Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC 530 blue screen przy routerze huawei CE 50

miczulin 06 Mar 2016 18:44 891 9
  • #1 06 Mar 2016 18:44
    miczulin
    Poziom 8  

Witam.
    Od listopada ubiegłego roku borykam się z takim problemem:
    Przedłużając umowę w plusie wybrałem opcję z routerem huawei CE 50. E 5573. Po włożeniu kary i uruchomieniu routera laptop zaczął się sam wyłączać nawet 4 razy na godzinie, ale najpierw pokazywał się niebieski ekran z białymi napisami. Oczywiście pomyślałem, że coś nie tak z kompem, więc recovery i dalej to samo. Przełożyłem kartę do starego modemu na usb i problem zniknął. Aha i jeszcze w nowym routerze wogóle nie trzymała bateria. Po odłączeniu z ładowarki router wyłączał się. Dałem sobie spokój, ale w końcu skoro otrzymałem nowe urządzenie za które płacę, dlaczego mam z niego nie korzystać. Dzisiaj przełożyłem karte z modemu do routera i znowu to samo. Po 5 minutach blue screen i wyłączenie kompa. Udało mi się zrobić zdjęcie telefonem więc je zamieszczam. Może ktoś mi pomoże rozwiązać problem bo nie wiem czy w punkcie plusa oddając urządzenie w ramach gwarancji cokolwiek zrobią.
    Samsung RC 530 blue screen przy routerze huawei CE 50

0 9
  • #2 06 Mar 2016 19:15
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A co to za router Huawei C530 ? Nie ma takiego w ofercie producenta.

0
  • #3 06 Mar 2016 19:30
    miczulin
    Poziom 8  

matek451 napisał:
    A co to za router Huawei C530 ? Nie ma takiego w ofercie producenta.

Przepraszam kolego. Już edytowałem:-) nerwy, nerwy i tak mi się napisało.
    Huawei CE50
    E5573
    Model E5573s
    Takie ma dane pod klapką.

0
  • #4 06 Mar 2016 20:32
    matek451

A jak jest jeśli po WiFi łączysz się z E5573 na innym urządzeniu? No i po co przedłużałeś umowę z tym MiFi? Takie routerki nie nadają się do tworzenia sieci domowej. To słaby wybór. W Plusie na przedłużenie bierze się B315 na dodatek z rabatem 50% na usługę.( np. 50GB za 30 zł i B315 za 3 zł). Masz w ogóle zasięg LTE z Plusa?

0
  • #5 06 Mar 2016 20:44
    miczulin
    Poziom 8  

matek451 napisał:
    A jak jest jeśli po WiFi łączysz się z E5573 na innym urządzeniu? No i po co przedłużałeś umowę z tym MiFi? Takie routerki nie nadają się do tworzenia sieci domowej. To słaby wybór. W Plusie na przedłużenie bierze się B315 na dodatek z rabatem 50% na usługę.( np. 50GB za 30 zł i B315 za 3 zł). Masz w ogóle zasięg LTE z Plusa?

Łączyłem się z tabletem i smartfonami i taki problem się nie pojawiał. Jestem zwykłym użytkownikiem i po prostu nie znam się na takich sprzętach więc zaufałem po raz kolejny sprzedawcy. Niestety LTE jest poza zasięgiem i korzystam z HSPA+. Dwa lata temu wcisnęli mi urządzenie IDU-ODU twierdząc, że przy braku połaczenia LTE będę korzystał HSPA+ i tak ja dureń latałem z 20-sto metrowym kablem po podwórku, strychu, dachu!!, kominie i szukałem jakiegokolwiek zasięgu, a po zadzwonieniu na infolinie okazało sie,że to urządzenie obsługuje tylko LTE!!! Ale tak w ogóle to masz jakiegoś pomysła czemy tak się dzieje? Mam oddać ten router w ramach gwarancji z wydrukowanym zdjęciem i opisem? I jeszcze taka ciekawostka.
    w ubiegłym roku byłem na spotkaniu w ramach " szerokopasmowe lubuskie" i dowiedziałem się, że z głownej skrzynki która znajduje sie 250 metrów od mojego domu, podłączenie mnie do neta kosztowałoby mnie tylko 10 tys, złotych:-)

0
  • #6 06 Mar 2016 21:04
    matek451

Podstawowe pytanie, czemu mimo, że dwa lata temu nikt z Plusa nie miał ci prawa zaoferować IDU-ODU nie zerwałeś umowy z Plusem z ich winy? Poza tym czemu teraz przedłużyłeś umowę z operatorem, który cię oszukał ? Na dodatek kolejny błąd czyli routerek mobilny wart ze 150-200 zł zamiast stacjonarnego routera B315 wart dwa razy więcej. Na twoim miejscu podziękowałbym Plusowi. Ale trudno, twój wybór. Ten MiFi działa prawidłowo skoro na innych urządzeniach problem nie występuje. Ale możesz go reklamować , nie masz nic do stracenia. Które to Bełcze ? Korzystasz z 3G w Plusie na sieci UMTS900 z HSPA+. Jaki poziom sygnału, prędkości?

