Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAECO PHILIPS INTELIA - Czym konserwować części mechaniczne

06 Mar 2016 19:51 1755 9
 • Poziom 23  
  Witam,
  Mam taki ekspres i kiedyś czytałem w instrukcji, że co jakiś czas trzeba go smarować (części mechaniczne wewnątrz) jakimś specjalnym smarem. Wiem, że szukałem takiego smaru ale był on bardzo drogi i ....Nie kupiłem. Mam prośbę do Kolegów, czy ktoś może mi polecić jakiś dobry i niedrogi smar do tego ekspresu.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Smar silikonowy CX80 -60 stC-240 st,trwale chroni,konserwuje,smaruje i izoluje tworzywa sztuczni gumę atest PZH .Używam również CX80 w spreju.Cena smaru ok 50PLN za 400g sprej ok23 PLN.Można smarować blok i wszystkie uszczelki.
 • Poziom 23  
  Bardzo dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Czy w przypadku smaru CX80 mimo, że w karcie katalogowej jest napisane "smarowanie czyste w przemyśle tekstylnym ,papierniczym, spożywczym a nawet w przypadku kontaktu z wodą wodociągową" nie przeszkadza brak certyfikatu NSF H1, czyli "Smary do incydentalnego kontaktu z żywnością".

  Chciałbym mieć jasność w tym temacie bo nie wiem czy np. pierwsze 20 kaw zrobionych przez ekspres po konserwacji przeznaczyć na częstowanie czy mogę pić je ja ;-)
 • Poziom 23  
  Ja też tego ie wiem ale zrobiłem test.Użyłem opcji z wsypaną kawą już zmieloną ale nie wsypałem kawy (oszukałem maszynę). Dałem polecenie na zrobienie kawy. Woda przelatuje tymi samymi kanałami co przy robieniu kawy z mieleniem. Muszę stwierdzić, że smak wody, która przeleciała przez ekspres był normalny. Nie było nic czuć. Chyba robiona kawa w tej maszynie nie ma kontaktu z przesmarowanymi częściami. Chociaż co do czystości i "zdrowotności" 100 % pewności też nie mam.
  Pozdrawiam i życzę smacznego
 • Poziom 21  
  Kogo stać kupuje smar ze wszystkimi dopuszczeniami i ma spokój wewnętrzny a reszta to sprawa kawy,wody i ekspresu.Przy dużym wapnie zastosować filtr 50PLN i wymiana częściej niż 2 miesiące.
 • Poziom 11  
  Jeżeli smar nie pogoni mnie do WC lub nie wytworzy mi raka, to papier z atestem jest mi niepotrzebny :) Coś jednak jest na rzeczy skoro smary mają taki certyfikat a nie inny.
  Zamiast filtra dedykowanego który jest drogi i zmniejsza ilość wody do wykorzystania lepiej używać np. dzbanka firmy Brita lub podobnej. Filtr kosztuje ok. 10zł i można lać taką wodę do czajnika czy od razu do szklanki.
 • Poziom 23  
  A co myślicie o pojemności zbiornika na wodę ? Nie wydaje się Wa zbyt mały. Denerwuje mnie ciągłe sprawdzanie ile jest wody i czy wystarczy na jeszcze dwie kawy (bo jak nie to w trakcie robienia przestaje pracować). Kiedy sprawdzę to zawsze jest OK. Jak zaryzykuję i nie sprawdzę to właśnie zabraknie.
  Wiecie o czy myślę. Chcę z boku (tego boku gdzie jest oryginalny zbiornik zamontować na zewnątrz drugi zbiornik i połączyć go elastyczną rurką z tym oryginalny. Trzy pieczenie na jednym ogniu:
  1.zwiększona pojemność zbiornika
  2.brak konieczności sprawdzania poziomu wody
  3.łatwiejsze dolewanie wody do zbiornika.
  Myślałem też o zamontowaniu czujnika cieczy w zbiorniku na wodę, tak aby po włączeniu piszczał kiedy wody będzie mniej niż na dwie filiżanki.
  Co do wody ja używam tej tańszej z 5 l butelek plastikowych. Odkamieniam jak woła.
 • Poziom 11  
  Ja zawsze rano sprawdzam poziom wody i weszło mi to w nawyk. Tak samo przez większą imprezą. Jednak nawet wtedy zdarza mi się być zaskoczonym przez jej brak. Takie życie.
  Kiedyś zrobiłem eksperyment stawiając dużą butelkę do góry dnem i łącząc ją wężykiem ze zbiornikiem ale wygląd rozwiązania dyskusyjny. Mimo to działało przez jakiś czas. :)
  Można ewentualnie zbiornik zewnętrzny podłączyć bezpośrednio do ekspresu.
  Możesz też zamontować zewnętrzny płynowskaz (idea działania jak w czajniku bezprzewodowym) i zawsze będzie widać ile zostało. ;)

  Wody z butelek nigdy nie próbowałem. Zawsze z kranu przez filtr. Na pewno wychodzi taniej.
 • Poziom 23  
  Smar kupiłem w internecie. Problem z wodą też rozwiązałem. Zainstalowałem zbiornik zewnętrzny plastikowy połączony ze zbiornikiem w ekspresie poprzez wężyk silikonowy.me plusy: zbiornik ma pojemność 2 litry i jest przeźroczysty i zawsze widać ile jest wody.
  Pozdrawiam