Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik Zofia 2015 po wymianie złamanej igły zrywa górną nitkę

kanstan 07 Mar 2016 11:03 1722 3
  • #1 07 Mar 2016 11:03
    kanstan
    Poziom 8  

Witam
    mam maszynę do szycia Łucznik Zofia 2015.
    Podczas obszywania nogawek dzinsów złamała mi się igła. Po wymianie za każdym razem zrywa górną nitkę od razu kiedy naciskam pedał albo po kilku ruchach igły nie łapiąc nawet materiału.
    Może jest coś przestawione ? Nie mam pojęcia w czym może być problem.
    Wszystkie ustawienia są takie same jak poprzednio i wcześniej nie było żadnych problemów z szyciem..
    Prosze o pomoc i z góry dziękuje...

Dodano po 21 [minuty]:

Igła założona jest prawidłowo, według instrukcji obsługi. Co do naprężenia nitek to parametry są takie same jak poprzednio, a wcześniej było wszystko dobrze.. Założenie nici jest również takie samo jak poprzednio, naprężenie nici górnej zmienia się kiedy zmieniam ustawienia ( zakładam więc że mechanizm naprężenia nici działa bez zarzutów) a nitka dolna wyciąga się lekko bez większych oporów.. Po ponownym zamontowaniu igły według instrukcji nadal zrywa nitkę..

0 3
  • #3 07 Mar 2016 16:27
    wiesław67
    Poziom 21  

Sprawdzić ustawienie chwytacza względem igły. Na forum jest wiele opisów jak powinien być prawidłowo ustawiony chwytacz.

0
  • #4 29 Lip 2016 22:59
    latare
    Poziom 1  

ja juz znalazłem problem... proszę obrócić igłę o 180 stopni. igła musi wchodzić idealnie w sam środek stopki. zrywa nić bo podczas pracy ociera się o ściankę stopki. w maszynie mojej żony tak było. udalo się od razu wychwycić. Pozdrawiam ;-)

3