0
  • #7 06 Mar 2016 21:21
    miczulin
    Poziom 8  

matek451 napisał:
    Podstawowe pytanie, czemu mimo, że dwa lata temu nikt z Plusa nie miał ci prawa zaoferować IDU-ODU nie zerwałeś umowy z Plusem z ich winy? Poza tym czemu teraz przedłużyłeś umowę z operatorem, który cię oszukał ? Na dodatek kolejny błąd czyli routerek mobilny wart ze 150-200 zł zamiast stacjonarnego routera B315 wart dwa razy więcej. Na twoim miejscu podziękowałbym Plusowi. Ale trudno, twój wybór. Ten MiFi działa prawidłowo skoro na innych urządzeniach problem nie występuje. Ale możesz go reklamować , nie masz nic do stracenia. Które to Bełcze ? Korzystasz z 3G w Plusie na sieci UMTS900 z HSPA+. Jaki poziom sygnału, prędkości?

IDU-ODU zaraz na następny dzień oddałem wcześniej uprzedzając, że dzwoniłem na infolinie. Po moim Przyjeździe do salonu sprzedawca powiedział, że po moim telefonie zadzwonili gdzieś tam i dowiedzieli się, że faktycznie IDU-ODU obsługuje tylko LTE i wymieniłem na modem usb. Bełcze woj, Lubuskie, powiat zielonogórski. Lasy, lasy i lasy i najlepszym rozwiązaniem jest tylko plus. 4MB na modemie to i tak u nas dobra predkość. 3 lata temu miałem tylko 250Kb. Chyba zwrócęurządznie w ramach gwarancji.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Mar 2016 21:44
    matek451

Popełniasz same błędy w wyborze sprzętu. IDU-ODU powinieneś wymienić na B593s-22 a nie na modem LTE wart ze 120 zł. Podobnie teraz zamiast E5573 trzeba było wybrać następcę B593s-22 czyli B315s-22. A najlepiej podziękować Plusowi. Powód prosty, zasięg 3G jest realizowany przez BTS UMTS900 Aero2 Bojadła-Kolejowa lub Klenica. Na dodatek w tej lokalizacji do korzystania z tej sieci konieczna jest antena kierunkowa na 900MHz i to skuteczna , najlepiej ATK-20 lub ATK-10/850-960. Brak jakichkolwiek szans na LTE800Sferii w Plusie. Na dodatek sieć UMTS900Aero2 działa w HSPA+( do 21,6Mb/s) i jest przeciążona. Oczywiście ktoś wam wmówił bzdury, ze Plus jest najlepszym rozwiązaniem, a to nieprawda. Dużo lepszy zasięg oraz szybszy internet w tej okolicy od dawna oferuje Orange i T-Mobile. Korzystają z BTS-a NetWorks Bojadła-Sulechowska 41. Na tym BTS-ie działa UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s oraz UMTS900 z HSPA+. Do korzystania potrzebny sprzęt z DC i odpowiednio antena na 2100MHz lub 900MHz. Na UMTS2100 osiągane są prędkości 20-30Mb/s. Na dodatek w tej lokalizacji jest pozwolenie NetWorks LTE1800 i możliwe, że zostanie uruchomione. Poza tym Orange i T-Mobile budują już sieć LTE800 i pewnie u ciebie też będzie. Plus jest w twoim rejonie nierozwojowy, prawdopodobnie nigdy LTE od nich do ciebie nie dotrze,sieć LTE800Sferii nie będzie rozwijana. Stąd wiązanie się z nim umową na kolejne 2 lata to błąd. Oferty Orange i T-Mobile dużo lepsze. Orange zapewnia internet bez limitu też na 3G i atrakcyjny sprzęt za małą kasę.

0
  • #10 26 Mar 2016 18:20
    miczulin
    Poziom 8  

Wczoraj odebrałem router w salonie plusa po naprawie gwarancyjnej gdzie sprzedawca zapewnił mnie,że została wymieniona bateria na nową, oraz wgrane nowe oprogramowanie i co sie okazało? Laptop znowu się wyłącza 4-5 razy w ciągu godziny, a bateria tak jak nie trzymała tak nie trzyma. A gdy z telefonu udostępniam wifi lub z innego routera to wszystko gra. Brak mi słów

0