Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KR-R35 nie działa panel

Piotrek50501 07 Mar 2016 09:18 1209 4
  • #1 07 Mar 2016 09:18
    Piotrek50501
    Poziom 14  

Witam
    Mam problem z radiem JVC KD-R35. Od około miesiąca paskudził mi panel, tzn nie działały przyciski. Raz działały innym razem nie działały. W końcu przestały działać, stało się tak że działo tylko podgłaszanie przyciszanie na potencjometrze. Po odłączeniu zasilania głównego i podłączeniu słychać że radio startuje ale nie ma reakcji ze strony panelu. Co może być nie tak że panel nie działa? Wcześniej miałem to samo i oddałem do naprawy. Ale nie chce znów płacić, gość powiedział że robić coś przy zasilaniu tylko pytanie gdzie szukać? W okolicach zasilania wydaje mi się że wlutował nowy kondensator o pojemności 2700 i z boku jest jakaś spirala. Może to jest ten trop tylko do czego te elementy służą?

(Na zdjęciach zaznaczyłem strzałkami elementy które prawdopodobnie były przelutowane, nie sa oryginalne)- mogą wpływać na działanie panelu?

0 4
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2016 15:22
    djlj24
    Spec od car audio

Moim zdaniem masz zwarty jeden z przycisków w panelu. Zwykle taki co jest często używany (np. szukanie w górę). Zmierz po kolei, czy któryś nie zwiera lub nie ma upływu, po jego odłączeniu radio powinno dać się włączyć.

1
  • #3 07 Mar 2016 16:02
    Piotrek50501
    Poziom 14  

Dokładnie zwarty przycisk, dokładnie od przewijania w bok :) Tylko kurcze jak go przelutować takie maleństwo ale to już inna kwestia :)

0
  • #4 08 Mar 2016 21:57
    Piotrek50501
    Poziom 14  

Chciałem przelutować, ale się nie udało, niby odlutowałem te maleństwo i przylutowałem ale przycisk nie dale reakcji po naciśnięciu. Mogę zamienić go jakimś innym? Ma ktoś może pomysł? Jeśłi mam na 4 nóżkach to mogę wlutować taki na 2 nóżkach?

0
  • #5 09 Mar 2016 19:52
    Piotrek50501
    Poziom 14  

Zamykam temat, rozwiązanie u mnie- może innym to nasunie wizję rozwiązania problemu. Sprawdziłem na krótko w samochodzie w jaki sposób działa przycisk tak aby wlutować 2 nożny switch. Kabelek i jak po zwarciu przełączy piosenkę to jest to. Potem wlutowałem wiekszy przycisk. Był wyższy to plastki od przycisku naciskajacy go zeszlifowałem o tą różnicę i dziala :)

0
  Szukaj w 5mln produktów