Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napięcie wyjściowe (chwilowe) prostownika tyrystorowego mostkowego

devastatioon 06 Mar 2016 16:17 915 6
    devastatioon
    Level 9  
    Witam serdecznie,
    Mam problem, bo nie mogę nigdzie znaleźć tych równań oraz nie udaje mi się ich wyprowadzić.
    Czy moglibyście podać mi wzory na napięcie chwilowe wyjściowe prostownika mostkowego: 1 -fazowego i 3-fazowego?

Bardzo dziękuję z góry z pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    devastatioon
    Level 9  
    W tym źródle nie ma nic na temat potrzebnych mi wzorów. Nie ma bo i nie ma nic na temat prostowników mostkowych :)
    bodzio507
    Level 30  
    A patrzyłeś Energoelektronikę Tunia Winiarski ??
    devastatioon
    Level 9  
    Udało mi się wyprowadzić, załączam effekt końcowy Napięcie wyjściowe (chwilowe) prostownika tyrystorowego mostkowego
    rubtsovi
    Level 1  
    devastatioon wrote:
    Udało mi się wyprowadzić, załączam effekt końcowy

a czy mógłbyś podać "efekt początkowy" :) ?
    Bo mam taki problem - próbuję wyprowadzić model funkcjonalny prostownika jak w temacie (przydałoby się również innych, ale na razie tylko dla tego). W jednej książce znalazłem model m-pulsowego jedno-połówkowego prostownika:
    $$u_q (t) = U_m\sin(\omega t - \frac{2(q - 1) \pi }{m}) , q = 1 ... m$$
    Rozumiem, że q - to numer aktualnie przewodzącego tyrystora w chwili t, ale to nie pasuje do mostkowych, gdyż w jednej chwili przewodzi para tyrystorów. Proszę więc o pomoc, przeszukałem już cały internet, wszędzie skupiają się wyłącznie na napięciu wyprostowanym średnim.