Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elektrownia słoneczna 3000 Wp, jaki zestaw wybrać?

kanat 10 Mar 2016 21:47 5730 47
    kanat
    Level 9  
    Dostałem od tej samej firmy w tej samej cenie jeszcze jedną ofertę:
    panel TSMC Solar 160 W
    falownik Growatt 3600MTL-10
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    lukbor10
    Level 11  
    prose wrote:
    Ten akurat silniejszy 260 W chcesz linka to ci podam na pw. elektrownia słoneczna 3000 Wp, jaki zestaw wybrać?

nie no nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. gość na allegro 9 komentarzy, z tego 8 za rzeczy kupione. na aukcjach wystawione kilkanascie rzeczy z fotowoltaiki, spora część używana i nagle wystawia panele z najmniejszą ceną w sieci, które wychodzą 15% drożej za Wp niż hurt z Chin. Kto w to uwierzy? Co z uzyskami z takich modułów? Co z gwarancją? Jaka pewność, że to nowe panele? Dopieścić wizualnie panel i podrobić specyfikacje to nie żaden wyczyn.

mówmy o komponentach normalnych a nie jakiś "noname'ach" od cwaniaków z serwisów aukcyjnych. i mówmy o instalacji normalnie zamontowanej, a nie prowizorce.

no ale nawet jesli przyjac cene tych paneli, to 579/260=2,22zł/Wp
    2,22zł*250=555zł
    555*12+150 transport = 6810 zł

Falownik za 2tys zł? nowy? pokaz mi taki.

ale ok, powiedzmy ze jakims cudem znajdziesz

8810zł.

190zł zostało.

profile solarne
    haki dachowe (lub śruby dokrokwiowe lub chwyty na trapez)
    zabezpieczenia prądowe
    przewody dc
    przewód ac
    klemy do paneli
    zlaczki mc4
    sruby do haków
    koryta kablowe

jezeli to dach plaski to dochodzi niemały koszt aluminiowych "trójkątów" konstrukcyjnych

zakłądamy ze nie liczymy pracy i sami mamy uprawnienia SEP do złożenia wniosku

jakim cudem chcecie sie zmiescic w 9tys zł?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    gosica
    Level 11  
    Do lukbor10 to nie sa bzdury troche wiary, instalacja działa od marca 2015 wyprodukowała do dzisiaj 2880 kw i to jest OK wynik. Czy musisz montowac złote klamki by uzyskać ten sam rezultat ?????????????
    PM2016
    Level 9  

Juz podaję, proszę bardzo, jest taki inwerter w Elektronix
    http://elektronix.pl/inwpv.htm
    Ze Smart Grid, czy PVMonitor , serwerem www, itd...

Moderated By Łukasz-O:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.
    Ostrzegam, jeszcze jeden post z reklamą zakończy Twoją karierę na forum.

marcinbbb
    Level 26  
    I po co znów ta reklama? Za 2k PLN można naprawdę kupić coś lepszego niż Elektronix. Ja za 565e kupiłem Goodwe GW 3000 NS
    gosica
    Level 11  
    Witaj niedowiarku falownik GE SVT 5,2kw 2 stringi cena zakupu 1920zł
    kanat
    Level 9  
    O falownikach i cenach wiem już chyba wszystko.
    Ponowie pytanie odnośnie paneli TSMC Solar 160 W co o nich sądzicie?
    marcinbbb
    Level 26  
    @kanat wiesz jaki jest nowy szczyt, szczytów?
    Wcisnąć nieświadomemu prosumentowi Growatt`a z panelami amorficznymi za 16200 PLN.

Poszukaj dobrze za te pieniądze można kupić zestaw 3kW z panelami polikrystalicznymi Sharp`a i inwerterem SMA.
    prose
    Level 34  
    i
    marcinbbb wrote:
    Poszukaj dobrze za te pieniądze można kupić zestaw 3kW z panelami polikrystalicznymi Sharp`a i inwerterem SMA.
    Jak się dobrze szuka to się i znajdzie.
    kanat
    Level 9  
    marcinbbb wrote:
    @kanat wiesz jaki jest nowy szczyt, szczytów?
    Wcisnąć nieświadomemu prosumentowi Growatt`a z panelami amorficznymi za 16200 PLN.

