Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF511 - Laptop Samsung korzysta z karty Intel zamiast GeForce

06 Mar 2016 20:14 813 1
  • Poziom 8  
    Mam następujący problem. W moim Samsungu przestała prawidłowo działać karta GeForce GT 540M. Po aktualizacji do najnowszego sterownika (może to tylko zbieg okoliczności) wszystkie programy i gry zaczęły używać wyłącznie zintegrowanej grafiki Intel. Raz na jakiś czas Chrome, który dla testu w Panelu sterowania Nvidia ustawiłem żeby uruchamiał się z GeForce'm, uruchamia się z użyciem tej karty ale po zamknięciu Chrome'a i ponownym uruchomieniu włącza się z kartą Intel.
    W Panelu Sterowania Nvidia mam ustawiony GeForce jako ustawienie globalne, próbowałem również nadać innym aplikacjom wymuszone uruchomienie z tą kartą ale na nic.
    W BIOSIe nic nie zmieniałem i nawet nie widzę opcji zmiany priorytetu karty graficznej. Silnik PhysX zmieniłem na GeForce.
    Co ciekawe po tym jak zauważyłem, że coś jest nie tak po instalacji nowego sterownika wróciłem do poprzedniego i wszystko zaczęło działać ok. Następnego dnia włączyłem grę, w którą grałem poprzedniego dnia (działała idealnie) i problem powrócił - działała z Intel'em.

Nie wiem co mogę zrobić, czy ma ktoś jakiś pomysł??
    Dziękuję
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 27  
    Może masz aktualizacje automatyczne od GF włączone i sam się zaktualizował sterownik. Odinstaluj, zainstaluj "stare", wyłącz aktualizacje automatyczne.