicę. I wcale nie za dużo. Pompka na początku odlaczona. I wcześniej wygrzej świece. Mogą być tak utopione ze nie odpali.

W ogóle nie dochodzi do zapłonu przy odłączonej pompce. Jak podłącze pompę paliwa słychać zapłony ale takie słabiutkie.

Zaślepiłem tez egr - bez rezultatu. Kiedy kręce rozrusznikiem dopiero za kilkunastym razem słychać przekaźnik od pompy paliwa, zawsze wtedy gdy akumulator się rozładowuje ?
    kortyleski
    Poziom 42  
    Bawisz się z tym autem juz prawie miesiąc. Bez efektu. Jeśli test Plakiem został przeprowadzony prawidłowo i na beke jest iskra to zostaje tylko sprężanie. Zmierz wreszcie te ciśnienia.
    opel_corsa
    Poziom 5  
    Tak wygląda iskra

http://chomikuj.pl/Opel_iskra/Video+Corsa

Dodano po 3 [minuty]:

Jedna ze świec nie zadziałała bo nie było dobrej masy, ale wszystkie na pewno działają.

Dodano po 2 [minuty]:

kortyleski napisał:
    Bawisz się z tym autem juz prawie miesiąc. Bez efektu.

Bo to auto to takie moje nowe hobby ;)
    opel_corsa
    Poziom 5  
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

Problem rozwiązany winny był całkowicie zablokowany alternator.
    Pasek się ślizgał po rolce blokując rozruch. Teraz pali od kopa i zero błędów.

Dziękuję za pomoc.