Nie wiem czy mówimy o tych samych panelach?
    Ogniwa CIS / CIGS

warstwa półprzewodnika wykonywana z miedzi (Cu), indu (In), galu (Ga) i selenu (Se);
    ogniwo ma grubość 1 µm;
    technologia ta pozwala zaoszczędzić cenne zasoby i oferuje ogromny potencjał na przyszłość;
    technologia wytwarzania znacznie prostsza niż w przypadku innych ogniw słonecznych;
    ogniwa łączą w sobie wysoką wydajność i atrakcyjny wygląd;
    odznaczają się wyjątkową wydajnością w warunkach słabego oświetlenia;
    osiągają nieprzeciętną wydajność przy wysokim natężeniu światła słonecznego;
    marcinbbb
    Level 26  
    @kanat nie pisz proszę marketingowego slangu bo czytając o Growatt (pozwól że też zacytuję):
    "Dotychczas Growatt osiągnął prawie 600MW instalacji na całym świecie, znany jako światowy wiodący producent wydajnych inwerterów fotowoltaicznych z wysoką sprawnością."
    A obok wiodącego lidera ten inwerter to nawet nie leżał.

Ogniwo CIS/CIGS to ogniwo cienkowarstwowe tym samym jest to moduł AMORFICZNY. Poczytaj o różnicach i podejmij decyzję - jednak wcześniej porównaj wymiary standardowych mono/poli to amorficznych i odpowiedz sobie na pytanie o ile więcej miejsca zajmą i ile więcej będzie kosztowała konstrukcja montażowa a tym samym montaż.

Pisałem raz napiszę raz jeszcze ja kupiłem panele monokrystaliczne Suntech 275W, i inwerter Goodwe z wifi (Panele to górna półka a inwerter średnia). Za całość zapłaciłem 14,3k PLN a Ty chcesz zapłacić dużo więcej za Growata i panele amorficzne.
    kanat
    Level 9  
    kolego marcinbbb proszę o wyrozumiałość po prostu chce się dowiedzieć jak najwięcej zanim podejmę decyzję o montażu, a bardzo sobie cenię opinie forumowiczów. Przekonałeś mnie do kilku rozwiązań za co dzięki.

Kolejna propozycja:
    12 x Trina Solar 265Wp + inwerter Goodwe GW 3000NS , + okablowanie, montaż itp.
    Cena : 5000 zł netto + VAT 8%
  • Helpful post
    marcinbbb
    Level 26  
    Po wpisaniu Trina Solar w google Ocena: 4,8 - ‎53 głosy w skali do 5 jest to świetny wynik. Do tego są to panele monokrystaliczne. Porównując ten zestaw do poprzedniego na Growatt i amorficznych ww. wypada o niebo lepiej.
    kanat
    Level 9  
    Witam.
    Dzięki wszystkim forumowiczom za okazaną pomoc. Jestem w trakcie montażu elektrowni.
    Pozdrawiam.
    Temat uważam za zamknięty.
    Tech132
    Level 24  
    Tina Solar jest największym Chińskim producentem paneli ,jest na giełdzie w Nowym Yorku ,polecam te panele .
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    lukbor10 wrote:
    nie opowiadaj bzdur, za 9tys zł nie ma mozliwosci zlozyc instalacji z nowych komponentów nawet najnizszej półki.

Mi wyszło nawet taniej. W sumie poniżej 3000zł /kWp z nowymi inwerterami SMA i panelami cienkowarstwowymi. W kosztach liczę też mocowania aluminiowe i inox, dwa multimetry, wiertarki, kątówka i inne narzędzia.

Dodano po 1 [minuty]:

lukbor10 wrote:

Mój SMA SB 3,3 kW albo SMA 2000HF może być?

Panele można kupić poniżej 1,4 zł/W.
    kanat
    Level 9  
    Witam.
    Zestaw zamontowany i podłączony. Teraz tylko czekać na efekty.
    Dzięki wszystkim forumowiczom za pomoc.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam. :D