Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault clio 1.5 dci zgasło i nie odpala

polhumi 07 Mar 2016 00:18 1647 9
  • #1 07 Mar 2016 00:18
    polhumi
    Poziom 2  

Witam posiadam Renault clio z silnikiem 1.5 od paru dni mam z nim problem ostatatnio w czasie jazdy zapalaly mi się świece żarowe na jakąś minute a potem gasly ale jakoś jechal.... ale dzisiaj rano świece normalnie zagrzaly i odpali ale po chwili zgas..... po duzszej chwili odpaliłem go dopiero samo startem i jakoś pojechałem ale na powrocie do domu w czasie jazdy zgas i juz nie odpala nawet przez samo start.
    Jedynie jak mu wtryskuje samo start prubuje załapać i strasznie kopci. Bardzo proszę o pomoc

0 9
  • #2 07 Mar 2016 09:01
    szymon198312
    Poziom 30  

1.5dci to dosyć awaryjny silnik. Bez diagnostyki nic nie zrobisz. Ta zapalajaca się sprezynka to układ wtryskowy, egr i wiele innych możliwych usterek. Bez diagnostyki lub jakiejkolwiek znajomości mechaniki nic z tego

0
  • #3 14 Mar 2016 22:51
    polhumi
    Poziom 2  

Zrobiłem diagnostykę wyszło ze egr świece i czujnik temperatury wszystkie te zeczy zostały wymienione ale pomogło tylko na pierwsze 10 km i auto zgasło..... teraz czasem odpali za pomocą samostaru i strasznie kopci ale po chwili się uspokaja i można normalnie jechać ale i tak gaśnie po przejechaniu paru kilometrów. Teraz jak podłączam kompa to pokazuje : 1. Obwód czujnika ciśnienia płynu chłodniczego zwarcie z masą. 2 obwód świec żarowych. 3 obwód czujnika pozycji zaworu egr 《 próg mini
    A i filtr paliwa tez wymieniłem. Odkrecalem wejście paliwa do wtryskow i dochodzi

1
  • #4 14 Mar 2016 23:06
    pawel.honda civic
    Poziom 5  

Sprawdź czy we wtyczce która steruje EGR-em nie są zasniedziale piny lub przerwany kabel

0
  • #5 15 Mar 2016 08:30
    kajkoszyk
    Poziom 9  

Jak wypadła próba przelewowa? Clip.

0
  • #6 15 Mar 2016 10:07
    karolrak
    Poziom 17  

Dobrze obejrzyj kable i złącze czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji. Często przecierają się przewody lub złącze czujnika nabrało wody i wewnątrz jest korozja.
    Czujnik jest na rurce klimy 3 piny.

0
  • #7 15 Mar 2016 22:42
    polhumi
    Poziom 2  

Sprawdziłem dzisiaj przelewy leją równo na 30 min pracy silnika 20 ml na menzurke wtyczki i kable od egr i klimy sprawdzane i wszystko wygląda na czyste i sprawne. Auto na zimnym silniku odpala ale tylko jak się zagrzeje to gaśnie i niechęć odpalać. Jedynie co dzisiaj jeszcze zaopserwowalem to strasznie spieniona ropa na powrocie z pompy do filtra. Przewody z baku powrót i zasilanie sprawdzane nie ciekna i są drozne

0
  • #8 16 Mar 2016 06:37
    szymon198312
    Poziom 30  

Skoro nie odpala na ciepłym to podłącz komputer, zobacz jakie temperatury widzi sterownik, ewentualnie odlacz czujnik temperatury i zobacz czy zapali. Zobacz, czy sterownik widzi obroty z czujnika położenia walu i wałka.

0
  • #9 16 Mar 2016 14:53
    polhumi
    Poziom 2  

Czujnik temperatury odpielem ale auto i tak nie odpala.... Jedynie jaj samo startem mu pomogłem to odpalilo na chwile pracowało na wolnych obrotach jakieś 5 min i samo zgasło po dodaniu lekko gazu
    Resztę czujników sprawdzę jeszcze dzisiaj i napisze jakie skutki

0
  • #10 16 Mar 2016 21:57
    pawel.honda civic
    Poziom 5  

Na moje to będzie coś nie tak z pompą paliwa, nie chce podać po prostu większej dawki . Wymień filtr paliwa na początek.

0