Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LARK FreeMe 70,4 DVBT - Szybko rozładowuje się aku/zasilanie zewnętrzne ?

06 Mar 2016 16:17 1263 6
  • Poziom 23  
    Witam,
    mam ten tablet jak w temacie. Wiem, że to nie jest żadne cudo ale kupiłem go z dwóch powodów: 1. DVBT, 2. Korzystanie z sieci WiFi w hotelach w czasie wyjazdu (kiedyś brałem ze sobą laptopa ale mi go ukradli i w obawie o powtórkę biorę tylko tą "zabawkę").
    Mój problem polega na tym, że podczas pracy bardzo szybko wyczerpuje się aku (GPC 605583, 3600 mAh, 3,7 V). Nawet po pełnym naładowaniu urządzenie pracuje kilka minut i wyłącza się. Podczas próby oglądania DVBT jest to dosłownie kilka minut. Tablet ma już cztery lata ale był bardzo mało używany. Wiem, że można pracować na podłączonej zewnętrznej ładowarce mini USB ale kiedy korzystam z internetu muszę też korzystać z zewnętrznej klawiatury podłączonej przez jedyne wejście mini USB. Wyprowadziłem więc gniazdo dodatkowe tylko do zasilania. Podłączyłem tak, że po włożeniu wtyku dodatkowego zasilania w gnieździe rozłącza się przewód "+" wewnętrznego aku i tablet zasilany jest z zewnątrz. Wewnętrzne aku ma trzy przewody: czerw/czarny/biały. Moje zasilanie to tylko dwa (+ i -). Myślę, że to ie zaszkodzi tabletowi. W związku z ty, że czasami istnieje konieczność skorzystania z tabletu bez dostępu do gniazdka
    230 V chcę zastosować dodatkowe zasilanie z zewnętrznych akumulatorów

Moje pytanie: czy mogę tak zrobić i czy po zewnętrznym załadowaniu dwóch aku w zewnętrznej ładowarce , mogę je połączyć równolegle (w celu zwiększenia pojemności) i takim zestawem zasilać tablet.
    Bardzo proszę o Wasze opinie i sugestie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Cytat:
    ale kiedy korzystam z internetu muszę też korzystać z zewnętrznej klawiatury

Korzystaj z dotykowej :)
  • Poziom 23  
    Dzięki za radę ale chyba nigdy nie korzystałeś z takiej klawiatury w tego rodzaju sprzęcie. To jest męka. Więcej poprawek niż pisania. Nadal pozostaje przy moim pomyśle i proszę o porady.
  • Poziom 23  
    Chciałbym nawiązać do sprawy zewnętrznego zasilania tego tabletu. Już wiem, że mogę łączyć równolegle dwa akumulatorki 3,7 V o pojemności 3700. Oba są nowe w tak samo dobrej kondycji. Ładują się tak samo szybko, do napięcia 3,6 V i równo też się rozładowują. Do ich ładowania kupiłem ładowarkę sieciową ZJ3009 , output:4,2 V / DC 1000 mA, na dwa akumulatorki.
    Rozebrałem ją i widzę, że blaszki do do tych akumulatorków w ładowarce mają wspólne plusy (dla dwóch aku) oraz wspólne minusy (dla dwóch aku). W związku z tym moje putanie: czy po naładowaniu tych dwóch aku w tej ładowarce mogę ją wyłączyć z sieci i osobnym przewodem (dorobionym przez mnie) podłączyć jako zasilanie tabletu. To będzie coś w rodzaju powerbanku. Chodzi mi o to, czy wyjścia tych aku nie wyjmując ich z ładowarki (odłączonej od sieci) mogę podłączyć jako zasilanie tabletu. Wówczas te aku byłyby podłączone równolegle ze słabym aku wewnątrz tabletu (3700/3,6 V) ?
    Ps. Ścieżki w zasilaczu prowadzące do blaszek zasilających wyprowadzone są z małego układu: HOTCHIP HT 3582 D 6095 D.
  • Poziom 23  
    Witam ponownie,
    zrobiłem ten pseudo POWERBANK oparty na dwóch zewnętrznych aku litowych 3,6 V/2377mAh. Zrobiłem też tak, że są one ładowane w zewnętrznej ładowarce a później przekładane do zewnętrznego magazynka na te aku i podłączane za pomocą przewodu z wtyczką do tabletu równolegle z wewnętrznym aku w tablecie.
    Niby wszystko jest OK. Podczas użytkowania trochę oczywiście spada napięcie ale jest cały czas w okolicach 3,6 - 3,4 V. Tablet cały czas działa ale często "skacze " wskazanie stanu aku oraz często pokazuje się komunikat, że aku wyczerpane i trzeba podłączyć tablet do zasilania zewnętrznego (mimo napięcia np. 3,5 V).
    Skąd ten tablet bierze wskazanie stanu aku skoro wewnętrzne aku jest podłączone równolegle do zewnętrznych ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Chyba za mądre pytania zadajesz jak na ten dział :) bo jak do tej pory to tylko sobie sam odpowiadasz :)

Pewnie nikt tak nie kombinował nigdy z takim tabletem :) Pytaj może w dziale poświęconym typowo schematom i przerabianiu urządzeń. Wyrysuj schemat lub wstaw zdjęcie elektroniki, zaznacz na rysunku co i jak zmieniłeś i może ktoś Ci odpowie kto się zajmuje schematami urządzeń. Tutaj to się raczej dowiesz jak naprawić, a nie przerobić urządzenie.
  • Poziom 23  
    Kolego "Macbak" chyba masz rację. Sam na to nie wpadłem. Może nikt nie zajmuje się takimi "pier...". Będę nadal próbował sam coś zdziałać. Najwyżej zepsuję ale poprzez psucie też człowiek się uczy. A jak już zepsuję ten tablet to nauczę się jednego. Następny który kupię będzie już na tyle dobry,że nie będę musiał nic przerabiać.
    Pozdrawiam